زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان ساعت 08:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۱ ساعت 16:24    تعداد بازدید: 147    کد مطلب: 50741

در سفر دکتر ربیعی به همدان؛
هتلینگ و ساختمان بخش سی.تی.اسکن بیمارستان تامین اجتماعی دکترغرضی ملایر بهره برداری شد
هتلینگ و ساختمان بخش سی.تی.اسکن بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی ملایر با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی شهرستان به بهره برداری رسید.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علی ربیعی در آئین افتتاح هتلینگ بیمارستان غرضی ملایر با بیان اینکه وظیفه مسئولان کم کردن آلام و رنج مردم و خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است، تأکید کرد: آرامش زیرساخت اصلی توسعه کشور و هدف اصلی دولت دستیابی به این امر مهم در تمامی زمینه ‌ ها است .

وی با بیان اینکه راهی جز موفقیت نداریم و باید حتماً موفق شویم، ادامه داد: باید با کار و تلاش زیاد، اندیشه و تدبیر و عدم خطا عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم .

دکترربیعی با اشاره به اینکه مسئولان در قبال نسل آینده باید پاسخگو باشند، اظهار کرد: باید تلاش شود در ظل توجهات مقام معظم رهبری و عمل به منویات ایشان، ثبات ایران در منطقه بیشتر از قبل باشد و پرچم جمهوری اسلامی ایران همواره افراشته باقی بماند .

وی با بیان اینکه مدیران اجرایی باید با کاهش تنش‌ها و هم‌افزایی در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش دولت در کاهش نرخ بیکاری و محدود کردن علمی و کارشناسی و عقلانی فقر در جامعه است .

دکتر ربیعی به گام‌های برداشته شده در زمینه خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای 2 معلول و بیشتر اشاره و اظهار کرد: همچنین در سطح کشور در زمینه بیمه 100 هزار نفر کارگر ساختمانی دستورات لازم داده شده است .

وی با بیان اینکه لازمه فضای کشور این است که روحیه خیرخواهی را گسترش دهیم، ادامه داد: گرفتن دست فقرا و اقشار آسیب‌پذیر جزء خیر جمعی محسوب می‌شود .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اولویت استاندار همدان، مسأله اشتغالزایی است، گفت: تیم دولتمردان در استان همدان و شهرستان ملایر جوان، فعال و منسجم هستند به طوریکه قادرند زمینه‌ساز تحولی عظیم در تمامی عرصه‌ها باشند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: با توجه به آمار بیمه شدگان در سطح شهرستان ملایر، ایجاد پلی کلینیک تخصصی یک اولویت برای این شهر است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این اقدام موافقت کرد.
محمد کاظمی اظهار کرد: با توجه به اینکه تامین اجتماعی ساختمانی را در مرکز شهر ملایر دارد، در صورت تامین تجهیزات این ساختمان برای ایجاد پلی کلینیک بسیار مستعد و مناسب است.
وی با بیان اینکه معادن ملایر بسیار غنی است و تاکنون هیچگونه سرمایه گذاری در این حوزه صورت نگرفته افزود: شستا نیز در این منطقه هیچ سرمایه گذاری نداشته است که تقاضا داریم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در بخش سیلیس و سیلیکات این منطقه سرمایه گذاری کند چراکه مقدمات آن نیز طی شده است.
کاظمی همچنین خواستار کمک برای اعطای تسهیلات به حدود هفت هزار بازنشسته و مستمری بگیر در این شهرستان و بیمه کارگران ساختمانی، فرش بافان و منبت کاران ملایری توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.
افزایش سقف وام های صندوق کارآفرینی از 500 میلیون ریال به یک میلیارد ریال و رفع مشکلات مسکن مهر ملایر از جمله مسکن مهر شماره 6 که اکثر آنها در قالب تعاونی هستند، از دیگر درخواست های نماینده ملایر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.
دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه 6 هزار خیاط ملایری در قالب مشاغل خانگی در منازل خود مشغول به کار هستند گفت: این تعداد مشاغل غیر رسمی در شهرستان ایجاد شده و هیچ مطالبه ای از دولت نکرده اند و بسیاری از آنها نیز دارای پروانه کسب هستند.
حجت الاسلام احد آزادی خواه بیان کرد: در این راستا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور بیمه خیاطان را صادر کرد و دستور داد گروه کارشناسی در ملایر مستقر و کار بازمهندسی شود.
وی همچنین با اشاره به دستور وزیر کار برای بیمه منبت کاران ملایری افزود: با توجه به وسعت، تعداد سوله ها و امکانات مرکز جوش تخصصی ملایر و همچنین آموزش همزمان یک هزار تن در این مرکز، نیاز است به عنوان یک مرکز آموزش برای غرب کشور تبدیل شود که وزیر کار با این امر موافقت کرد.
رفع مشکل بیمه کارگران ساختمانی، قالیبافان و تاکسی داران ملایری به صورت ویژه و حل مشکل قطع یارانه برخی از اقشار آسیب پذیر از دیگر درخواست های حجت الاسلام آزادی خواه از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز در این مراسم خواستار مساعدت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای افزایش اعتبارات صندوق کارآفرینی امید در این شهرستان شد و گفت: در حال حاضر طرح های خوبی در این زمینه داریم که پرونده ها همه دارای توجیه اقتصادی خوب است.
عبدالعظیم رضایی با اشاره به راه اندازی دفتر بنیاد صیانت از نهاد خانواده در ملایر بیان کرد: در این زمینه با تلاش های صورت گرفته 31 درصد آمار طلاق امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
وی از وزیر کار خواست: در راستای اجرای طرح کرامت در ملایر قول مساعد داده شود و شلتر بانوان که مجوز آن صادر شده، برای اخذ یارانه و تجهیزات آن اقدام مناسب صورت گیرد.
رضایی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه ملایر، وجود 230 واحد صنعتی، فعالیت بیش از 20 هزار منبت کار به صورت مستقیم و غیرمستقیم و وجود بیش از چهار هزار کارگاه مبل و منبت بیان کرد: با ثبت ملی مبل و منبت ملایر، افق و چشم انداز جدیدی در این شهر باز و تحولی در اقتصاد این شهرستان ایجاد شده است.
وی گردشگری، باغداری، صنعت و معدن و ظرفیت های ویژه در روستاها را از دیگر قابلیت های ملایر برشمرد و افزود: ضمن حفظ اشتغال موجود، احیای واحدهای تولیدی و صنعتی و جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال جدید در اولویت برنامه ها است تا با استفاده از ظرفیت ها مشکل بیکاری را رفع کنیم.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی ملایر نیز در مراسم افتتاح این پروژه ها، اظهار کرد: 30 میلیارد ریال برای اجرای هتلینگ و 25 میلیارد ریال برای احداث ساختمان و سی.تی.اسکن این بیمارستان هزینه شده است.

محمدرضا توکلی افزود: هتلینگ بیمارستان هم راستا با اجرای طرح ملی تحول نظام سلامت و شامل قسمت هایی همچون لابی، بخش اطفال، رستوران، نگهبانی و سر درب ورودی و بخش های تاسیسات، رفاهی، بهداشتی و تجهیزات است.
وی ادامه داد: در مجموع 25 میلیارد ریال اعتبار برای احداث و خرید دستگاه سی.تی.اسکن هزینه شده است و تجهیزات آن تا یک ماه آینده راه اندازی می شود.
توکلی با بیان اینکه با اشاره به اینکه عملیات اجرای طرح انبار دارویی این بیمارستان نیز یک سال پیش آغاز شد، گفت: 25 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح پیش بینی شده است و عملیات احداث آن 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
گفتنی است، دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بخش های مختلف بیمارستان تامین اجتمایع دکتر غرضی ملایر بازدید و از بیماران عیادت کرد.

همچنین، عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی که در سفر دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان همدان حضور داشت، از بیمارستان تامین اجتماعی آتیه همدان بازدید و با بیمه شدگان و کارکنان این مرکز درمانی گفتگو کرد.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 0/6940 sec