زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت 19:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 19:45    تعداد بازدید: 386    کد مطلب: 62170

دکتر نوربخش در جمع نمایندگان شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی استان فارس:
طی 5 سال اخیر در استان فارس به اندازه تاریخ فعالیت تأمین اجتماعی مرکز درمانی احداث شده است / عملیات احداث بیمارستان 320 تخت خوابی شیراز از ماه آینده آغاز می شود
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در استان فارس تا سال 92 فقط 10 مرکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی دایر بود و 10 مرکز درمانی جدید نیز طی 5 سال اخیر احداث شده است. از هفته جاری کارگاه احداث بیمارستان 320 تخت خوابی شیراز نیز تجهیز می شود و از مرداد ماه عملیات احداث این بیمارستان آغاز خواهد شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسید تقی نوربخش در سفر به استان فارس طی جلسه ای با نمایندگان تشکل های کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان این استان اظهار داشت: به منظور توسعه طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان به زیات حضرت امام رضا(ع) هتلی در نزدیکی حرم مطهر رضوی توسط سازمان تأمین اجتماعی تهاتر شده و در خدمت بازنشستگان عزیز قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای ایفای تعهدات خود و خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش وظایف سنگینی بر عهده دارد،  افزود: سازمان تأمین اجتماعی به حدود 42 میلیون نفر از جمعیت کشور خدمت رسانی می کند. نزدیک به 6 میلیون نفر از این افراد بازنشستگان و مستمری بگیران و خانواده آنها هستند که امرار معاش آنان وابسته به خدمات سازمان تأمین اجتماعی است.

دکتر نوربخش با بیان اینکه تأمین اجتماعی سازمانی درآمد هزینه است و خدمات این سازمان بدون اتکاء به بودجه عمومی کشور به جامعه تحت پوشش ارائه می شود، اظهار داشت: در سال جاری ماهیانه 6700 میلیارد تومان برای خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش هزینه می شود.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری ماهیانه 4500 میلیارد تومان مستمری بازنشستگان، 1500 میلیارد تومان هزینه درمان، 300 میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری و 100 میلیارد تومان نیز بابت تعهدات کوتاه مدت پرداخت می کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزایش مستمری بازنشستگان بیش از نرخ تورم را از برنامه های اصولی این سازمان برای بهبود وضعیت زندگی و معیشت مستمری بگیران عنوان کرد و گفت: در 5 سال گذشته مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی به میزان 103 درصد افزایش یافته و میانگین مستمری بازنشستگان به یک میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

دکتر نوربخش خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان توام با حفظ کرامت آنان را مهمترین ویژگی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: بازنشستگان تأمین اجتماعی در واقع حاصل سرمایه گذاری دوران اشتغال خود را از این سازمان دریافت می کنند و بیمه شدگان نیز برای تضمین آینده خود و اعضای خانواده شان به این سازمان بیمه پردازی می کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 25 درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی در شرایط کاری سخت و زیان آور مشغول به کار بوده و با استفاده از مزایای مقرر برای اینگونه مشاغل بازنشسته شده اند، اظهار داشت: چرا باید محیط کار در کشور ما به گونه ای باشد که افراد شاغل در معرض آسیب های مختلف قرار گیرند و در اثر عوارض مربوط به اشتغال در شرایط سخت و زیان آور، پیش از موعد طبیعی توان فعالیت مولد برای کشور را از دست بدهند و با ورود زودهنگام به مرحله بازنشستگی محاسبات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی را نیز دچار اختلال کنند.

دکتر نوربخش در ادامه با اشاره به تحریم های ظالمانه و اقدامات خصمانه آمریکا علیه ملت ایران، گفت: در شرایط فعلی سازمان تأمین اجتماعی علاوه بر خدمات و فعالیت های معمول بایستی برای مقابله با رسیک های اجتماعی و اقتصادی و پیش گیری از وارد آمدن آسیب های اقتصادی و اجتماعی به کشور وارد عمل شود.

در این جلسه نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی استان فارس نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha