کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
  • اِثَّلاثا ٢ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Tuesday, November 21, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت 09:18 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۲ ساعت 09:18 | تعداد بازدید: 147 | کد مطلب: 50811

انجام عمل جدید آندوسکوپی سینوس در بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر گفت: برای اولین بار عمل آندوسکوپی سینوس با دستگاه مجهز شیور در این بیمارستان بر روی یک بیمار با موفقیت انجام شد.
انجام عمل جدید آندوسکوپی سینوس در بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر احمد یوسفی با اشاره به مزایای استفاده از دستگاه شیور برای عمل جراحی آندوسکوپی سینوس اظهار داشت: با استفاده از این دستگاه، جراحی سینوزیت مزمن در زمان بسیار کوتاه تر، با کیفیت بالا، کمترین خونریزی و پایین ترین عوارض انجام می شود.
دکتر علوی متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان امید ابهر با تشریح کاربرد دستگاه شیور در اعمال جراحی سینوزیت یاد آور شد: یکی از بیماریهای شایع در گروه تخصصی گوش و حلق و بینی، بیماری رینو سینوزیت مزمن (CRS) است که این بیماران نیاز به درمان دارویی طولانی مدت و در مواردی درمان جراحی همراه با درمان دارویی هستند.
وی پیشرفت علم پزشکی را بسیار سریع برشمرد و تصریح کرد: روشهای قدیمی جراحی سینوس تقریبا کاربرد کمی داشته و اکنون روش پیشرفته FESS جراحی عملکردی آندوسکوپیک سینوسها در درمان بیماران بکار برده می شود که در این روش میزان آسیب به بافتهای بیمار کمتر بوده و با دستگاه آندوسکوپی سینوس انجام می گیرد.
دکتر علوی تاکید کرد: با گذر زمان و افزایش روز افزون دستگاه های مختلف و بهتر شدن کارایی دستگاه ها، عمل جراحی FESS  به روش متداول در جراحی سینوس و برخی جراحی های مغز تبدیل شده است.
وی تجهیزات جانبی اتاق عمل بیمارستان امید ابهر را مدرن و مکانیزه خواند و گفت: دستگاه  شیور یکی از دستگاه های آندوسکوپی سینوس است که باعث کاهش آسیب به بیمار، درمان بهتر، کاهش زمان عمل، سرعت عمل بالا  و خونریزی کمتری در حین و بعد از عمل شده و باعث ترمیم همزمان بافت می شود.
گفتنی است برای خرید این دستگاه بالغ بر ١١٠ میلیون تومان هزینه شده و  این روش برای اولین بار در بیمارستان امید ابهر انجام شده و برای بیماران تامین اجتماعی کاملاٌ رایگان است.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت 09:18 | تعداد بازدید: 147 | کد مطلب: 50811
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1167 sec