کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
  • اِثَّلاثا ٢ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Tuesday, November 21, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت 09:05 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۲ ساعت 09:04 | تعداد بازدید: 100 | کد مطلب: 50806
استاندار مرکزی:

هزینه های ماهانه تامین اجتماعی استان مرکزی معادل 2 برابر یارانه پرداختی در این استان است

دکتر رضا امینی، مشاور مدیر عامل و مدیر کل امور استانهای سازمان تامین اجتماعی با حضور در محل استانداری، پیام تبریک دکتر نوربخش ، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی را به سید علی آقازاده ، استاندار استان مرکزی تقدیم کرد.
هزینه های ماهانه تامین اجتماعی استان مرکزی معادل 2 برابر یارانه پرداختی در این استان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، استاندار استان مرکزی در این دیدار با اشاره به وضعیت صنعت کشور و به ویژه در استان مرکزی گفت:‌ در صورتیکه مسائل حوزه تولید و صنعت به صورت ریشه ای و با عزم ملی مدیریت  نشود، سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه ای کشور در آینده با معضلات عدیده ای مواجه خواهد شد  که منجر به معضل ملی خواهد شد و می بایست  تمامی مسئولین  هر چه سریعتر با همفکری یکدیگر راهکارهای مناسب برای خروج از این بحران را اتخاذ کنند.
سید علی آقازاده گفت :‌ با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم می بایست به مقوله تولید و اشتغال نگاه ویژه ای داشته باشیم تا چرخ صنایع به حرکت درآمده و به سودآوری برسد و از این طریق نیز بدهی های سازمان تامین اجتماعی نیز پرداخت شود .
وی با اشاره به اینکه حجم گردش مالی و پرداخت ماهانه 150 میلیارد تومان از سوی سازمان تامین اجتماعی در بخش بیمه و درمان استان مرکزی تقریبا دو برابر میزان مبلغ یارانه پرداختی در این استان است، تصریح کرد: این موضوع نشانگر کار بزرگ و سنگین مدیران و کارکنان تامین اجتماعی در راه خدمت رسانی است.
مشاور مدیر عامل و مدیر کل امور استان های سازمان تامین اجتماعی نیز در این دیدار با اشاره به پرداخت ماهانه6200 میلیارد تومان در قالب تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران  سازمان تامین اجتماعی گفت : استان مرکزی با توجه به پتانسیل های بالای واحدهای تولیدی و صنعتی در ردیف استانهای مهم و اثر گذار درحوزه کار و تامین اجتماعی محسوب می شود.
دکتر رضا امینی، شفافیت در عملکرد و ارایه خدمات مطلوب و با کمترین تاخیر را از مهمترین ویژگی های اولویت های مدیریت ارشد سازمان تامین اجتماعی  دانست و گفت : رشد روز افزون بازنشستگی در برخی استانهای صنعتی از جمله استان مرکزی باعث کاهش ضریب پشتیبانی در سازمان تامین اجتماعی شده است به نحوی که هم اکنون در استان مرکزی در ازای هر مستمری بگیر کمتر از 5 نفر بیمه شده وجود دارد که این به معنی هشداردر سازمان تامین اجتماعی است.
وی اظهار داشت : مراقبت از سازمان تامین اجتماعی می بایست در اولویت اقدامات ارکان حاکمیتی کشور قرار گیرد چرا که اثرات بحران در این سازمان باعث خواهد شد تمامی جامعه دچارمشکل شوند.
مدیر کل تامین اجتماعی مرکزی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه 926 هزار نفر از جمعیت این استان از خدمات بیمه و درمان سازمان تامین اجتماعی بهره مند هستند، گفت : ماهانه  حدود150 میلیارد تومان در استان مرکزی و در قالب تعهدات کوتاه وبلند مدت  و درمان به مستمری بگیران و بیمه شدگان پرداخت می شود که در حال حاضر هزینه ها از درامدهای افزون تر شده است .
محمدرضا بیدهندی افزود : هزینه های تامین اجتماعی در استان مرکزی در سال جاری بالغ بر 1500 میلیارد تومان است .
وی گفت : در مسائل اخیر حوزه های کارگری در اراک ، سازمان تامین اجتماعی در ارایه خدمات خود به بیمه شدگان بدون تاخیر عمل کرده است و نهایت تعامل و همکاری را علی رغم مطالبات سنگین خود از برخی واحدهای بزرگ صنعتی با کارفرمایان این واحدها و کارگران داشته است .
بیدهندی با اشاره به بدهی های بالغ بر 500 میلیارد تومانی برخی واحدهای صنعتی به تامین اجتماعی استان مرکزی خواستار حمایت ارکان حاکمیتی استان به جهت جلوگیری از بحران تامین اجتماعی در استان مرکزی شد .
دکتر بابک عدلی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این دیدار گفت : چنانچه هر چه سریعتر در اجرای طرح تحول سلامت بازنگری صورت نگیرد صندوق های بیمه ای و در راس آن سازمان تامین اجتماعی  وبا مشکل روبرو خواهند شد .
در ادامه این دیدار، مرزبانی مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان مرکزی نیز گفت : صد درصد سهام بانک رفاه متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و رسالت مهم این بانک ارایه خدمت به جامعه کار و تولید است .
وی افزود : خدمات بانک رفاه کارگران در استان مرکزی به بیش از 65 هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر در 20 شعبه متشکل از 9 شعبه در اراک ،‌4 شعبه در ساوه ، 2 شعبه در خمین و مابقی در سایر شهرستانهای استان مرکزی  با 193 نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده ارایه می شود.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت 09:05 | تعداد بازدید: 100 | کد مطلب: 50806
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0848 sec