زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۹ تير ساعت 13:52 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۹ ساعت 12:44    تعداد بازدید: 322    کد مطلب: 61491

برگزاری سومین جلسه شورای مناطق مدیریت های درمان تأمین اجتماعی کشور
سومین جلسه شورای مناطق مدیریت های درمان تأمین اجتماعی کشور با حضور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در مرکز آموزش و پژوهش فردوسی اصفهان، برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترمهدی درخشان اظهار داشت: هدف از برگزاری چنین جلساتی، شناسایی نقاط قوت و ضعف خود است تا بتوانیم ضمن خود ارزیابی، حرکتی رو به جلو داشته باشیم.
دکتر درخشان با بیان اینکه معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در برگزاری این شورا دو هدف بزرگ را پیگیری می کند، گفت: اولین هدف این است که استانها در اتخاذ تصمیمات و فرایند تصمیم‌سازی مشارکت کنند چرا که اشراف بیشتری بر مشکلات و مسائل موجود در هر استان دارند.
وی ادامه داد: همچنین مدیران درمان استانها بهتر می دانند که در درمانگاه ها، دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی و مراکز درمانی، چه فعالیت هایی صورت می گیرد و با چه مشکلاتی مواجه هستند. در این زمینه انتظار می رود مسائل کلان بخش درمان در شورای مناطق مدیریت درمان مطرح و نتایج به معاونت درمان سازمان ارسال شود.
وی افزود: تبادل نظر و تجربیات مفید همکاران و مدیران درمان استانها، هدف دوم برگزاری اینگونه جلسات است.
دکترعلی اعتصام پور مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان نیز در ادامه، اظهار داشت: این جلسات فرصتی برای تعامل و تبادل نظر مدیران درمان استانها و بهره‌مندی از تجارب یکدیگر درخصوص خدمت بهتر و کارآمد است.
دکتر ملیحه منصوری مدرس دانشگاه Calgary کانادا نیز در ادامه این جلسه، درخصوص رهبری اثربخش در حوزه درمان، توضیحاتی ارائه کرد.
وی رهبری را در بعد خانواده حائز اهمیت ویژه ای دانست و گفت: فردی که در خانواده خود تأثیرگذار باشد، می‌تواند ایمان داشته باشد در سازمان نیز تأثیرگذار است.
دکترمنصوری، بهبود عملکرد، رضایتمندی کارکنان، بهبود فرایند، درگیر کردن کارمندان و موفقیت شغلی مدیران را، از مهمترین شاخص های رهبری موثر عنوان کرد.
وی به عوامل ناکارآمدی رهبری در درمان و راه حل های رویارویی با ناکارآمدی های احتمالی اشاره کرد، و افزود: بهترین راهکارها ارزیابی عملکرد، پاسخگو نگه داشتن افراد در محیط کار، استفاده بیشتر از روش های علمی برای مدیریت، اهمیت دادن به اعتبار علمی و به رسمیت شناختن منافع مدیر و سازمان است که منجر به رهبری تأثیرگذار می شود.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha