زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان ساعت 09:25 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۴ ساعت 08:53    تعداد بازدید: 363    کد مطلب: 50883

افتتاح کارگزاری تامین اجتماعی شعبه زرند
ششمین کارگزاری رسمی تامین اجتماعی در استان کرمان در شهرستان زرند افتتاح شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، آیین افتتاحیه ششمین کارگزاری تامین اجتماعی استان کرمان در شهرستان زرند با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان، فرماندار زرند و سایر مقامات و مسئولین محلی این شهرستان برگزار شد.
علی حسینی محمدآبادی، مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان در این مراسم، تامین اجتماعی را بزرگترین سازمان بیمه ای کشور عنوان کرد و گفت: بیش از 50 درصد جمعیت کشور حدود 42 میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قراردارند که در استان کرمان این رقم به یک میلیون 400 هزار نفر می رسد.
حسینی تعداد خانوار مستمری بگیر تامین اجتماعی در استان کرمان را 100 هزار خانوار اعلام کرد و افزود : ماهانه با احتساب بخش درمان بیش از 180 میلیارد تومان تعهدات این سازمان در این استان است.
وی با اشاره به افتتاح ششمین کارگزاری رسمی تامین اجتماعی در استان کرمان، تعداد واحد های اجرایی را در بخش بیمه ای 26 واحد اصلی ،15 شعبه اقماری و 6کارگزاری برشمرد و به سه بیمارستان تخصصی پیامبر اعظم (ص) کرمان، بیمارستان شهید غرضی سیرجان و امام علی (ع) زرند اشاره کرد و گفت: در کنار این 3 بیمارستان بزرگ 13 درمانگاه نیز به ارائه خدمات به بیمه شدگان استان مشغول هستند .
حسینی محمد آبادی، تامین اجتماعی را یک سازمان عمومی غیر دولتی معرفی و خاطر نشان کرد: منابع این سازمان صرفا از محل پرداخت حق بیمه دریافتی است و تلاش و کوشش این است که خدمات این سازمان توسعه و گسترش یابد که ماهانه در کل کشور بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان تعهدات سازمان در قبال مردم و جامعه تحت پوشش است.
وی با اشاره به 60 درصد جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در شهرستان زرند گفت: به لحاظ وجود شرکت های صنعتی، جمعیت تحت پوشش در این شهرستان نسبت به نرم کشوری بیشتر است ولی هنوز افرادی وجود دارد که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.
حسینی محمدآبادی در ادامه میزان تعهدات بلند مدت تامین اجتماعی در شهرستان زرند را بیش از 7  میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : سازمان در بخش تعهدات کوتاه مدت بیش از 18 نوع خدمت به بیمه شدگان و شرکای اجتماعی ارائه می کند.
وی محصول سازمان تامین اجتماعی را منفعت اجتماعی عنوان و تاکید کرد: هر کجا منفعت اجتماعی باشد امنیت اجتماعی را به دنبال دارد و برای ارتقاء امنیت و ایجاد آرامش باید مردم تحت پوشش بیمه های اجتماعی قرار گیرند و در این خصوص ساز و کار بیمه شدن برای همه اقشار در سازمان تامین اجتماعی سهل و آسان است.
حسینی محمد آبادی با اشاره به 6500 مستمری بگیر تامین اجتماعی شهرستان زرند افزود: پرداخت حق بیمه جزئی از حقوق کارگر است که باید به موقع پرداخت شود .
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به مبلغ 580 میلیارد تومان بدهی کارفرمایان در این استان، مبلغ بدهی کافرمایان در شهرستان زرند را 60 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : کارفرمایان باید بدهی خود را پرداخت کنند تا این سازمان بتواند به تعهدات خود در قبال شرکای اجتماعی عمل کند.
وی افتتاح کارگزاری ها را در راستای برون سپاری خدمات و تسهیل در خدمت رسانی به شرکای اجتماعی دانست و بیان داشت : تمامی خدمات ارائه شده این سازمان  در شعب  در کارگزاری نیز ارائه می شود.
 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6720 sec