زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ آذر ساعت 09:15 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۹/۱۳ ساعت 15:05    تعداد بازدید: 121    کد مطلب: 51812

مدیر درمان تامین اجتماعی قم:
سالانه دو میلیون مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی قم انجام می شود
مدیر درمان تامین اجتماعی قم، گفت: در طول سال، دو میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی قم برای انجام درمان مستقیم و 5 میلیون و ٦٠٠ هزار بار مراجعه برای درمان غیر مستقیم صورت می گیرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر داود علیمحمدی اظهار داشت: بخش مهمی از فرآیند درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان قم، در بیمارستان امام رضا(ع) متمرکز است و در حال حاضر تمامی بخش های این بیمارستان آماده ارائه خدمات سلامت به مراجعان هستند.
وی افزود: بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا(ع) با ١٢٠ تخت فعال در بخش های تخصصی به همراه ٩ اتاق عمل، به مراجعان خدمت رسانی می کند.
دکترعلیمحمدی بیان کرد: ظرفیت های استان قم در حوزه درمان غیر مستقیم بسیار مطلوب است و حتی در این بخش، به سایر استان های کشور بسته های سلامت هدیه می دهد، در بخش درمان مستقیم نیز وضعیت نسبت به پنج سال گذشته بسیار بهبود یافته و میزان اعتبار این بخش ١٣ برابر افزایش پیدا کرده و به بیش از ٧٠٠ میلیارد ریال رسیده است.
وی ادامه داد: بیمارستان امام رضا (ع) هم اکنون در سطح بیمارستان های تامین اجتماعی کشور، رتبه چهارم اشغال تخت را به خود اختصاص داده است و ارائه خدمات در این بیمارستان از زمان پذیرش با ارائه بسته سلامت، تا مرحله ترخیص با تکمیل فرم رضایتمندی توسط کارشناسان مورد ارزیابی و نظارت قرار می گیرد.
دکترعلیمحمدی گفت: در طول سال، ١٢ هزار نفر در بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا (ع) بستری می شوند و با این حال سرعت آماده شدن تخت های بیمارستان برای پذیرش بیماران جدید مناسب و میزان مرگ و میر در این مرکز تخصصی درمانی، پایین تر از حد استاندارد است.
وی افزود: حمایت از بیمه شدگان تامین اجتماعی را همواره در اولویت برنامه های خود قرار دادیم و در این راستا تاکنون بیش از ٢٠ میلیارد ریال، برای عمل تعویض مفصل زانو هزینه کردیم تا افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی این عمل جراحی که بیش از ٤٠٠ میلیون ریال هزینه دارد را به صورت رایگان انجام دهند.
وی ادامه داد: امروز بیش از ١٣٢ پزشک در حوزه های مختلف پزشکی در بیمارستان امام رضا (ع) قم فعالیت می کنند و به ارائه خدمات متنوع حوزه سلامت می پردازند.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد ارتباط مجازی میان مراکز درمانی و پزشکان، ادامه داد: استقرار نظام ارجاع در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم باعث می شود هر بیمار با توجه به نوع بیماری به پزشک متخصص همان حوزه معرفی شود تا بیماری وی با دقت بیشتری مورد رسیدگی قرار گیرد و در وقت و هزینه درمان صرفه جویی شود.
دکترعلیمحمدی خاطرنشان کرد: ٧٢٠ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در استان قم از خدمات درمانی این سازمان استفاده می کنند.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/6981 sec