• ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
 • اِلأِثنين ١٤ جمادي الاولي ١٤٤۰
 • Monday, January 21, 2019
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند ساعت 18:28 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ساعت 18:28 | تعداد بازدید: 1631 | کد مطلب: 57043
مرکز دندانپزشکی رجایی شهر

ارائه خدمات دندانپزشکی باکیفیت به بیمه شدگان ضمانت کار ماست

با عنایت به وظیفه ذاتی روابط عمومی بر آن شدیم گزارشی از عملکرد مراکز درمانی تامین اجتماعی استان البرز به مردم استان ارایه نماییم . در این گزارش به وضعیت عملکرد مرکز دندانپزشکی رجایی شهر می پردازیم .
ارائه خدمات دندانپزشکی باکیفیت به بیمه شدگان ضمانت کار ماست

در هفتمین گزارش اختصاصی از مراکز تامین اجتماعی استان البرز به مرکز دندانپزشکی رجایی شهر مراجعه نموده و گفت وگویی با دکتر کوروش احمدنژاد رئیس این مرکز درمانی داشته ایم که متن آن در ذیل آمده است .

این مرکز درمانی در چه سالی راه اندازی شده است ؟

 مرکز خدمات دندانپزشکی رجایی شهر  از سال 1360 فعالیت خود را در جهت انجام کلیه خدمات دندانپزشکی آغاز نموده است و با پرسنلی مجرب در خدمت بیمه شدگان استان البرز می باشد .

با توجه به اینکه هزینههای دندانپزشکی در مراکز خصوصی خیلی بالاست چه خدماتی توسط سازمان تامین اجتماعی در این مرکز ارائه می شود ؟ آیا  برنامه هایی را برای توسعه این مرکز درمانی در استان در دست اجرا دارید ؟

این مرکز کلیه  خدمات خودرا طبق دستورالعمل های صادر از سوی سازمان تامین اجتماعی شامل ترمیم آمالگام و نوری - اشعه لایت کیور ، جرمگیری و بروساژ ، کشیدن دندان ، جراحی دندان عقل و رادیوگرافی دندان بر حسب تشخیص پزشک و در چهارچوب قوانین سازمان به صورت رایگان و به منظور رفاه حال بیمه شدگان  ارائه می نماید همچنین باتوجه به تنوع خدمات و تخصصی بودن این مرکزدرمانی و تقاضای بیش از حد مراجعین نسبت به عرضه بیشتر خدمات ، پیشنهاداتی درخصوص گسترش فضای موجود در قالب احداث ساختمان جدید به  ستاد مدیریت درمان استان البرز  ارائه کرده است و این موضوع یکی از اولویت های آن مدیریت به منظور رفاه حال بیشتر بیمه شدگان استان  در دستور کار قرار گرفته است .

این مرکز درمانی دارای چند یونیت دندانپزشکی بوده و روزانه چند پزشک در این مرکز درمانی فعالیت دارد؟  ماهانه به طور میانگین چه تعداد بیمار ویزیت می شود  ؟ آمار عملکرد پزشکان و تعداد مراجعین را به تفکیک نوع خدمات ارائه نمایید؟ 

دراین مرکز درمانی در حاضر 5 دندانپزشک 6 یونیت دندانپزشکی فعال در دو شیفت صبح و عصر مشغول خدمت رسانی به بیمه شدگان می باشند و ماهیانه بطور میانگین 5000 نفر به این مرکز مراجعه می نمایند که از این تعداد 30 درصد برای ویزیت و جرمگیری و 70 درصد نیز از بقیه خدمات پاراکلینیکی این مرکز استفاده می نمایند ودر 9 ماهه سالجاری ویزیت 7076 مورد ، جرم گیری 9697 مورد ، ترمیمی 22681 مورد ، کشیدن دندان 5620 مورد ، جراحی نسج نرم  3047 مورد و جراحی نسج سخت 142 مورد انجام گرفته است.

تعهدات دندانپزشکی تحت پوشش این سازمان برای بیمه شدگان را بیان کنید؟

کشیدن دندان ، ترمیم در سطوح 1،2،3 - جرم گیری بروساژ، پرو فیلاکسی ، جراحی  نسج نرم وسخت و رادیو گرافی  OPG  درحال حاضر دراین مرکز انجام می گیرد.

راه های دسترسی بیمه شدگان تامین اجتماعی جهت دریافت نوبت به این مرکز درمانی به چه صورت می باشد؟  بیمه شدگان برای نوبت دهی در این مرکز از طرق مختلف شامل ؛ تلفن گویا 34468682 یا استفاده از سامانه تلفن همراه از طریق شماره گیری کد دستوری #26* 142* و استفاده از نرم افزارموبایل با نصب اپلیکیشن مربوطه اندروید ، برروی تلفن همراه و همچنین ازطریق دانلود nobatalborz.tamin.ir و با مراجعه به آدرس سایت سازمان تامین اجتماعی پذیرش اینترنتی و یا با مراجعه به وب کیوسک مستقر در مرکز درمانی نسبت به اخذ نوبت خود اقدام نمایند . قابل ذکر است مراجعه حضوری به پذیرش در این مرکز درمانی ، منحصرا مربوط به افرادی است که به صورت اورژانسی مراجعه نموده و یا موفق به اخذ شماره نشده اند و برای اولین بار به این مرکز مراجعه می نمایند و این نوبت دهی شامل  حال معلولین ، جانبازان و بیماران خاص و افراد سالمند نیز می باشد.

بیمارانی که برای مشکلات دندان به این مرکز مراجعه می کنند ، از نوع دستگاه ها ، تخصص ها و وسایل کاربردی اطلاع کاملی ندارند دراین خصوص چه اقداماتی انجام داده اید ؟

این مرکز درمانی به منظور آسایش بیماران از طریق بروشورهای آموزشی ، پوسترها و پمفلت های اطلاع رسانی نسبت به آشنایی بیمه شدگان با دستگاه ها و تخصص های موجود در مرکز اقدام می نماید . ضمنا کلیه لوازم این مرکزدرمانی از قبیل یونیت ، وسایل جرمگیری ، ساکشن و توربین های جراحی و ترمیم ، با برندهای معروف و به روز تجهیز گردیده و از مرغوبترین مواد مصرفی موجود در بازار استفاده می گردد. در این مرکز عکس رادیولوژی به صورت تمام فک OPG پری اپیکال و بایت وینگ ، انجام می پذیرد و به منظور به روز رسانی تجهیزات پزشکی درخواست تعویض دستگاه ها از آنالوگ به دیجیتال به ستاد مدیریت درمان ارسال شده است که این موضوع  توسط کارشناسان در دست اقدام و پیگیری می باشد .

روند رسیدگی به پیشنهادات ، درخواست ها وشکایات مراجعین به منظور ارایه تسهیلات بیشتر و بهتر در این مرکز به چه صورت می باشد  ؟

به منظور بالا بردن رضایتمندی بیماران ، فرم های نظر سنجی در دسترس بیماران و همراهان آنها قرار داده شده که از این طریق آنان می توانند درخصوص نحوه اطلاع رسانی ، برخورد کارکنان ، انجام خدمات ، مطالب خود را ارائه نمایند و همچنین شکایات ، نظرات و پیشنهادات مراجعین به منظور اصلاح امور در پایان هر فصل با تشکیل کمیته ای با حضور تمامی اعضاء مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد .

درجهت اجرای طرح تکریم بیماران و همراهان آنها چه اقداماتی در این مرکز درمانی صورت گرفته است ؟

این مرکز با وجود داشتن دندانپزشک آقا و خانم سعی نموده است طرح تکریم ارباب رجوع را به منظور انتخاب پزشک توسط بیماران رعایت نموده و یکی از دغدغه های بیماران  بخصوص خانم ها  را مرتفع نماید . همچنین به منظور رفاه حال بیماران علاوه بر سیستم های نوبت دهی ذکر شده سعی شده است تسهیلات رفاهی در سالن انتظار و راهرو ها برای بیمه شدگان نصب گردد .

اقدامات انجام شده در راستای ارائه خدمات بهینه به بیمه شدگان توسط دندانپزشکان را توضیح نمایید ؟

دندان پزشکان این مرکزدرمانی دارای تجارب و سوابقی بیش از 15 سال می باشند که تنها هدف دندانپزشکان و سایر پرسنل  این مرکز افزایش سطح خدمات به مراجعین و بیمه شدگان می باشد و سعی شده است به منظور ارایه خدمات بهینه از تجهزات مدرن روز در جهت بهبودی دهان و دندان بیمه شدگان حداکثر بهره برداری به عمل آید .

در پایان اگر پیام و یا مطلب خاصی برای بیمه شدگان ، مراجعین این مرکزدرمانی دارید بیان نمایید . ؟

دکتر احمد نژاد درپایان می گوید :ارائه خدمات داندانپزشکی باکیفیت به بیمه شدگان ضمانت کار ماست و لازم میدانم از پیگیری های مدیر درمان و کارشناسان ستادی که همواره در ارائه خدمات ما را یاری می نمایند تشکر نموده و همچنین از پرسنل زحمتکش مرکز دندانپزشکی رجایی شهر که با تلاش خود زمینه رضایتمندی بیمه شدگان را فراهم می آورند قدردانی  نمایم .

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند ساعت 18:28 | تعداد بازدید: 1631 | کد مطلب: 57043
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • جشن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار برگزار گردید .
 • جشن بازنشستگی کارکنان مدیریت درمان استان البرز برگزار گردید
 • کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان البرز برگزار گردید
 • دوره آموزشی طرح ارتقا سطح سواد سلامت کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سالمند استان البرز برگزار شد
 • چهارمین جلسه شورای مدیران درمان منطقه ۲ کشور در استان البرز برگزار گردید
 • درخشش تیم تنیس روی میز مدیریت درمان استان البرز در مسابقات ادارات
 • ارایه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی در استان البرز ستودنی است .
 • قانون مندی و اجرای دستورالعمل های سازمان دراولویت برنامه های کاری استان البرز
 • بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی استان البرز میزبان 21 درصد موالید

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

Page Generated in 6/5588 sec