زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين ساعت 14:09 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱/۲۶ ساعت 14:08    تعداد بازدید: 290    کد مطلب: 58033

موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی برگزار می کند؛
جلسه سخنرانی با موضوع ریشه کنی فقر و دولت رفاه
جلسه سخنرانی پروفسور هانس برند شفر با موضوع ریشه کنی فقر و دولت رفاه توسط موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی برگزار می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ریشه کنی همه انواع فقر از بزرگترین چالشهای جهانی و الزامات اصلی توسعه پایدار است. گرچه پدیده فقر کمابیش مسئله همه کشورهای جهان است، ابعاد گسترده آن در اقتصادهای درحال توسعه به مراتب بیشتر از اقتصادهای توسعه یافته است.

در شرایطی که مسئله حذف فقر از دیرباز مورد تأکید صاحبنظران و سیاستگذاران کشور بوده است، هنوز هم نشانه هایی از «فقر خشن و حاد» در کشور برجسته است. مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی با درک اهمیت مسئله فقر در کشور، تلاش کرده است تا با انجام طرحهای پژوهشی و برگزاری نشستها، این موضوع را در دستور کار تحقیقاتی خود قرار دهد.

ایجاد بستر برای سخنرانی با موضوع «ریشه کنی فقر از طریق توسعه اقتصادی و دولت رفاه» توسط پروفسور شفر، استاد حقوق و اقتصاد دانشگاه هامبورگ و رئیس پیشین انجمن حقوق و اقتصاد اروپا، یکی از اقدامات مؤسسه در این راستا است.

مؤلف کتاب «چگونه قوانین به مسئله فقر در ملتها پایان میدهند؟» بر این باور است که بسترهای حقوقی هر کشور در توسعه پایدار و ریشه کنی فقر در آن‌ها تعیین کننده است. سخنرانی یادشده، صبح روز سه شنبه بیست و هشتم فروردین در سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود. این سخنرانی از طریق صفحه اینستاگرام موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی به صورت زنده پخش می شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6362 sec