زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد ساعت 12:26 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۳/۲۰ ساعت 12:14    تعداد بازدید: 276    کد مطلب: 60731

بیمارستان تامین اجتماعی رازی قزوین در محاسبه الکترونیکی ضریب اشغال تخت پایلوت شد
مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین از پایلوت بیمارستان رازی این استان در استخراج ضریب اشغال تخت به صورت الکترونیکی و مکانیزه خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترمحمدصادق بابایی ضمن اشاره به اینکه محاسبه سیستمی ضریب اشغال تخت یکی از اهداف مهم سیستم های اطلاعات بیمارستانی و تجمیع اطلاعات آماری است، اظهار داشت: با این نرم افزار می توان نسبت به شناسایی سایر شاخص های بستری نظیر متوسط اقامت بیمار و فاصله بازگردانی که نمایانگر میزان و نحوه فعالیت بخش های بستری است، اقدام نمود.
وی افزود: حذف بخش عمده خطای انسانی، برآورد میزان و نحوه فعالیت بخش های بستری و استخراج سیستمی این گزارش در امور مدیریت بیمارستان، از جمله در مباحث نیروسنجی، از مزایای مهم استفاده از این سیستم است.
دکتر بابایی ادامه داد: با اجرای این طرح، حجم کاری کارکنان بخش و کارشناسان آمار بیمارستانی در سراسر کشور کاهش خواهد یافت و فرصت بیشتری برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان می یابند.
مدیردرمان تامین اجتماعی قزوین درباره چگونگی استفاده از این سیستم، اظهار داشت: ایجاد این گزارش به لحاظ پیچیدگی های فرآیندی و برخی تفاوتها در روش های کاری بیمارستان های تامین اجتماعی با دشواری هایی همراه بوده است.
وی ادامه داد: در فاز نخست، نسبت به استخراج ضریب اشغال تخت به تفکیک بخش های فیزیکی اقدام و پس از اخذ نتیجه مطلوب، در مراحل بعدی استخراج ضریب اشغال تخت به تفکیک تخصص های پزشکی و به تفکیک پزشک، در دستور کار قرار گرفت.
دکتر بابایی گفت: سازمان تامین اجتماعی در زمینه الکترونیکی کردن فرایند های کاری که در راستای رضایت بیمه شدگان صورت می گیرد، همواره پیشتاز بوده و امیدواریم با استقرار این سیستم در جهت بهبود شرایط، گام های موثری برداریم.

 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha