زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۵ آذر ساعت 09:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۹/۱۳ ساعت 11:38    تعداد بازدید: 284    کد مطلب: 51813

اولین دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرکرد راه اندازی شد
مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری، از راه اندازی اولین دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان امام علی (ع) شهرکرد خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترمحمود جاوید اظهار داشت: این دستگاه که از معتبرترین برند ماموگرافی در جهان است، به عنوان اولین دستگاه ماموگرافی دیجیتال در واحد تصویر برداری بیمارستان امام علی (ع) نصب و راه اندازی شد.
وی میزان اعتبار برای خرید دستگاه ماموگرافی دیجیتال را افزون بر 6 میلیارد و ٧٥٠ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: مهمترین کاربرد این دستگاه، تشخیص به موقع سرطان است و دستگاه ماموگرافی دیجیتال، کمترین اشعه مضر را برای بیمار به همراه دارد.
وی ادامه داد: هزینه های درمان، همواره بیشتر از پیشگیری بوده است از اینرو هر حرکت مثبت در راستای پیشگیری از بیماریها، کمک به رشد سلامت جامعه است.
وی نقش دستگاه های پیشرفته و دیجیتالی بخش درمان را در پیشگیری و کنترل به موقع بیماری ها مهم دانست و افزود: ایجاد امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی روز دنیا در مراکز درمانی و بیمارستان ها نقش بسزایی در کاهش هزینه ها و تامین سلامت جامعه دارد.
دکتر جاوید افزود: طبق رتبه بندی وزارت بهداشت بر اساس استاندارد اعتبار بخشی بیمارستانها، بیمارستان امام علی (ع) شهر کرد، دارای رتبه درجه یک بوده و با ١٤٩ تخت فعال و ضریب اشغال تخت ٧٦ درصد، در حال ارائه خدمات درمانی به مراجعین و استان های همجوار است.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم ارائه می شود، اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری در بخش درمان غیر مستقیم از طریق عقد قرارداد با ٥٢١ مرکز درمانی درسطح استان، اقدام به خرید خدمت نموده است.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha