زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان ساعت 09:39 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۱ ساعت 09:39    تعداد بازدید: 288    کد مطلب: 50752

مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان:
پرداخت بیش از 90 درصد هزینه های شیمی درمانی در تامین اجتماعی اصفهان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان از پرداخت ٩٠ تا ٩٥ درصدی سهم تامین اجتماعی در پرداخت هزینه‌های شیمی‌درمانی در دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی این استان خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علی اعتصام پور با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی، سه گروهی هستند که تحت عنوان بیماران خاص در سازمان تامین اجتماعی تعریف شده‌اند و دفترچه‌های بیمار خاص دریافت می‌کنند، گفت: دفترچه بیماران خاص با دیگر دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی متفاوت است.
وی  ادامه داد: بر این اساس اگر بیمار با این دفترچه به هر مرکز دولتی مراجعه کند، برابر تعرفه دولتی هیچ فرانشیزی نمی‌پردازد و به طور رایگان خدمات دریافت می‌کند، مگر اینکه خدمات خارج از پوشش بیمه باشند.
وی افزود: داروی بیماران خاص طبق تعرفه مصوب، رایگان است و اگر نیاز دارویی پیدا کنند بدون دریافت حق فنی داروخانه، دارو در اختیارشان قرار می‌گیرد.
دکتر اعتصام پور با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دارای دو بال درمان و بیمه است، اظهار کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی اصفهان با ٢٥ درمانگاه و پلی کلینیک تخصصی و غیر تخصصی و ٣ بیمارستان خدمات درمان مستقیم را ارائه می کند و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی، درمان غیر مستقیم را در بر می گیرد که وظیفه این  دفتر، خرید خدمات تشخیصی و درمانی از مراکز غیر ملکی سازمان است.
دکتر اعتصام پور با بیان اینکه درمان غیرمستقیم نزدیک به ٤٣٠٠ مرکز طرف قرارداد دارد، عنوان کرد: تعداد زیادی از این مراکز سرپایی و بخشی از آنها مراکز بستری هستند.
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی در سال ٩٥، حدود ٩٤٠میلیارد تومان از مراکز طرف قرارداد خرید خدمت کرده است، گفت: هر بیمه شده به طور متوسط 9.66مرتبه مراجعه به مراکز طرف قرارداد داشته است که از این میان 9.55 سرپایی و11درصد بستری بوده است.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/1603 sec