زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ آبان ساعت 15:31 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۹ ساعت 16:11    تعداد بازدید: 360    کد مطلب: 51201

سیستم بیمه های اجتماعی ابزار بازتوزیع درآمدها و عدالت اجتماعی هستند
مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در ارتباط تلفنی با برنامه مرورگر 1332 رادیو تهران، نقش بیمه های اجتماعی در اقتصاد را در دو سطح خرد و کلان تبیین کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر حسین امیری گنجه در این گفتگو گفت: در سطح کلان، این سازمان ماهانه 6 هزار میلیارد تومان در لایه های مختلف جامعه تزریق می کند که این جریان به اقتصاد ملی کمک می کند.
وی افزود: تامین اجتماعی به ذینفعان این سازمان که شامل بیمه شدگان، مقرری بگیران، بازنشستگان و مستمری بگیران هستند، خدمات ارائه می دهد .
دکتر امیری گنجه اظهار داشت: در سطح خرد، مستمری بازنشستگان برای مصارف مختلفی هزینه می شود و گردش پولی ایجاد می کند و تاثیر مثبتی در بازار  دارد.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حقوق بازنشستگان ماهانه و مستمراً پرداخت می شود، گفت: این مستمری به مانند خونی است که در اقتصاد محلی گردش می کند و محرکی برای بازار است.
وی با اشاره به نقش بیمه های اجتماعی در بازتوزیع درآمدها افزود: سیستم بیمه های اجتماعی ابزار عدالت اجتماعی هستند و نگرانی معطوف به آینده مخاطبان را می کاهد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/9258 sec