زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ آبان ساعت 15:06 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۹ ساعت 15:03    تعداد بازدید: 213    کد مطلب: 51200

کاهش 39درصدی آمار سزارین در بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان با اشاره به کاهش ٣٩ درصدی آمار سزارین در ٦ ماهه اول سالجاری در این بیمارستان گفت: این بیمارستان به لحاظ کاهش سزارین، در صدر بیمارستان های استان قزوین قراردارد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر کامران سلیمانی اظهار داشت: مادران باردار پس از آموزش های لازم در خصوص مزایای زایمان طبیعی، به این نوع از زایمان ترغیب می شوند.
وی ادامه داد: در این بیمارستان شاخص های دوستدار مادر به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه مورد پایش قرارگرفته و درصورتیکه این شاخص ها از محدوده نرمال خارج شده باشد، اقدامات مداخله ای انجام و جلسه اورژانسی با حضور متخصصین زنان و زایمان تشکیل می شود.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان درخصوص بررسی هفتگی سزارین های باراول و سزارین های زنان نخست زا، گفت: اندیکاسیون های سزارین توسط پزشک معتمد این بیمارستان به دقت بررسی و مانیتور می شوند و درپایش ماهیانه نیز این شاخص ها در کمیته ترویج زایمان طبیعی بررسی می شود.
دکتر سلیمانی گفت: بازسازی بلوک زایمان از روش سنتی به مدرن براساس استاندارهای بین المللی وانجام زایمان ازمرحله ایجاد درد، انجام زایمان و پس از زایمان در یک اتاق، ارتقاء فضای فیزیکی کلاس آمادگی برای زایمان، نظرسنجی از مادران درزمینه خوشایند سازی زایمان و تکریم آنان، پایش مادر و نوزاد در منزل در راستای شناسایی مادران و نوزادان پرخطر، از جمله  اقدامات انجام شده در خصوص ترویج و ترغیب مادران باردار به روش زایمان طبیعی است.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/7246 sec