home home
 • ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
 • اِثَّلاثا ١٩ رجب ١٤٤۰
 • Tuesday, March 26, 2019
آزموون الکترونیکی گزارش عملکرد
آمار سایت
افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 31
بازدید دیروز : 222
بازدید ماهانه : 1400
بازدید سالانه : 1400
آمار کل : 589993
زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد ساعت 11:30 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۲۳ ساعت 11:29 | تعداد بازدید: 379 | کد مطلب: 60849

به همت حوزه معاونت اداری و مالی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان:

همایش رؤسا و مسئولین بیمارستان ها و درمانگاه ها ی تابعه تامین اجتماعی استان اصفهان با موضوع تفاهم نامه برنامه و بودجه مصوب سال 97 در روز های یکشنبه 21 خرداد و سه شنبه 22 خرداد از ساعت 8 الی 13 در مرکز آموزش فردوسی برگزار گردید.
به همت حوزه معاونت اداری و مالی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان:

به گزارش اداره روابط عمومی مدیریت درمان؛ در این برنامه که با توجه به اهمیت موضوع در ماه مبارک رمضان برگزار گردید اهم موضوعات درخصوص تفاهم نامه برنامه و بودجه 97 مطرح گردید و سخنرانان ضمن تبیین برنامه به ارائه شاخص های عملکرد و ارزیابی عملکرد واحد ها پرداختند.
دکتر اعتصام پور با اشاره به آیاتی از قرآن و نیز اشعاری از مثنوی معنوی به این نکته اشاره کردند که قوانین اسلام و قرآن بسیار وزین و جامع می‏باشد که دقت در آن‎ها سعادت واقعی را به ارمغان می‏آورد. نباید در ظاهر اعمال عبادی ماند عبادات شب قدر بسیار والاست اما در نظر بسیاری از افراد جزء مناسک شده است.  باید باطن ادعیه و آیات دیده شود. کسی مثل مولانا، اگر با حقایق قرآن آشنا نبود نمی‎توانست  چنین اشعارنغزی را بگوید.
وی با اشاره با استفاده منطقی و مقتصدانه از اموال بیت‎المال ، بر رسیدگی به کار مردم و خدمت صحیح برای بیمه شدگان تاکید کرد. در جامعه ما، گاه باطن را رها می کنیم و به ظواهر می‎چسبیم. اگر در طول تاریخ بنگریم همه عرفا بین ظاهر و باطن اختلاف نظر داشته‎اند.
مدیر درمان استان در ادامه به نکات ذیل اشاره کرد و گفت: ما باید تعهد دهیم که با عشق به معنای درست کلمه با حقیقی که برای آن  به این دنیا آمده‎ایم ونیستانی که از آن جدا شده ایم پیوند برقرار کنیم. در مقام اجرا ، عقل را حاکم کنیم و بدانیم دین ما هم به ظاهر اهمیت می‎دهد هم به باطن. رسیدگی به ظاهرو پرداختن به مسایل مادی نیز اهمیت دارد مثل ثروت حضرت خدیجه (ع) که در راه اسلام صرف شد.
ما باید در این عالم وظایف انسانی خود را به خوبی انجام دهیم روح حاکم بر وجود ما باید سرشار از عشق، عقل و بهره‏مندی از آیات و روایات و عرفان باشد.
وی خاطر نشان کرد رعایت قوانین، رعایت بیت المال، عملیاتی کردن برنامه‎ها، دیدگاه فرایندی به موضوعات در دست اقدام بیمارستان‏ها کمی کردن نتایج باید سرلوحه کارمان باشد.

 


معاون مالی و اداری استان هم  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران  به تشریح جدول عملکرد و شاخص‎های تعریف شده واحدها در سال 96 اشاره کرد و گفت این جداول  نشانگر وضعیت فعلی است  و برای مقایسه با مقیاسهای  هدف تنظیم شده است  با هدف ارتقاء کیفیت؛  و عاملی است برای اینکه به صورت عملیاتی اقدام کنیم.
شکرالله ریاحی گفت : رئیس هر مرکز، به عنوان مدیر و فرمانده سیستم را تحت کنترل می‏گیرد و در برنامه ها سه محور کلیدی یعنی حقوق سازمان (کارمحوری)، حقوق همکار و حقوق مشتری باید مد نظر قرار گیرد . در پاسخگویی ها باید سلسله مراتب رعایت شود.در تصمیم‏گیری‎ها باید قوانین سازمان و رضایت خدا در راس امور قرار گیرد و در انجام وظایف این دو موضوع اهمیتی ویژه دارد.
ما باید با هنر و خلاقیت و بهره مندی از توانمندی‎ها برنامه‏ها را مدیریت کنیم. قفل‎های امروز با کلیدها دیروز باز نمی‎شوند و این اهمیت خلاقیت و نوآوری را در مدیریت سیستم نشان می‎دهد. مجوز ،  اعتبار ،  نقدینگی به علاوه  هنر و خلاقیت در مدیریت خرید شروط لازم برای انجام هزینه می‎باشد.
وی با مروری بر تعهدات واحدهای تابعه در حوزه اداری و مالی از جمله اجرای دقیق قوانین، رعایت صرفه جویی، عدم انحراف از بودجه مصوب، نظارت و کنترل لازم برای جلوگیری از هر گونه غفلت، و انجام هزینه‎ها بر اساس اعتبارات تخصیص یافته ، بر بهبود عملکرد سیستم تاکید نمود.
وی گفت: بیشترین حجم هزینه‎ها  در بخش خرید مربوط به دارو و تجهیزات است و خریدهای کارشناسی شده را می‏طلبد.
ایشان  با ارائه جداول ارزیابی عملکرد سال 96، بهترین درمانگاهها را معرفی نمود و گفت عملکرد عالی مستحق پاداش و تشویق است و از سایر مراکز نیز انتظار می‎رود عملکرد خود را بهبود بخشیده و در رفع نواقص  احتمالی بکوشند لذا با ارزیابی عملکرد واحدها هر 3 ماه یکبار توسط کارشناسان ستاد و امتیاز بندی،  نتیجه آن در ضریب مزایای انگیزشی و ضریب پرکیس واحد موثر خواهد بود.
معاون درمان  نیزضمن تقدیر و تشکر از همکاران و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه ضیافت الهی دربیانات خود در خصوص شاخص های ارزیابی عملکرد بیمارستان ها در بخش بستری گفت:  با بررسی شاخص ها رشد 22درصدی در تعداد بیماران و رشد 8 درصدی در تعداد اعمال جراحی و کاهش 8/4 درصدی زایمان های انجام شده در بیمارستانها ، و رشد منهای 2 تا 1/6 درصدی در ویزیت سرپایی داشته ایم .


دکتر مهاجر در ادامه به وضعیت استقرار سیستم ارجاع داخلی در مراکز درمانی و وضعیت تشکیل و تکمیل پرونده های الکترونیکی بیماران مزمن پرداخت و نتایج ارزیابی اداره کل درمان مستقیم را در سال 96 از سه بیمارستان دکترشریعتی و  دکترغرضی و فاطمه الزهرا نجف آباد را در مقایسه با بیمارستان های همتراز در کشور اعلام نمود. و در پایان برنامه به سوالات مربوط به این حوزه پاسخ داد.


آیتی رئیس اداره امور مالی مدیریت درمان گفت:  روسای مراکز با مدیریت هزینه و مدیریت وجوه نقد در تحقق اهداف تلاش نمایند و لازم است به منظور کاهش چالش‎های ارائه خدمات درمانی تلاش لازم در خصوص جذب درآمد اختصاصی اقدام شود.

کلاهدوزان رئیس اداره بودجه و برنامه اذعان داشت : کلیات مربوط به بودجه مصوب سال 97 و مقایسه با هزینه‎ها و بودجه سال 96 جهت روسای درمانگاه‏ها تشریح شده است و می بایست صرفه جویی های لازم صورت پذیرد وی با بیان گزارش عملکرد واحدهای تابعه در سال 96 عملکرد مراکز را در زمینه برنامه و بودجه تشریح کرد.


دکتر ترک رئیس اداره پاراکلینیک در گزارش مبسوطی  بر کنترل میانگین‏های ریالی و اقلام دارو و لوازم مصرفی در نسخ داروئی، آزمایشگاه، دندانپزشکی و با هدف منطقی نمودن درمان و هزینه‏های مربوطه تاکید کرد و به اهمیت برگزاری کمیته‏های بررسی نسخ داروئی و آزمایشگاهی با توجه به اقلام پر تعداد و پر هزینه دارو و آزمایش، کنترل تجویز دارو و آزمایش اشاره کرد. وی ضمن تاکید بر لزوم منطقی نمودن استوک دارو و لوازم مصرفی پزشکی مراکز گفت:  برنامه ریزی برای رسیدن به شاخص‎های هدف سال 97 در زمینه‎های مختلف پاراکلینیک از ضروریات است و درپایان به بررسی هزینه‎های تعمیرات و نگهداشت تجهیزات پزشکی سرمایه‏ای پرداخت و گفت کارشناسان ستاد این امررا برعهده داشته و در مراکز نیز انتظار میرود این مهم مورد توجه خاص قرار گیرد .
در پایان برنامه پرسش و پاسخ و ارائه پیشنهادات با حضور مدیر درمان و معاونین برگزار گردید. در طی این دوبرنامه در یک اقدام خودجوش مبلغ  یازده ملیون و یکصد هزارتومان جهت آزادسازی زندانیان و مددجویانی که به دلیل بدهی مالی ناشی از جرائم غیرعمد در بند میباشند اهدا گردید.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد ساعت 11:30 | تعداد بازدید: 379 | کد مطلب: 60849
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • پیام تبریک مدیردرمان تامین اجتماعی استان اصفهان به مناسبت سال جدید
 • تقدیر از پرسنل شاهد و ایثارگر مدیریت درمان تامین اجتماعی در ستاد و مراکز تحت پوشش
 • از مهندسین اداره کل و مدیریت درمان استان اصفهان تقدیر شد
 • رونمایی از نشریه داخلی روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اصفهان در دهه مبارک فجر
 • نشست با امام جمعه، نماینده مجلس و خیرین نجف آباد
 • دیدار رئیس درمانگاه شهید کمالپور ( شماره 1) با خانواده شهید کمال پور
 • پیام تبریک مدیردرمان تامین اجتماعی استان اصفهان به مناسبت سال جدید
 • تصادف شدید ‌خودروی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در گرگان‌ / دکتر نوربخش به اتاق عمل منتقل شد
 • مدیریت درمان تامین اجتماعی اصفهان رتبه برتر و شایسته تقدیر ویژه دراجرایی کردن برنامه های ستاد اقامه نماز استان و رتبه سوم در کشور را کسب کرد.
 • سیگار و مشکلات استخدام
 • تکنیک های ترک سیگار
 • عوارض سیگار بر نوزاد

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو