زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۲ آذر ساعت 11:50 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۹/۱۹ ساعت 10:30    تعداد بازدید: 827    کد مطلب: 51898

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در دومین نشست شورای هماهنگی استان فارس؛
تفویض اختیار به استانها در دستور کار سازمان تامین اجتماعی است
دومین نشست شورای هماهنگی استان فارس با حضور معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در شیراز برگزار شد.


 به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مهدی درخشان در این جلسه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های مشترک و ارتباط سیستماتیک با مجامع تأثیرگذار بر سازمان تامین اجتماعی یکی از وظایف اصلی شورای هماهنگی استان ها  و استفاده از پیشنهادهای سازنده استانها در پیشبرد اهداف سازمان،  از دیگر مزایای تشکیل شورای هماهنگی است.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح تفویض اختیار به مدیران استانی طرح بزرگی است که بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد و گام های اولیه برداشته می شود.
وی با بیان اینکه امور اجرایی باید در استان ها انجام گیرد، گفت: تمرکز ستاد باید بر نظارت و برنامه ریزی های کلان  باشد و با انجام تفویض اختیار امور اجرایی به استان‌ها، بحث نظارتی استان، تقویت می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی فارس نیز در این جلسه ضمن اشاره به هماهنگی مناسب بین اعضای شورای هماهنگی استان فارس گفت: رفع کمبود فضای درمانی به عنوان یکی از نیازهای استان در دستور کار است.
دکتر اکبر امیری گفت:  ۳۰ درصد از تخت های بستری درمان فارس به بیمه شدگان استان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و به علت کمبود فضا، ساختمان بیمه و درمان در چندین شهرستان این استان، در یک محل قرار دارد. مراکز درمانی تامین اجتماعی استان فارس به بیماران استان های دیگر نیز خدمت رسانی می کند.
وی افزود: استان فارس ظرفیت بسیار بالایی جهت توریسم درمانی و گردشگری دارد و  از این طریق می توان بحث درمان را به سمت درآمدزایی بیشتر پیش برد.
همچنین در سفر دکتر درخشان به استان فارس، بخش های جدید زنان و زایمان و پست آنژیو گرافی بیمارستان تامین اجتماعی شهید دکتر بهشتی شیراز افتتاح و از  نرم افزارهای مدیریت بستری و بانک خون رونمایی شد.

دکتر مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی،  در آیین افتتاح بخش های جدید زنان و زایمان و آنژیوگرافی (پرتو نگاری از رگ های خونی) و اندسکوپی (درون بینی) بیمارستان شهید بهشتی شیراز افزود: یکی از بزرگترین معضلات امروز در بحث بانک خون در همه جای دنیا این است که در پاره ای موارد خونی که به بیمار تزریق می شود مشکلاتی را برای وی ایجاد می کند که با کمک این نرم افزار که توسط حوزه درمان تامین اجتماعی شیراز طراحی شده امکان اشتباه به صفر می رسد.
وی، نرم افزار بانک خون را یک نرم افزار منحصر به فرد در کشور دانست و بیان داشت: با استفاده از این نرم افزار تمام فرایندهای کاغذی از جمله درخواست پزشک، آزمایشگاه و بانک خون حذف می شود و همه موارد در این نرم افزار ثبت می شود و از قابلیت تهیه گزارش از روند کار نیز برخوردار است.
دکتر درخشان افزود: این نرم افزار پس از اینکه در استان فارس به طور کامل عملیاتی شد قابلیت استفاده در کل کشور را دارد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، ضمن تاکید بر لزوم توسعه فناوری اطلاعات (IT) در مجموعه این سازمان با توجه به وسعت کار و خدمات رسانی گسترده آن گفت: خدمات تامین اجتماعی باید در قالب نزم افزاری ارایه شود تا مردم بتوانند بدون مراجعه حضوری، در حوزه بیمه ای و درمان، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
دکتر درخشان اضافه کرد: ظرف سال های اخیر تلاش زیادی شده که به توسعه آی تی در این سازمان پرداخته شود و در چهار سال گذشته بحث نهضت فناوری اطلاعات در سازمان تامین اجتماعی مطرح شد.
وی گفت: بیمارستان جدید تامین اجتماعی شیراز از نظر ظرفیت دارای400 تخت است و مراحل نهایی قرارداد اجرا توسط یک شرکت خارجی را سپری می کند.
دکتر درخشان افزود: بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید بهشتی، به لحاظ امکانات وضعیت بسیار خوبی برای آن پیش بینی شده و از نظر کیفیت هم نخستین بیمارستان نسل جدید (هوشمند) در کشور خواهد بود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/1416 sec