زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير ساعت 16:43 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۶ ساعت 16:43    تعداد بازدید: 266    کد مطلب: 62767

معاون برنامه ریزی و نظارت درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی:
سازمان تامین اجتماعی در تولید درمان جایگاهی خاص دارد
معاون برنامه ریزی و نظارت درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان دومین تولید کننده درمان بعد از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و خرید خدمت نیز دارد، گفت: سازمان تامین اجتماعی در بحث تولید درمان جایگاه خاصی دارد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترسیدمجید صادقی راد همزمان با روز تامین اجتماعی با حضور در برنامه مهمانخانه شبکه 4سیما، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی 372مرکز درمانی، بیش از 80 بیمارستان ملکی و 10 هزار تخت بیمارستانی دارد که به تناسب تعداد بیمه شدگان، فرآیند توسعه خدمات درمانی از  سرپایی تا بستری، متغیر است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی مانند تمام سازمان های بیمه گر تعهد دارد که با هر مرکز خدمات تشخیصی قرارداد داشته باشد، گفت: ممکن است برخی از مراکز خصوصی تمایل به انجام اینکار نداشته باشند اما با مراکز دانشگاهی این قرارداد یک الزام دو طرفه است.
وی ادامه داد: در مراکز خصوصی نیز تمهیداتی تحت عنوان خسارت متفرقه اندیشیده شده مبنی بر اینکه وقتی افراد به بیمارستان های خصوصی مراجعه کردند، مدارک و مستندات هزینه های بیمارستانی را به واحد خسارت تامین اجتماعی تحویل و بخشی از هزینه های خود را دریافت کنند.
دکتر صادقی راد اضافه کرد: در بخش اورژانس و بیماران تصادفی نیز، تمامی کادر درمانی موظفند بدون فوت وقت، اقدامات لازم درمانی را برای بیمار انجام دهند.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در حوزه توسعه ای پویاست، گفت: این سازمان به تناسب تعداد بیمه شدگان، فضاهای مراکز درمانی خود را بهسازی و ارتقاء داده است.
دکترصادقی راد در خصوص اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان های تامین اجتماعی، گفت: این طرح کار بزرگی است که از سال های قبل در مراکز درمانی ملکی این سازمان شروع شده است.
وی افزود: ساخت بیمارستان هزینه هنگفتی دارد از اینرو بازسازی و ارتقاء این مراکز، بسیار مقرون به صرفه است.
معاون برنامه ریزی و نظارت درمان مستقیم سازمان تامین  اجتماعی اضافه کرد: تاکنون 70 بیمارستان این سازمان در 4محور تاسیسات ساختمانی، تجهیزات،  خدمات رفاهی و بهداشتی ارتقاء هتلینگ شدند و مخاطبین در این زمینه رضایتمندی بالایی داشتند.
وی با بیان اینکه در فضای ساماندهی اورژانس بیمارستان های تامین اجتماعی نیز اقدامات بزرگی انجام شده است، تصریح کرد: وقتی این ساماندهی در بیمارستانها انجام می شود، چرخش بیماران در بیمارستان بیشتر و مدت اقامت بیمار در مراکز درمانی به حداقل می رسد. در نتیجه از تخت های بییمارستانی استفاده بیشتری خواهیم کرد که همه اینها جزو شاخص های درمانی حوزه تامین اجتماعی است.
وی افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی نیز در بحث "های تک"،  کارهای زیادی انجام شده است. ده ها   ام آر آی، سی تی اسکن، تجهیزات 150 آمبولانس،  ساماندهی 17 اورژانس و ساماندهی 12 اورژانس در سال جاری،  از جمله اقدامات مهم این سازمان در حوزه تجهیزات پزشکی بوده است.
وی ادامه داد: با انجام چنین اقدامات ارزشمندی، امسال ظرفیت بستری را به دو برابر خواهیم رساند.
وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی در خصوص حذف دفترچه های درمانی پیشرو بوده است، گفت: تمامی مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در پایان سال 95،  این طرح را اجرایی کردند.
وی افزود: در حال حاضر بیمار صرفا با ارائه کد ملی خود، وارد مراکز درمانی و پذیرش می شود و نسخه الکترونیک در فضای داروخانه، پاراکلینیک و سایر واحدهای تشخیصی انجام می شود.
دکتر صادقی راد اضافه کرد: نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد سازمان نیز به صورت پایلوت در چند استان کشور عملیاتی شده است و انشاالله به زودی در تمامی مراکز طرف قرارداد سراسر کشور که بالغ بر 47 هزار مرکز درمانی هستند، عملیاتی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حوزه بستری بالای 85درصد مراجعین از خدمات سازمان تامین اجتماعی رضایتمندی داشتند، گفت: در حوزه سرپایی نیز به دلیل زمان انتظار، تراکم مراجعه و پیچیدگی هایی که وجود دارد، سطح رضایتمندی کاهش می یابد با این وجود 65درصد مراجعان سرپایی از مراکز ملکی تامین اجتماعی رضایت داشتند و درصدد اصلاح آن هستیم.
دکتر صادقی راد اظهار داشت: در سال گذشته، تعداد63 میلیون مراجعه در مراکز ملکی داشته ایم و پاسخگوی این میزان مراجعه بوده ایم.
معاون نظارت و برنامه ریزی درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در این سازمان به منظور رضایتمندی هرچه بیشتر مخاطبان، سامانه پاسخگویی و ارتباط با مشتری را استقرار داده ایم و بیمه شدگان می توانند با شماره تلفن 1420 مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی تماس و پاسخ سئوالات بیمه ای و درمانی خود را در اسرع وقت دریافت نمایند.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha