زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير ساعت 09:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۳۰ ساعت 11:21    تعداد بازدید: 101    کد مطلب: 62900

مدیرکل تأمین اجتماعی ایلام در مراسم گرامیداشت روز تأمین اجتماعی:
استان ایلام بالاترین میزان پوشش بیمه ای در مشاغل آزاد و اختیاری را دارد
مراسم گرامیداشت روز تامین اجتماعی با حضور مدیران سازمان تامین اجتماعی استان ایلام، معاون عمرانی استانداری، مدیران ارشد استانی و خانواده بزرگ تامین اجتماعی برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سهیلا ملکشاهی مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام در این مراسم گفت: ارائه خدمات تامین اجتماعی به بیمه شدگان در بخش بیمه ای و درمانی صورت می گیرد که در بخش بیمه ای با ۹ شعبه اصلی در سال گذشته مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان برای تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت هزینه شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام افزود: استان ایلام بالاترین میزان پوشش بیمه ای در قسمت مشاغل آزاد و اختیاری را با 17/5 درصد دارد .
وی با اشاره به حذف دفترچه های درمانی در راستای خدمات دهی و جلوگیری از اتلاف وقت بیمه شدگان گفت: دولت الکترونیک تحول بزرگی در کشور ایجاد کرده که از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است و سبب کاهش هزینه های بسیاری در این سازمان شده است.
ملکشاهی تصریح کرد: کارفرمایانی که نیروی جدید استخدام نمایند، می توانند از پرداخت سهم ۲۰ درصدی سهم کارفرمایی معاف شوند.
دکتر کریم لاله ماژین، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان ایلام نیز در این مراسم با اشاره به دو مجموعه ملکی و یک بیمارستان فعال در این استان گفت: در سال گذشته با افتتاح بیمارستان شهدای زاگرس شهر ایلام، نسبت به سال ۹۵ با رشد ۴۴ درصدی مواجهه بوده ایم که بخش بستری در دی کلینیک این استان رشد ۱۰ درصدی و سایر بخش ها ۸ تا ۱۲ رشد داشته است.
دکتر لاله ماژین اظهار داشت: بیمارستان شهدای زاگرس استان از نظر امکانات یکی از مجهزترین بیمارستان های غرب کشور است و  مشکل  پزشک متخصص آن به زودی مرتفع خواهد شد.
وی ضمن بیان اینکه سال گذشته تمام مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی در سطح استان ایلام پروانه ایزو ۹۰۰۱ دریافت کرده اند، گفت: سال گذشته با حذف صد درصدی دفترچه های درمانی در مراکز درمانی سبب کاهش‌ هزینه ۶۰ میلیارد تومانی شده است.
مدیردرمان تأمین اجتماعی استان ایلام گفت: در حال حاضر نوبت دهی در مراکز درمانی این استان به صورت الکترونیکی و تلفنی انجام می شود که از شهریور سال گذشته تاکنون ۱۱ هزار نوبت تلفنی در سامانه ثبت شده است.
وی همچنین از فعال بودن سامانه خرید کارت الکترونیکی در راستای ارائه اقدامات درمانی در استان ایلام خبر داد.
احمد کرمی، معاون عمران استانداری ایلام در این مراسم اظهار داشت:  یکی از آرمان های مهم در جامعه رسیدن به توسعه و رشد اقتصادی است و این امر وقتی محقق خواهد شد که بسترهای مورد نیاز برای توسعه در جامعه وجود داشته باشد.
کرمی افزود: هر اشتغالزایی که منجر به تولید شود سلامت جامعه و سرمایه ملی را به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در صورتی می توانیم در مسیر توسعه حرکت نماییم که موقعیت شغلی و جسمی نیروی انسانی تضمین شود و رعایت این امر منجر به ارتقا شاخص های تولید در استان ایلام خواهد شد.
معاون عمران استانداری ایلام اظهار داشت: مدیران سازمان تامین اجتماعی استان ایلام باید تلاش کنند، بخش درمانی را به سمت کیفی سازی سوق دهند تا اثر بخشی در این حوزه در بحث کمی و کیفی و دستیابی به توسعه پایدار نمایان شود.
وی گغت: نیروهای کارگری که در یک مجموعه تمام توان خود را بکار می گیرد باید در آینده از نظر بیمه ای و درمانی مورد حمایت قرار گیرند.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha