زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين ساعت 10:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱/۲۸ ساعت 11:55    تعداد بازدید: 114    کد مطلب: 58114

وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی :
تشکل‌های صنفی زیربنای شکل‌گیری یک جامعه قدرتمند است
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی از افزایش تعداد تشکل ها در در دولت تدبیر و امید خبرداد و گفت : تشکل‌های صنفی زیربنای شکل‌گیری یک جامعه قدرتمند است و باید از ظرفیت آنها استفاده کرد .


دکتر علی ربیعی در حاشیه دیدار نوروزی با هیات مدیره کانون عالی کارفرمایی و اعضای هیات مدیره سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران افزود: در مدت اخیر به کانون نویسندگان، داستان‌نویسان، فیلم‌سازان و.... در قالب نهادها و کانون‌ها مجوز داده‌ شد.
وی افزود :  اصل اول محور شدن کانون در استانها است و باید اتاق اصناف دعوت شوند  و درباره آموزش در محیط واقعی کار در استانها تسهیل‌سازی کنیم . تجربه نشان داده است 70درصد افرادی که برای آموزش می‌روند در کارگاه‌ها می مانند. 
دکتر ربیعی اضافه کرد : اگر نتوانیم گفت و گوی کارگری کارفرمایی را سامان دهیم به جایی نمی‌رسیم. اگر اتحادیه‌های بزرگ برای  گفت و گو  درست شود درکشور تفاهم ملی  برای تولید کالای ایرانی نیز شکل می‌گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر سه جانبه گرایی تاکید کرد و گفت : باید سه جانبه هایی پیرامون مهارت، امنیت شغلی و سرمایه  نیز پایه گذاری کرد . 
در این نشست حاضران ضمن بیان دیدگاه ها و مسائل خود  در زمینه حمایت از کالای ایرانی به عنوان  موضوع اصلی نشست ، موانع موجود دراین مسیر را برشمردند و بر  اشتغال‌زایی، آموزش و حمایت از صدور خدمات فنی ، مهندسی و تسهیل فضای کسب و کار تاکید کردند .  
موضوعات مربوط به کارفرمایان و پیمانکاران نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که دکتر ربیعی درباره تک تک موارد با حاضران گفت و گو کرد .  

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6792 sec