• ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
  • اِلأَحَّد ٩ ذو القعده ١٤٣٩
  • Sunday, July 22, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ فروردين ساعت 10:46 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱/۲۱ ساعت 10:49 | تعداد بازدید: 1033 | کد مطلب: 57816
گفتگو: رضا افخمی، کارشناس روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی البرز

ارائه خدمات دندانپزشکی باکیفیت به بیمه شدگان تامین اجتماعی ضمانت کار ماست

ارائه خدمات دندانپزشکی باکیفیت به بیمه شدگان تامین اجتماعی ضمانت کار ماست

در آستانه بیست و سوم فروردین ماه "روز دندانپزشکی"، گفت وگویی با دکتر کوروش احمدنژاد رئیس مرکز دندانپزشکی رجایی شهر در استان البرز انجام و به وضعیت عملکرد این مرکز درمانی تامین اجتماعی پرداخته شد که در ادامه می خوانید:

این مرکز درمانی در چه سالی راه اندازی شده است ؟
مرکز خدمات دندانپزشکی رجایی شهر از سال ١٣٦٠ فعالیت خود را در جهت انجام کلیه خدمات دندانپزشکی آغاز نموده است و با پرسنلی مجرب در خدمت بیمه شدگان استان البرز می باشد.

با توجه به اینکه هزینه های دندانپزشکی در مراکز خصوصی خیلی بالاست چه خدماتی توسط سازمان تامین اجتماعی در این مرکز ارائه می شود ؟ آیا  برنامه هایی را برای توسعه این مرکز درمانی در استان در دست اجرا دارید ؟
این مرکز کلیه  خدمات خودرا طبق دستورالعمل های صادر از سوی سازمان تامین اجتماعی شامل ترمیم آمالگام و نوری - اشعه لایت کیور، جرمگیری و بروساژ  کشیدن دندان، جراحی دندان عقل و رادیوگرافی دندان بر حسب تشخیص پزشک و در چهارچوب قوانین سازمان به صورت رایگان و به منظور رفاه حال بیمه شدگان  ارائه می نماید همچنین باتوجه به تنوع خدمات و تخصصی بودن این مرکز درمانی و تقاضای بیش از حد مراجعین نسبت به عرضه بیشتر خدمات، پیشنهاداتی درخصوص گسترش فضای موجود در قالب احداث ساختمان جدید به  ستاد مدیریت درمان استان البرز  ارائه کرده است و این موضوع یکی از اولویت های آن مدیریت به منظور رفاه حال بیشتر بیمه شدگان استان  در دستور کار قرار گرفته است.

این مرکز درمانی دارای چند یونیت دندانپزشکی بوده و روزانه چند پزشک در این مرکز درمانی فعالیت دارد؟ ماهانه به طور میانگین چه تعداد بیمار ویزیت می شود  ؟ آمار عملکرد پزشکان و تعداد مراجعین را به تفکیک نوع خدمات ارائه نمایید؟
دراین مرکز درمانی در حاضر ٥ دندانپزشک ٦ یونیت دندانپزشکی فعال در دو شیفت صبح و عصر مشغول خدمت رسانی به بیمه شدگان می باشند و ماهیانه بطور میانگین ٥٠٠٠ نفر به این مرکز مراجعه می نمایند که از این تعداد ٣٠ درصد برای ویزیت و جرمگیری و ٧٠ درصد نیز از بقیه خدمات پاراکلینیکی این مرکز استفاده می نمایند ودر ٩ ماهه سالجاری ویزیت ٧٠٧٦ مورد، جرم گیری ٩٦٩٧ مورد، ترمیمی ٢٢٦٨١ مورد، کشیدن دندان ٥٦٢٠ مورد، جراحی نسج نرم  ٣٠٤٧ مورد و جراحی نسج سخت ١٤٢ مورد انجام گرفته است.

تعهدات دندانپزشکی تحت پوشش این سازمان برای بیمه شدگان را بیان کنید؟
کشیدن دندان ، ترمیم در سطوح ١،٢،٣ - جرم گیری بروساژ، پرو فیلاکسی، جراحی  نسج نرم وسخت و رادیو گرافی  OPG  درحال حاضر دراین مرکز انجام می گیرد.

راه های دسترسی بیمه شدگان تامین اجتماعی جهت دریافت نوبت به این مرکز درمانی به چه صورت می باشد؟ 
بیمه شدگان برای نوبت دهی در این مرکز از طرق مختلف شامل ؛ تلفن گویا ٣٤٤٦٨٦٨٢ یا استفاده از سامانه تلفن همراه از طریق شماره گیری کد دستوری #٢٦* ١٤٢* و استفاده از نرم افزارموبایل با نصب اپلیکیشن مربوطه اندروید، برروی تلفن همراه و همچنین از طریق دانلود nobatalborz.tamin.ir و با مراجعه به آدرس سایت سازمان تامین اجتماعی پذیرش اینترنتی و یا با مراجعه به وب کیوسک مستقر در مرکز درمانی نسبت به اخذ نوبت خود اقدام نمایند. قابل ذکر است مراجعه حضوری به پذیرش در این مرکز درمانی، منحصرا مربوط به افرادی است که به صورت اورژانسی مراجعه نموده و یا موفق به اخذ شماره نشده اند و برای اولین بار به این مرکز مراجعه می نمایند و این نوبت دهی شامل  حال معلولین، جانبازان و بیماران خاص و افراد سالمند نیز می باشد.

بیمارانی که برای مشکلات دندان به این مرکز مراجعه می کنند، از نوع دستگاه ها، تخصص ها و وسایل کاربردی اطلاع کاملی ندارند دراین خصوص چه اقداماتی انجام داده اید؟
این مرکز درمانی به منظور آسایش بیماران از طریق بروشورهای آموزشی، پوسترها و پمفلت های اطلاع رسانی نسبت به آشنایی بیمه شدگان با دستگاه ها و تخصص های موجود در مرکز اقدام می نماید. ضمنا کلیه لوازم این مرکزدرمانی از قبیل یونیت، وسایل جرمگیری، ساکشن و توربین های جراحی و ترمیم، با برندهای معروف و به روز تجهیز گردیده و از مرغوبترین مواد مصرفی موجود در بازار استفاده می گردد. در این مرکز عکس رادیولوژی به صورت تمام فک OPG پری اپیکال و بایت وینگ ، انجام می پذیرد و به منظور به روز رسانی تجهیزات پزشکی درخواست تعویض دستگاه ها از آنالوگ به دیجیتال به ستاد مدیریت درمان ارسال شده است که این موضوع  توسط کارشناسان در دست اقدام و پیگیری می باشد.

روند رسیدگی به پیشنهادات، درخواست ها و شکایات مراجعین به منظور ارایه تسهیلات بیشتر و بهتر در این مرکز به چه صورت می باشد؟
به منظور بالا بردن رضایتمندی بیماران، فرم های نظر سنجی در دسترس بیماران و همراهان آنها قرار داده شده که از این طریق آنان می توانند درخصوص نحوه اطلاع رسانی، برخورد کارکنان، انجام خدمات، مطالب خود را ارائه نمایند و همچنین شکایات، نظرات و پیشنهادات مراجعین به منظور اصلاح امور در پایان هر فصل با تشکیل کمیته ای با حضور تمامی اعضاء مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.

درجهت اجرای طرح تکریم بیماران و همراهان آنها چه اقداماتی در این مرکز درمانی صورت گرفته است؟
این مرکز با وجود داشتن دندانپزشک آقا و خانم سعی نموده است طرح تکریم ارباب رجوع را به منظور انتخاب پزشک توسط بیماران رعایت نموده و یکی از دغدغه های بیماران  بخصوص خانم ها را مرتفع نماید. همچنین به منظور رفاه حال بیماران علاوه بر سیستم های نوبت دهی ذکر شده سعی شده است تسهیلات رفاهی در سالن انتظار و راهرو ها برای بیمه شدگان نصب گردد.

اقدامات انجام شده در راستای ارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان توسط دندانپزشکان را توضیح نمایید ؟
دندان پزشکان این مرکزدرمانی دارای تجارب و سوابقی بیش از ١٥ سال می باشند که تنها هدف دندانپزشکان و سایر پرسنل  این مرکز افزایش سطح خدمات به مراجعین و بیمه شدگان می باشد و سعی شده است به منظور ارائه خدمات بهینه از تجهزات مدرن روز در جهت بهبودی دهان و دندان بیمه شدگان حداکثر بهره برداری به عمل آید.

در پایان اگر پیام و یا مطلب خاصی برای بیمه شدگان، مراجعین این مرکزدرمانی دارید بیان نمایید.
ارائه خدمات دندانپزشکی باکیفیت به بیمه شدگان ضمانت کار ماست و لازم میدانم از پیگیری های مدیر درمان و کارشناسان ستادی که همواره در ارائه خدمات ما را یاری می نمایند تشکر نموده و همچنین از پرسنل زحمتکش مرکز دندانپزشکی رجایی شهر که با تلاش خود زمینه رضایتمندی بیمه شدگان را فراهم می آورند قدردانی نمایم.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ فروردين ساعت 10:46 | تعداد بازدید: 1033 | کد مطلب: 57816
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1172 sec