زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان ساعت 09:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۱ ساعت 08:59    تعداد بازدید: 182    کد مطلب: 50746

عضو ارشد شورای سیاستگذاری جشنواره نشان دهخدا:
جشنواره نشان دهخدا سرآغاز یک حرکت پویا در حوزه علوم انسانی است
عضو ارشد شورای سیاستگذاری جشنواره نشان دهخدا گفت: جشنواره نشان دهخدا فرصت مناسبی برای تعمیق روابط و تبادل دانش و تجارب اعضای هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور محسوب می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر امیر خوراکیان در جلسه شورای سیاستگذاری سومین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور با عنوان نشان دهخدا، با تأکید بر اهمیت نشر در حوزه علوم انسانی و لزوم ایجاد هرچه بیشتر مخاطبان و دانشجویان با دستاوردهای علمی در این حوزه اظهار داشت: امیدواریم  برپایی چنین جشنواره‌ای، موجب معرفی سرمایه های علمی و آثار تألیفی اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه های کشور شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه با پشت سرگذاشتن دو جشنواره اول، اکنون نشان دهخدا برای مراکز عالی شناخته شده است، ادامه داد: امسال شرکت‌کنندگان با رغبت و آگاهی بیشتری در این جشنواره حضور دارند و آثارشان را به دبیرخانه ارسال کردند.
وی افزود: هدف و آرزوی مسئولین این جشنواره، در وهله اول تأکید بر جایگاه والای پژوهش و تجلیل و قدردانی از پدیدآورندگان آثار علمی و پژوهشی است که از ارزشمندترین سرمایه های انسانی و معنوی کشور محسوب می شوند. همچنین در مرحله بعدی کمک به رشد کمی و ارتقاء کیفی سطح تألیفات، زمینه سازی برای معرفی آثار، بومی سازی علوم انسانی و تبدیل رویکرد تک ساحتی غربی در این حوزه، به چندساحتی متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی است.
دکترخوراکیان با بیان اینکه منویات رهبر معظم انقلاب سرلوحه رویکردهای محتوایی این جشنواره بوده است، گفت: یکی از ابعاد شخصیت های مقام معظم رهبری مرجعیت فرهنگی ایشان است. نوعی هندسه محتوایی در موضوعات مختلف در اندیشه ایشان شکل گرفته است که با نگاهی ژرف مسائل به گونه ای همه جانبه در بیان ایشان توصیف می شود در نتیجه ضرورت دارد گفته های ایشان مورد مطالعه و تحقیق قرار گیرد و نگاه راهبردی تبیین و به نقشه های اجرایی تبدیل شود.
گفتنی است شرکت انتشارات علمی و فرهنگی وابسته به سازمان تامین اجتماعی، با مشارکت وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی این جشنواره را برگزار می کند.
همچنین مراسم اختتامیه نخستین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور (نشان دهخدا) در حوزه علوم انسانی 24 آبان ماه سال جاری با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/1464 sec