زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير ساعت 14:54 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۳۰ ساعت 15:23    تعداد بازدید: 391    کد مطلب: 62878

در 5 سال گذشته معادل 15 سال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان های تامین اجتماعی خریداری شده است
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تا آخر امسال نگران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی در بیمارستان های ملکی این سازمان نباشند زیرا خریداری و تأمین شده است.


دکتر مهدی درخشان روز چهارشنبه در بازدید از ایرنا به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی تمهیدات لازم را برای اینکه مشکل خاصیی برای تامین دارو و تجهیزات مصرفی در مراکز درمانی و بیماستانی تامین اجتماعی تا پایان سال 97 پیش نیاید، اندیشیده است.
وی تصریح کرد: هیچ نگرانی در این زمینه نداریم چرا که در حوزه دارو و تجهیزات پیش بینی های لازم صورت گرفته است و امیدواریم هیچ مشکلی در بیمارستان های این سازمان رخ ندهد.
دکتر درخشان اضافه کرد: در حال حاضر 81 بیمارستان و 289 مرکز درمانی مانند درمانگاه ها و پلی کلینیک ها مربوط به تامین اجتماعی در سطح کشور فعالیت دارند و تمهیداتی برای اطمینان خاطر بیمه شدگان و مستمری بگیران اندیشیده شده است تا بدانند تامین اجتماعی اقدامات لازم را انجام داده است.
وی اضافه کرد: بر اساس آمارها سال گذشته در بخش درمان مستقیم 139 میلیون نفر ( مراکز ملکی تأمین اجتماعی) و در بخش درمان غیرمستقیم 261 میلیون نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. در بخش خدمات بستری نیز در مراکز درمان مستقیم 963 هزار و 700 نفر و در بخش درمان غیرمستقیم یا مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد سه میلیون و 488 هزار نفر بستری شدند و تامین اجتماعی به همه این افراد خدمات درمانی ارائه داده است.
وی تاکید کرد: به تمام این افراد که در مراکز درمان مستقیم یا همان مراکز و بیمارستان های وابسته به سازمان تامین اجتماعی خدمت می گیرند اطمینان می دهیم که همه تمهیدات لازم برای ارائه خدمات در این مراکز اندیشیده شده است و بیمه شدگان نباید هیچ گونه نگرانی در این زمینه داشته باشند.
به گفته دکتر درخشان، در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی بیمه شدگان بدون پرداخت فرانشیز خدمت می گیرند اما در مراکز دولتی و خصوصی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی، بیمه شدگان با پرداخت مبلغی به عنوان فرانشیز خدمات درمانی دریافت می کنند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در پنج سال گذشته میزان تجهیزات پزشکی که برای ارائه خدمت به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خریداری شده است معادل 12 تا 15 سال قبل است که این اقدامات را به عنوان یک وظیفه برای خدمات رسانی به افراد تحت پوشش می دانیم.
وی گفت: شأن بیمه شدگان بسیار بالاتر از این خدمات است و باید عقب ماندگی های گذشته هرچه بیشتتر جبران شود.
سازمان تامین اجتماعی با 42 میلیون نفر افراد تحت پوشش، 18 نوع خدمت بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می دهد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)

 

 


گزارش تصویری بازدید دکتر درخشان معاون درمان و دکتر توانایی مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از خبرگزاری ایرنا


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha