• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
 • اِلأَربِعا ١٤ جمادي الثانيه ١٤٤۰
 • Wednesday, February 20, 2019
زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۹ تير ساعت 12:37 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۷ ساعت 15:55 | تعداد بازدید: 306 | کد مطلب: 61486
نشست کمیته بیمه و درمان کشور

نمایندگان کمیته های بیمه و درمان خانه های کارگر تعامل خوبی با سازمان تامین اجتماعی دارند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز گفت: نمایندگان کمیته های بیمه و درمان خانه های کارگر همواره تعامل خوبی با این سازمان داشته اند و راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی سازمان تأمین اجتماعی بوده اند.
نمایندگان کمیته های بیمه و درمان خانه های کارگر تعامل خوبی با سازمان تامین اجتماعی دارند

به گزارش روابط عمومی تامین اجتماعی استان البرز به نقل از سایت رسمی سازمان ، دکتر ابوالفضل آفریده در نشست کمیته بیمه و درمان خانه های سراسر کشور  اظهار داشت: امیدواریم با تعامل خوب، همفکری و پیگیری مسائل و مشکلات بیمه شدگان، بتوانیم خدمات مناسب و در شان بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی ارائه نماییم.
وی افزود: از فرصت های بوجود آمده باید نهایت بهره را برد و با انتقال مسائل و مشکلات پیش رو توسط نمایندگان بیمه و درمان، گامی ارزنده در رفع مشکلات برداریم.
دکتر آفریده به سه بحران اصلی "آب"، "زیست محیطی، بهداشت، تغذیه و سلامت" و "تامین اجتماعی" اشاره کرد و گفت: باید نسبت به این سه بحران حساسیت لازم را داشت و تمهیدات زیادی برای برون رفت از این معضلات اندیشیده شود.
وی به بحث خود مراقبتی و آموزش آن، بهداشت فردی، پرهیز از خود درمانی و پیشگیری از عوارض مصرف داروهای خودسرانه اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز باید گام های مفیدی در جهت ارتقای سلامت جامعه برداریم.
دکتر آفریده اظهار داشت: در استان البرز با در اختیار داشتن دو بیمارستان، ٣پلی کلینیک، 2 درمانگاه تخصصی ، یک مرکز دندانپزشکی مستقل، دفتر اسناد پزشکی و ١٥٠٠ مرکز طرف قرارداد، به بیمه شدگان تحت پوشش، خدمت رسانی می شود.
وی با بیان اینکه هدف تامین اجتماعی ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به بیمه شدگان است، گفت: در ارزشیابی سالانه اعتباربخشی وزارت بهداشت ، بیمارستان تامین اجتماعی البرز در سال ٩٦ به عنوان بیمارستان درجه یک برتر در استان و جزو ٨ بیمارستان برتر در کشور معرفی شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی البرز افزود: امیدواریم با حضور نمایندگان خانه های کارگر و شوراهای اسلامی کار سراسر کشور و مسئولین سازمان در استان البرز، شاهد رشد و بالندگی هرچه بیشتر سازمان تامین اجتماعی باشیم و در مقابل بحران های داخلی و خارجی سربلند بیرون آییم.
دکتر علیرضا احمدزاده مشاور معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشستها، دریافت مشکلات و مسائل پیش روی خانه های کارگر در سراسر کشور است.
وی افزود: مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی همواره سعی در رفع مشکلات بیمه شدگان داشته و در این زمینه خواستار همکاری و مساعدت نمایندگان هستند.
وی اظهار داشت: کانون های بازنشستگی و خانه های کارگر، شوراهای اسلامی کار ، پایگاه های مهمی به منظور دریافت مشکلات در سطح مراکز درمانی و جامعه بیمه شدگان هستند از اینرو باید توسط مسئولان و کادر درمانی شاغل در مراکز درمانی، تلاش های مضاعفی به منظور ارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان انجام شود.
دکتراحمدزاده از تعاملات مثبت و مفید بوجود آمده بین خانه های کارگر سراسر کشور و تیم درمان سازمان تامین اجتماعی تقدیر کرد.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در ادامه این جلسه گفت: از ابتدای شروع به کار تیم جدید مدیریتی سازمان تامین اجتماعی، اقدامات بسیار ارزنده و مهمی در حوزه های مختلف پشتیبانی، درمانی و استقرار تجهیزات انجام شده است که قابل تقدیر است.
حسن صادقی با اشاره به اهمیت کمیته های بیمه و درمان خانه های کارگر اظهار داشت: مسئولین کمیته بیمه و درمان باید شاخص ها و مولفه های درمان را بشناسند و افرادی در مباحث درمان ورود نمایند که از مسائل درمان شناخت داشته باشند و با رصد کردن نارسایی ها در انتقال اطلاعات مناسب به منظور برطرف کردن مشکلات تلاش کنند.
وی افزود: کسب تجربه و بکارگیری افراد با تجربه می تواند در انتقال اطلاعات مناسب و شایسته در حل مشکلات کمک نماید و با انتقال مسائل و مشکلات صف به ستاد، باعث رفع  مشکلات درمانی شوند.
صادقی تصریح کرد: حفظ کیان و منابع سازمان از وظایف اصلی و خطیر نمایندگان کمیته های بیمه و درمان در سراسر کشور است و همه مکلف هستیم در دفاع از کیان تامین اجتماعی، کوشا باشیم.
معاون دبیرکل خانه کارگر کشور گفت: با بیمه تکمیلی دستوری مخالف هستیم و آن را مغایر با سیاست های حمایتی جامعه کارگری می دانیم.
حسن صادقی با بیان اینکه تامین‌اجتماعی حق‌الناس است و نباید قوانین حاکمیتی بر آن تحمیل شود، اظهار کرد: قانون تامین اجتماعی باید به گونه ای اصلاح شود که در مدیریت آن هر سه قشر کارگر، کارفرما و نماینده دولت دیده شوند.
معاون دبیر کل خانه کارگر ایران خاطر نشان کرد: امروز وظیفه ما بیش از هر زمان دیگر سنگین است و نمایندگان بیمه و درمان باید هوشیار باشند تا از منابع و حیثیت سازمان دفاع نمایند.
قلی شادبخش دبیر اجرایی خانه کارگر استان البرز نیز در ادامه گفت: بحث تعرفه های درمان قبلا در ٣بخش دولتی، خصوصی و مراکز عمومی غیردولتی انجام می شد و در تصویب بودجه سال 97 کل کشور در مجلس شورای اسلامی ، در بند "ز" قانون بودجه سازمان را مکلف نمودند که هزینه نه بیست و هفتم حق بیمه دریافتی را به خزانه واریز نماید که این بند برخلاف قانون تامین اجتماعی مصوب همان مجلس محترم بوده و از طرفی برای خدمت رسانی بهتر و سریعتر ایجاد مشکل و وقفه خواهد نمود .

در این مصوبه تعرفه های درمانی سال 97 هیات محترم دولت ، تعرفه های مراکز ملکی سازمان را به تعرفه دولتی قرار دادند و سازمان تامین اجتماعی را موظف به ارایه خدمت به مابقی بیمه ها با همان تعرفه دولتی نمودند که این امر باعث خسارت جدی به اموال بیمه شدگان  گردید و این درحالی است که هر خدمتی حدود 60% هزینه های قیمت تمام شده آن خدمت را پوشش خواهد داد  .
وی افزود: منابعی که از کارگران کسر می شود نباید برای دهک های بالای جامعه هزینه شود.
شادبخش با بیان اینکه در حال حاضر آموزش های خود مراقبتی و بیماریهای مزمن و همچنین شیوه زندگی در استان البرز را در دستور کار داریم، اظهار داشت: پیشنهاد می شود آموزش نحوه استفاده از دارو و تغذیه، پیشگیری از بیماری ها و مهارت های زندگی را نیز داشته باشیم.
مرتضی سلامی مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز نیز در ادامه این نشست، اظهار داشت: افتخار داریم که در خدمت پیشکسوتان جامعه کارگری هستیم.
وی به مسائل و مشکلات پیش روی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: همواره خود را خدمتگزار بیمه شدگان و کارگران می دانیم و درصدد رفع مشکلات و کاستی ها هستیم.
گفتنی است، در ادامه این نشست، دبیران خانه کارگر استانها، به بیان مشکلات و ارائه راهکارها پرداختند.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۹ تير ساعت 12:37 | تعداد بازدید: 306 | کد مطلب: 61486
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • کمیته بیمه و درمان مدیریت درمان استان البرزدر دهه فجر برگزار گردید
 • حضور فعال سازمان تامین اجتماعی استان البرز درنمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی
 • تجدید میثاق کارکنان تامین اجتماعی استان البرز با آرمانهای امام راحل (ره)
 • آئین تجلیل از نفرات برترمسابقات قرآن کریم برگزار گردید .
 • نتایج ارزیابی جشنواره شهید رجائی سال 96 مدیریت درمان استان البرز تحلیل و بررسی شد
 • جشن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار برگزار گردید .
 • ارایه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی در استان البرز ستودنی است .
 • قانون مندی و اجرای دستورالعمل های سازمان دراولویت برنامه های کاری استان البرز
 • بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی استان البرز میزبان 21 درصد موالید

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو