زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۲ آذر ساعت 15:55 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۹/۱۲ ساعت 15:58    تعداد بازدید: 207    کد مطلب: 51766

استاندار قزوین:
مسائل تامین اجتماعی باید رفع شود
استاندار قزوین در نشست با مسئولان سازمان تامین اجتماعی، از فعالیت های این سازمان در حمایت از بهبود فضای کسب و کار داخلی قدردانی کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی در ایجاد امنیت خاطر جامعه نقش بی بدیلی دارد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عبدالمحمد زاهدی در این نشست افزود: با توجه به خدمات  رسانی گسترده  سازمان تامین اجتماعی به جمعیت عظیم تحت پوشش خود مشکلات پیش روی آن بایستی یکبار برای همیشه مرتفع شود زیرا احساس آرامش زیادی از جامعه نسبت به آینده خود و فرزندانشان با وجود فعالیت های این سازمان قوت می گیرد.
وی تاکید کرد: برخی دولت ها تامین اجتماعی را حیات خلوت خود می دانستند و با تحمیل نقش های دیگر به این سازمان وضعیت آن را بحرانی ساخته اند و  نسبت دریافتی ها با پرداختی های آن دچار عدم تعادل شد. اگر دولت و نظام به آن توجه نداشته باشند شاهد ایجاد مشکلات عدیده  ای خواهیم بود.
زاهدی گفت: در استان قزوین شرایط برای سرمایه گذاری مهیاست و از هر کاری که در راستای درآمد زایی برای تامین اجتماعی باشد استقبال کرده و با حدود 70 هزار بازنشسته استانی لزوم ایجاد درآمدهای جدید را برای سازمان ملموس تر می کند.
وی تصریح کرد: در تولید و صنعت کشور مشکلات عدیده ای وجود داشته که بایستی با اعطای تسهیلات به واحدهای موفق در اجرای طرح های توسعه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی اقداماتی صورت گرفته تا بخش عظیمی از معضلات کارگری را مرتفع کنیم.
مشاور مدیر عامل و مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانهای سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: امید است با حمایت مقامات تصمیم گیر در مراکز استانها، سازمان تامین اجتماعی با بدهی های کلان موجود کارفرمایان سربار نشود و کما فی السابق با رونق و پایداری به خدمت رسانی گسترده خود ادامه دهد.
دکتر رضا امینی در ادامه بر تاثیر تحریم ها، تحمیل قوانینی با بار مالی بسیار و نوسازی صنایع و... بر پیکره سازمانی به گستردگی تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: ماهانه6 هزار و 200 میلیارد تومان این سازمان تعهدات دارد و به جمعیت 3 میلیون نفری بازنشستگان و 250 هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری ماهانه حقوق پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی با یک میلیون و 300 هزار کارفرما که ارتباط دارد، گفت: ارائه تعهدات مطلوب این سازمان منوط به پرداخت به موقع حق بیمه از سوی کارفرمایان است و در این مسیر نیازمند حمایت های همه جانبه مقامات ارشد استانی هستیم تا با رونق اشتغال و تولید داخلی شاهد رونق و پایداری افزونتر این سازمان باشیم.
مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این نشست به تحت پوشش داشتن 62 درصد از جمعیت این استان از خدمات تامین اجتماعی، ضریب وابستگی 5‏/3 بیمه شده نسبت به مستمری بگیر و پرداختی 102 میلیارد تومانی ماهانه در پرداخت حقوق به جامعه 66 هزار مستمری بگیر این استان اشاره کرد.
سیروس نصیری با اشاره به بدهی 440 میلیارد تومان کارفرمایان قزوین به تامین اجتماعی گفت: تعامل با کارفرمایان 16 هزار کارگاه فعال مورد توجه اداره کل تامین اجتماعی قزوین است .
وی در ادامه به اقدامات ارزشمند سازمان تامین اجتماعی در مسیر خدمت رسانی پرداخت و اظهار داشت: ایجاد کارگزاریهای رسمی، ابلاغ مکانیزه به کارفرمایان، دریافت بیش از 95 درصد از لیست ها بصورت اینترنتی، بازرسی صد در صدی الکترونیکی کارگاهها در استان، راه اندازی نسخ الکترونیکی در مراکز ملکی و صرفه جوئی 15 درصدی در مصرف کاغذ، بستر سازی جهت ایجاد پرونده های الکترونیکی از جمله این اقدامات است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین نیز گزارشی از نحوه اجرای هتلینگ بیمارستانی، استقرار دستگاه سی تی اسکن و ام آر آی ارائه داد.
رئیس کانون بازنشستگان کارگری استان قزوین و دبیر کانون عالی شورای کارگری سازمان با  اشاره به جمعیت عظیم مستمری بگیر تحت پوشش استان با چالش های صنایع آن تنها راه فرار از وضعیت موجود را شکوفائی صنعت ذکر کرد و گفت: با مدیریت بهینه در این راستا از این وضعیت رهایی می یابیم .
رئیس امور شعب بانک رفاه استان قزوین نیز بر نحوه برقراری مراودات بانکی در بخش بیمه ای و درمانی و ارائه خدمت به 66 هزار خانوار مستمری بگیر در سطح استان اشاره داشت و گفت: با درایت ویژه استاندار قزوین مشکلات تا حدی مرتفع شده و شاهد خدمتگزاری صریح تر که شایسته مخاطبین سازمانی بوده، باشیم.
در خاتمه لوح  تقدیر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توسط مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها به استاندار قزوین تقدیم شد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha