زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت 08:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۱ ساعت 16:49    تعداد بازدید: 145    کد مطلب: 50788

تامین اجتماعی آماده همکاری با کارفرمایان و پیمانکاران است
مسائل و مناسبات قانونی و مطالبات شرکتهای پیمانکاری، خدماتی و پشتیبانی در نشست مشترک مدیرکل تامین اجتماعی کردستان با اعضای هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی این استان بررسی و راهکارهای ارتقاء سطح کمی و کیفی ارزیابی شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کردستان با اشاره به نقش نشست‌های مشترک نهادهای صنفی و مدیران در بهبود مناسبات گفت: وجود مسائل مشترک و موانع در تعامل بخش خصوصی و دولت یک واقعیت ایجابی در روند توسعه است که برای حل مشکلات و رسیدن به نقطه اوج همکاری و هماهنگی نیاز به برگزاری جلسات مشترک بین دولت و نهادهای صنفی دارد که ماحصل این امر رفع موانع و ارتقاء سطح همکاری دو طرف و تسریع روند توسعه است.
آرام فاتحی افزود: پیشبرد توسعه و ایجاد اشتغال تنها از عهده دولت برنمی‌آید و بخش اعظم کار بر عهده بخش خصوصی قرار دارد که بدون همکاری جدی مدیران و حل موانع موجود سرعت نقش آفرینی این بخش کاهش می‌یابد.
وی تصریح کرد: بر این اساس ضرورت دارد دو طرف با سعه صدر و روحیه همکاری با همدیگر برخورد کنند که بستر تعامل مناسبی در کردستان برای ارتقاء روابط وجود دارد که این واقعیت یک پتانسیل بزرگ برای توسعه استان است.
این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: ما خواسته‌هایی از تامین اجتماعی داریم و توقع است تا در قالب قانون زمینه تامین این مطالبات فراهم شود.
سید انور هاشمی عضو هیئت مدیره کانون صنفی انجمن‌های کارفرمایی کردستان با اشاره به درخواست شرکت‌های پیمانکاری از تامین اجتماعی گفت: خواسته‌های ما از تامین اجتماعی خواسته‌هایی منطقی و قانونی است و خارج از این چارچوب هیچ توقعی نداشته و از مدیران این سازمان خواستاریم تا راهکارهای قانونی برای تحقق این مطالبات تدوین و اجرا کنند.
دبیر کانون صنفی انجمن‌های کارفرمایی کردستان با تاکید بر ضرورت باز تعریف مناسبات بین شرکت‌های پیمانکاری و سازمان تامین اجتماعی گفت: کانون کارفرمایی استان از 23 انجمن تشکیل شده است.
قادری افزود: پیگیری مطالبات صنفی، ایجاد بسترهای انضباط صنفی و ساماندهی روند تعامل صنف با ارگان‌های دولتی و سایر نهادهای بخش خصوصی از وظایف اصلی و برنامه‌های کانون انجمن‌های کارفرمایی است و برای دستیابی به این اهداف تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: برگزاری مداوم نشست‌های دو جانبه کانون و سازمان تامین اجتماعی و تبدیل توافقات به تفاهم نامه و ابلاغ به تمام شهرستان‌ها برای اجرا درخواست دیگر ما است.
مدیرکل تامین اجتماعی کردستان نیز در این نشست، ضمن اشاره به رویکرد این سازمان به بخش خصوصی و نهادهای صنفی گفت: اعتقاد به 3 جانبه گرایی ( تامین اجتماعی، بخش خصوصی و نهادهای صنفی) و ایجاد بستر هماهنگی و همکاری بین این جوانب از رویکردهای اصلی این سازمان است و بر این باور هستیم که باید 3 طرف در یک فضای کامل تعامل مثبت و همکاری جدی قرار بگیریم تا بتوانیم روند توسعه همه جانبه استان را جلو ببریم.
صلاح قریشی افزود: بخش خصوصی، سرمایه‌گذار و پیمانکار شرکای سازمان تامین اجتماعی هستند که بدون آنها ادامه حیات برای این نهاد میسر نیست و سازمان تامین اجتماعی احترام ویژه برای این شرکای خود قائل است و منافع آنها را هم ردیف منافع خود می‌داند تا جایی که هر نوع عمل لازم برای تسهیل در امور و مناسبات مشترک را انجام می‌دهد.
وی گفت: شرکتهای که قرارداد پیمانکاری دارند و واگذارندگان کار امکان پرداخت طلب شرکت را ندارند الزاما لیست را با انضمام حق بیمه در قراردادهای غیر عمرانی به تامین اجتماعی ارایه دهند تا از این بابت خساراتی به کارگر وارد نشود.
وی در مورد تعداد افراد موجود در لیست اظهار کرد: شرکت‌ها تا میزان سقف ناخالص کارکرد، امکان دریافت لیست کارکنان شاغل در پروژه میسر است، در صورت افزایش مدت و مبلغ قرارداد می توانند وفق مقررات نسبت به ارسال لیست اقدام کنند.
وی افزود: برای تسریع در صدور مفاصا حساب تمام تمهیدات لازم در ادارات اندیشیده شده است و در صورتی که پیمانکار تصویه حساب کارفرما را انجام داده باشد سریعا کار انجام می‌شود.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha