زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير ساعت 08:58 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۲ ساعت 08:58    تعداد بازدید: 504    کد مطلب: 61644

صدور نسخ الکترونیک در ٧٦٠ مرکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی همدان
رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی همدان از صدور نسخ الکترونیک در ٧٦٠ مرکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی این استان خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر اردلان رفیعی با بیان اینکه همدان جزو پنج استان اجرای طرح نسخه الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا کارگاه آموزشی برای ١٢٠ نفر برگزار شد.
رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه از این پس در مراکز و مطب‌های طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی همدان نسخ الکترونیک صادر خواهد شد، افزود: استفاده از دفترچه‌های تامین اجتماعی در مراکز درمانی و مطب‌های طرف قرارداد، تا زمانی که شرایط لازم فراهم و وقفه‌ای در ارائه خدمت نباشد، حذف نخواهد شد.
وی تصریح کرد: دفترچه‌های تامین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی این سازمان از سال گذشته حذف شده است.
دکتر رفیعی با بیان اینکه بیمه‌ شدگان هم با دفترچه و هم از طریق کد ملی می‌تواند در مراکز طرف قرارداد سازمان خدمات دریافت کنند، خاطرنشان کرد: ٦٠ درصد حق الزحمه پزشک درخصوص این خدمات تا یک روز بعد از ویزیت بیمار به حسابش واریز می‌شود.
رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه اکثر مراکز درمانی همدان طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: آمادگی برای اینکه تمام مراکز زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی باشند، وجود دارد.
دکتر رفیعی با اشاره به اهمیت استفاده از نسخ الکترونیک، خاطرنشان کرد: ارائه اطلاعات بهتر از بیمار به پزشک، کاهش هزینه‌های درمان، مصرف به جا و کم دارو، بهبود ارتباط پزشک با مراکز ارائه‌دهنده خدمت نظیر داروخانه‌ها و پاراکلینیک، کاهش رفت و آمد بیمار به مراکز درمانی، نوشتن دقیق، شفاف‌ و به‌روزتر نسخ و رفع ابهامات به دلیل ناخوانا بودن دستخط پزشک از مزیت‌های استفاده از پرونده الکترونیک است.
رئیس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی همدان با اشاره به اینکه حذف دفترچه‌های درمانی در سازمان ملکی سازمان تامین اجتماعی باعث کاهش هزینه‌ها شده است، خاطرنشان کرد: از طریق نسخ الکترونیک میزان مصرف داروی بیمار در سیستم تعریف می‌شود و از تجویز داروی تکراری و اضافی پیشگیری می شود.

 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha