زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۵ آذر ساعت 09:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۹/۱۳ ساعت 11:38    تعداد بازدید: 404    کد مطلب: 51813

اولین دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرکرد راه اندازی شد
مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری، از راه اندازی اولین دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان امام علی (ع) شهرکرد خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترمحمود جاوید اظهار داشت: این دستگاه که از معتبرترین برند ماموگرافی در جهان است، به عنوان اولین دستگاه ماموگرافی دیجیتال در واحد تصویر برداری بیمارستان امام علی (ع) نصب و راه اندازی شد.
وی میزان اعتبار برای خرید دستگاه ماموگرافی دیجیتال را افزون بر 6 میلیارد و ٧٥٠ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: مهمترین کاربرد این دستگاه، تشخیص به موقع سرطان است و دستگاه ماموگرافی دیجیتال، کمترین اشعه مضر را برای بیمار به همراه دارد.
وی ادامه داد: هزینه های درمان، همواره بیشتر از پیشگیری بوده است از اینرو هر حرکت مثبت در راستای پیشگیری از بیماریها، کمک به رشد سلامت جامعه است.
وی نقش دستگاه های پیشرفته و دیجیتالی بخش درمان را در پیشگیری و کنترل به موقع بیماری ها مهم دانست و افزود: ایجاد امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی روز دنیا در مراکز درمانی و بیمارستان ها نقش بسزایی در کاهش هزینه ها و تامین سلامت جامعه دارد.
دکتر جاوید افزود: طبق رتبه بندی وزارت بهداشت بر اساس استاندارد اعتبار بخشی بیمارستانها، بیمارستان امام علی (ع) شهر کرد، دارای رتبه درجه یک بوده و با ١٤٩ تخت فعال و ضریب اشغال تخت ٧٦ درصد، در حال ارائه خدمات درمانی به مراجعین و استان های همجوار است.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم ارائه می شود، اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری در بخش درمان غیر مستقیم از طریق عقد قرارداد با ٥٢١ مرکز درمانی درسطح استان، اقدام به خرید خدمت نموده است.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6620 sec