زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت 09:05 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۲ ساعت 09:05    تعداد بازدید: 149    کد مطلب: 50805

دکتر ربیعی:
غربت زدایی از علوم انسانی الزامی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز باید از علوم انسانی غربت زدایی شود و اگر ما به دنبال تغییر بزرگ هستیم فقط با مطالعه و کتاب می توان چنین تغییری را ایجاد کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترعلی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مسئولین برگزاری سومین دوره جشنواره نشان دهخدا با بیان این مطلب افزود: اگر به دنبال حل مسائل اجتماعی هستیم این مهم فقط از طریق نظریه پردازی در حوزه علوم انسانی رخ می دهد.
وی در ادامه گفت: متاسفانه امروزه کمتر کسی وقت خود را صرف نوشتن بویژه در حوزه علوم انسانی می کند، در حالی که ما به نظریه هایی در این حیطه عملی به شدت نیازمندیم.
دکترربیعی با اشاره به اینکه باید حوزه علوم انسانی را بیش از این ارج بنهیم، افزود: ضرورت دارد رشته های علوم انسانی را در سیاست گذاری ها و سیاست‌سازی‌ها و زندگی روزمره اجتماعی بیشتردخیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه ما امروز فقدان اندیشه و نظریه را در مشکلات اصلی جامعه می‌توانیم مشاهده کنیم، گفت: علت آن عدم تولید نظریه، فقر مطالعه و ذوق نوشتن و نظریه‌پردازی و همچنین شوق خواندن نظریه و شور تبدیل آن به نظریه اجتماعی است و به همین سبب در بروز آسیب های اجتماعی با مشکلات متعددی روبرو هستیم.
دکترربیعی در ادامه با اشاره به این موضوع کهپژوهش های اجتماعی باید کاربردی شوند و نباید به خاطر کمیت از کیفیت پژوهش غفلت کرد افزود: جامعه ای که می خواهد رشد کند باید زمینه بزرگی را برای افراد فراهم سازد؛ در غیر این صورت جامعه زمینه های افول خود را مهیا می کند.
وی برگزاری جشنواره نشان دهخدا را نوعی تشویق اجتماعی برای فعالان عرصه اندیشه عنوان کرد و گفت: این جشنواره قدردانی معنوی برای فرهیختگانی است که جان خود را برای ارتقای علم و دانش نثار کرده اند.
لازم به ذکر است جشنوارۀ دهخدا به منظور بررسی آثار اعضای هئیت‌های علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی توسط انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فن آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/2292 sec