زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير ساعت 10:09 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۷ ساعت 10:08    تعداد بازدید: 210    کد مطلب: 62833

در نشست خبری مدیران کل و درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی مطرح شد؛
خدمات الکترونیکی محور اصلی تسریع و تسهیل خدمات تأمین اجتماعی است/ ارتقاء هتلینگ در بیمارستانهای تامین اجتماعی استان
نشست خبری مدیران کل و درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی به مناسبت هفته تأمین اجتماعی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سید محسن نظام خیرآبادی در این نشست به ارائه آمار عملکردی تأمین اجتماعی در استان خراسان رضوی پرداخت و اظهار داشت: مجموعه بیمه‌ای در استان خراسان رضوی با ٢٧ شعبه ، ١٧ کارگزاری، ٢١ شعبه اقماری و یک هزارو ١٢٠ نفر نیروی انسانی در حال فعالیت است و به بیش از ٨٦٧ هزار بیمه شده اصلی که این رقم ٤٢ درصد جمعیت خراسان رضوی را شامل می شود  و بیش از ٢ میلیون و ٣٤٨ هزار بیمه شده تبعی و همچنین بیش از ٢٠٨ هزار نفر مستمری بگیر خدمات ارائه می‌دهد.
وی افزود: مجموع میزان پرداخت جهت خدمات بلند و کوتاه مدت در خراسان رضوی در سال ٩٦ به ٢١٣ میلیارد تومان درماه بوده است  و پیش‌بینی این است که برای امسال به حدود ٢٤٠ میلیارد تومان در ماه برسد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: تعداد بیمه شدگان این استان نسبت به سال ٩٦ دارای ١,٢ درصد رشد و مستمری بگیران ١٥ درصد افزایش داشته است.
نظام خیرآبادی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات الکترونیکی و اینترنتی سازمان تأمین اجتماعی اشاره نمود و گفت: خدمات الکترونیکی محور اصلی تسریع و تسهیل خدمات تأمین اجتماعی است و شأن و منزلت مخاطبین شریف سازمان ایجاب می نماید که این خدمات را گسترش دهیم. در راستای از بین بردن بروکراسی اداری هم اکنون نزدیک به ٥٠ فرآیند سازمان در حال الکترونیکی شدن است که دریافت فیش حقوقی، دریافت سابقه بیمه، ارائه لیست بیمه توسط کارفرما و صدور احکام مستمری بگیران از جمله آنها است.
همچنین دکتر حمید داستانی مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی نیز گفت: هم اینک بیمه شدگان تامین اجتماعی از ١٩ مرکز درمانی، بیمارستانی و پلی کلینیک ملکی تامین اجتماعی و چهار هزار و هفت مرکز و بیمارستان طرف قرارداد در استان خدمات دریافت می کنند.
داستانی بیان کرد: امسال ساخت ٢ درمانگاه و یک بیمارستان در مشهد در حال پیگیری است و ساخت درمانگاه در شهرستانهایی مانند فریمان، خواف، چناران و قوچان نیز در حال انجام است.
وی گفت: سال گذشته حدود سه میلیون نفر در مراکز ملکی درمان سرپایی شدند و ٥٠هزار نفر از خدمات بستری و ٣٠ هزار نفر از خدمات اعمال جراحی در استان بهره مند شدند.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح ارتقای هتلینگ در بیمارستانهای تامین اجتماعی استان با ١١٠ میلیارد ریال اعتبار تقریبا به مراحل پایانی رسیده است، افزود: در زمینه پرداخت بدهی به مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی پرداخت ها به صورت کاملا متمرکز انجام می شود و پرداخت مطالبات برخی مراکز تا اردیبهشت ماه انجام شده است.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha