زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند ساعت 12:25 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۲/۶ ساعت 12:54    تعداد بازدید: 1213    کد مطلب: 56193

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
بودجه سال آینده سازمان تامین اجتماعی حدود 92 هزار میلیارد تومان است/ 56 بنگاه این سازمان آماده واگذاری به بخش خصوصی است
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفتگوی زنده شبکه خبر گفت: طی روزهای آینده و با دریافت 5 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت، مطالبات حدود 6 ماه مراکز درمانی طرف قرارداد با این سازمان پرداخت می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش صبح امروز در برنامه روی خط خبر شبکه خبر افزود: سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه حدود یک هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد اعم از مراکز دانشگاهی و خصوصی پرداخت می کند.
وی اظهار داشت: در بودجه سال 97 کشور نقطه عطفی برای پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از دولت ایجاد شده است و حدود 50 هزار میلیارد تومان از این مطالبات به صورت نقدی و یا تهاتری پرداخت می شود.
دکتر نوربخش افزود: بر این اساس حدود 23 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافتی توسط سازمان تأمین اجتماعی و برخی شرکتهای تابعه این سازمان توسط دولت تسویه می شود و مابقی مطالبات نیز تا 50 هزار میلیارد تومان حقوق مالکانه در بخش های مختلف نفت و گاز و سواحل به صورت تهاتری به سازمان تأمین اجتماعی واگذار می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه پرداخت نقدی و تهاتری مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت در ارتقاء خدمات این سازمان موثر است، تصریح کرد: با افزایش توان مالی سازمان تأمین اجتماعی شرایط برای ارتقاء هم جانبه خدمات فراهم می شود.
وی گفت: مجموع مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت بر اساس حسابرسی های مستقل انجام شده تا سال 94 حداقل 80 هزار میلیارد تومان است.
دکتر نوربخش با اشاره به نامه 168 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این نامه حمایت و تقدیر نمایندگان مردم از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی را نشان می دهد که در سال های اخیر برای توسعه خدمات و خروج این سازمان از حاشیه ها تلاش و دیدگاه های کارشناسی و تخصصی درباره سازمان تأمین اجتماعی را به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی منتقل کردند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تأمین اجتماعی بر اساس بودجه سال 96 بالغ بر 82 هزار میلیارد تومان برای خدمت رسانی به جامعه هزینه می کند و این رقم بر اساس بودجه سال 97 این سازمان در سال آینده به حدود 92 هزار میلیارد تومان می رسد.
دکتر نوربخش گفت: سازمان تأمین اجتماعی به معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را سرلوحه اقدامات و فعالیت های خود قرار داده است و شاهد هستیم که چنین منابع مالی بزرگی را بدون اتکاء به دولت و منابع نفتی تأمین و برای خدمت به اقشار مختلف جامعه هزینه می کند.
وی با بیان اینکه با توجه به راهبرد کلان دولت تدبیر و امید و ریاست محترم جمهوری برای خروج سازمان تأمین اجتماعی از بنگاهداری، مقدمات کار فراهم شده، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته 56 بنگاه این سازمان آماده واگذاری به بخش خصوصی است.
دکتر نوربخش اظهار امیدواری کرد: سازمان تأمین اجتماعی به جایی برسد که تنها به مدیریت سهام بپردازد و از مدیریت بنگاه های اقتصادی خارج شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: در این سازمان مکانیزم هایی وجود دارد که مسائل و مشکلات، مدیریت و نوعی توزیع ریسک در این سازمان انجام می شود.
وی گفت: در 5 سال گذشته حقوق بازنشستگان به میزان 95 درصد افزایش یافته است و در هر سال این افزایش مقداری بیش از تورم بوده و در مجموع حقوق بازنشستگان 21 درصد بیش از تورم افزایش یافته و معیشت بازنشستگان بهبود یافته است.
دکتر نوربخش با اشاره به اقدامات سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان افزود:80 بیمارستان تأمین اجتماعی در سالهای اخیر بازسازی شده و پروژه ارتقاء هتلینگ در آنها اجرا شده است. با این کار شاهد تحول اساسی در خدمت رسانی بیمارستانها هستیم و رضایتمندی بیماران نیز از خدمات به شکل محسوسی ارتقاء یافته است.
وی با بیان اینکه ارتباط مداوم و مستمر با بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان که شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی هستند در هیچ دوره ای به اندازه سال های اخیر نزدیک و موثر نبوده است، اظهار داشت: در این مدت برای برآورده شدن خواسته ها و رفع مشکلات شرکای اجتماعی تلاش های فراوانی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در دهه مبارک فجر امسال ، پروژه های بیمه ای، درمانی و اقتصادی متعددی از سوی سازمان تامین اجتماعی در مناطق مختلف کشور با هزینه ای بالغ بر 540 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است .
دکتر نوربخش گفت: 32 مرکز درمانی و بیمه ای که بیشتر آنها در مناطق محروم قرار دارند در همین ایام افتتاح شدند. در حوزه اقتصادی نیز پروژه های متعددی به بهره برداری رسید که بویژه در حوزه دارو که مواد اولیه 4 داروی شیمی درمانی به تولید رسیده است و گام مهمی در ارتقاء دانش فنی و تولید دارو در هلدینگ دارویی سازمان تأمین اجتماعی برداشته ایم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح حذف دفترچه های کاغذی در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای سال جاری در سراسر کشور اجرا و نسخه الکترونیکی جایگزین دفترچه شده است. با اجرای این برنامه فرآیندهای مالی و نظارتی متحول می شود و مزایای فراوانی برای بهبود روند خدمت رسانی به مردم با اجرای این برنامه انجام می شود.
وی افزود: حذف دفترچه درمانی تامین اجتماعی در برخی استانها در مراکز درمانی طرف قرارداد نیز به اجرا در آمده است و امیدواریم با هماهنگی و همراهی سایر دستگاه های متولی بتوانیم در تمامی مراکز درمانی طرف قرار داد این برنامه را اجرا کنیم.
دکتر نوربخش با بیان اینکه هلدینگ بیمارستانی سازمان تأمین اجتماعی ایجاد شده است، اظهار داشت: بر این اساس مراکز بیمارستانی این سازمان به صورت هیأت مدیره ای اداره خواهند شد. با این کار مدیریت و کنترل هزینه ها بهبود می یابد و ارتقاء و توسعه خدمات این مراکز نیز با سهولت بیشتری قابل انجام خواهد بود.

فیلم حضور دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر - ٩٦/١٢/٦


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6560 sec