زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير ساعت 15:19 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۶ ساعت 15:25    تعداد بازدید: 242    کد مطلب: 62772

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی:
تأمین اجتماعی، موجب تحقق عدالت اجتماعی در جامعه است
به مناسبت هفته تأمین اجتماعی مدیران و جمعی از کارکنان تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، با نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، ضمن تبریک هفته تأمین اجتماعی به همکاران و شرکای اجتماعی این سازمان، خدمت به اقشار ضعیف و نیازمند جامعه را دارای ارزش وافر دانست و افزود: شرکت در امور خیر در اسلام مورد تأکید و مستحق ثواب و اجر بالایی است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه در ٤٠ سال انقلاب اسلامی، خدمات ارزنده ای محقق شده است، اذعان داشت: بایستی این عملکرد به انحاء مختلف با کمک رسانه ها به عنوان زبان گویای مردم، منعکس شود و در کنار آن به کمبودها و نواقص احتمالی نیز برای رفع آنها پرداخته شود.
وی با تأکید بر لزوم ارائه خدمات بی منت به مردم، تصریح کرد: انجام امور به جهت جلب رضای الهی بایستی سرلوحه امور و تکریم مراجعین و ارتقای رضایت عمومی در سازمانها و نهادها مورد توجه مدیران و کارکنان قرار گیرد.
حجت السلام والمسلمین دکتر آل هاشم، پاسخگویی به مردم در چارچوب قوانین و مقررات را ضروری خواند و افزود: بایستی مردم بتوانند مطالبات خویش را به مسئولین برای خدمت رسانی انتقال دهند.
دکتر آل هاشم، با تأکید بر ایجاد روابط متقابل مسئولین و کارکنان بر مبنای احترام و کرامت، پرهیز از اشرافی گری و افراط و تفریط را لازمه خدمت در نظام جمهوری اسلامی دانست.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، تأمین اجتماعی را موجب تحقق عدالت اجتماعی در جامعه دانست و تصریح کرد: اقدامات سازمان در جهت استقرار میز خدمت و ارائه خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارزشمند و قابل تقدیر است.
جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این دیدار، ضن ارائه گزارش عملکرد تأمین اجتماعی استان، تأمین اجتماعی را راهکاری برای رسیدن به عدالت اجتماعی مورد نظر دین مبین اسلام دانست و اذعان داشت: سازمان تأمین اجتماعی با کارکردهای خود نقش مهم و مؤثری در تحقق سیاستهای اقتصادی مقاومتی و نیز شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی دارد.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در قالب بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب در سال ٩٧، بالغ بر ٥٢ میلیارد تومان از جرائم پرداخت حق بیمه کارفرمایان، مشمول بخشودگی شده است، از مشوقهای بیمه ای برای کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند، خبر داد و تصریح کرد: کارفرمایان در صورت به کارگیری افراد تحصیل کرده و اشخاصی که در مراکز کاریابی ثبت نام کرده اند، از معافیت سهم کارفرما در پرداخت حق بیمه برخوردار می شوند.
سمساری با اشاره به استقرار میز خدمت در شعب تابعه تأمین اجتماعی، ارائه خدمات سریع و آسان به صورت حضوری و غیرحضوری را از مهمترین رویکردهای سازمان طی سالهای اخیر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بالغ بر ٨٠ درصد خدمات مرتبط با مخاطبین از طریق الکترونیکی و غیرحضوری در راستای استقرار دولت الکترونیک و چابک سازی سازمان صورت می پذیرد.
وی با بیان اینکه بیش از ٥٢ درصد جمعیت استان آذربایجان شرقی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی می باشند، میزان تعهدات بلند مدت استان را بیش از ٢٢٠٠ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: در سه ماهه اول این تعهدات بالغ بر ٥٦٤ میلیارد تومان بوده است.
سمساری افزود: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان ١٢ هزار نفر هستند که ماهانه ١٥ میلیارد تومان از بابت مقرری بیمه بیکاری پرداخت می شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha