زمان انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير ساعت 11:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۹ ساعت 11:42    تعداد بازدید: 277    کد مطلب: 62974

باحضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛
نشست هم اندیشی روسای کانون های بازنشستگی کارگری استان کرمان برگزار شد
نشست هم اندیشی روسای کانون های بازنشستگی کارگری استان کرمان با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،دکتر محمد رضا پور ابراهیمی،نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت:بخش قابل توجهی از بنگاههای اقتصادی کشور وابسته به تامین اجتماعی است. سازمان تامین اجتماعی با سرمایه کارگران و کارفرمایان بوجود آمده است و سرمایه این صندوق حق الناس است و اصل سه جانبه گرایی در اداره سازمان تامین اجتماعی باید کاملا رعایت شود.

دکتر پورابراهیمی اضافه کرد: در تصویب قوانین مرتبط با تامین اجتماعی باید به ماهیت این سازمان توجه شود.

وی در خصوص بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: در لایحه بودجه امسال این موضوع مد نظر قرار گرفته است.در حال حاضر تعامل و همکاری بسیار خوبی بین مدیران حوزه رفاه و تامین اجتماعی استان کرمان وجود دارد.

دکتر پور ابراهیمی در پایان سخنانش از زحمات مدیران تامین اجتماعی و روسای کانون های بازنشستگی کارگری استان کرمان تقدیر و تشکر کرد.

علی حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان در این جلسه تعداد مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در این استان را ١٠٨ هزار خانوار عنوان کرد و افزود: از این تعداد ٥٠ هزار نفر بازنشسته هستند. مبلغ پرداختی به مستمری بگیران در استان ماهیانه ١٣٠ میلیارد تومان است.
حسینی خاطر نشان کرد: بعضا تصویب قوانین غیر کارشناسی در افزایش تعداد مستمری بگیران ضریب پشتیبانی را تحت تاثیر قرار داده است.
وی ضمن اشاره بازنشستگی های پیش از موعد و مشاغل سخت و زیان آور بعنوان چالش های امروزه این سازمان، تصریح کرد: تصویب چنین قوانینی باعث شده که ظرف ١٠ سال گذشته تعداد مستمری بگیران دو برابر شده است.
حسینی در خصوص پرداختی مستمری ها با اشاره به ماده ٩٦ یادآور شد: در چند ساله اخیر با حضور دکتر نوربخش همه ساله میزان مستمریها بیش از نرخ تورم رشد داشته است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان با تشریح خدمات سازمان در بخش خدمات غیر حضوری افزود: خدمات غیر حضوری با نهضت IT ارتقاء زیادی داشته است.
وی در خصوص سیاست این سازمان در رونق کسب کار در سالجاری به صدور بخشنامه مشوق های بیمه ای و بخشودگی جرائم اشاره کرد و افزود: باید نگاه تخصصی به سازمان شود و امیدواریم مسئولین تصمیم گیر، از نظرات تخصصی سازمان در تصویب قوانین و مقررات استفاده کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان نیز در این جلسه گفت : سال گذشته بیش از ٥٥٠ میلیارد تومان صرف تولید و خرید خدمات درمانی برای بیمه شدگان استان شده است.خدمات درمانی در استان در سه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان،امام علی (ع) زرند و دکتر غرضی سیرجان و ١٣ درمانگاه به بیمه شدگان ارائه می شود و از طریق عقد قرار داد با بیش از ١٤٠٠ موسسه دولتی،خصوصی و خیریه خدمات درمانی برای بیمه شدگان خریداری می  شود.

دکتر امین فخر ادامه داد :سال گذشته در مراکز ملکی ٦٤ هزار نفر خدمات بستری دریافت کرده اند و به ٤ میلیون و هفتصد هزار نفر خدمات سرپایی کلینیکی و پاراکلینیکی ارائه شده است ودر مراکز طرف قرارداد برای هشت و نیم میلیون نفر خدمات سرپایی و برای یکصد هزار نفر خدمات بستری خریداری شده است.

وی اظهار داشت: ظرف ٥ سال گذشته به اندازه ١٥ سال تجهیزات و امکانات درمانی وارد مراکز درمانی شده است وتوسعه و تجهیز مراکز درمانی در پاسخ به مطالبات جامعه کارگری بوده است ودر این راستا بیمارستان ٣٠٠ تختخوابی پیامبر اعظم(ص) کرمان در سال ٩٣ افتتاح شد و در سال گذشته هم بخش جراحی قلب باز این مرکز درمانی و بخش های آنژیو گرافی و ام.آر.آی مورد بهره برداری قرار گرفتند و در سال جاری طرح محوطه سازی و بهسازی پلی کلینیک این بیمارستان آغاز خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان ادامه داد: سال گذشته در بیمارستان دکتر غرضی سیرجان طرح ارتقاء هتلینگ اجرا شد،بخش های سی تی اسکن،فلوروسکوپی وفضای بحران افتتاح شدند و در سال جاری طرح توسعه بخش اورژانس و ساخت پلی کلینیک جدید این بیمارستان با زیر بنای ٤ هزار متر مربع و اعتبار ١٠ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

دکتر فخر اضافه کرد: در بیمارستان تامین اجتماعی زرند بخش های سی تی اسکن و فضای جایگزین بحران بهره برداری شده اند.

وی همچنین از راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی راور در سال جاری خبر داد و گفت: طرح نوسازی پلی کلینیک رفسنجان و درمانگاه شماره سه کرمان امسال اجرایی میشوند و احداث درمانگاه در شهرستان انار هم تحت مطالعه و بررسی است.

دکتر فخر همچنین به اجرای سایر برنامه های نهضت آی تی مانند تشکیل پرونده الکترونیکی ویژه بیماران دارای بیماری های مزمن،اتوماسیون اداری،HISبیمارستانی اشاره نمود و افزود:نتیجه اجرای این طرح ها آسان نمودن دسترسی به خدمات است.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha