زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 11:48 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۰ ساعت 11:48    تعداد بازدید: 128    کد مطلب: 50691

در ٦ماهه اول سال جاری:
ویزیت بیش از یک میلیون بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی خراسان رضوی
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، یک میلیون و ٤٨٥ هزار نفر، توسط پزشکان در مراکز درمانی ملکی این استان ویزیت شده اند که این آمار نشان دهنده رشد٧ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر حمید داستانی اظهار داشت: از مجموع این ویزیت ها، تعداد ٩١٢ هزار و ٥٤ نفر توسط پزشکان عمومی، ٤٦١ هزار و ٣٤٣ نفر توسط پزشکان متخصص و ١١١ هزار و ٦٠٣ نفر با مراجعه به دندانپزشکان، از خدمات درمانی مورد نیاز برخوردار شده اند.
وی افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ویزیت پزشکان عمومی و پزشکان متخصص، رشد ٦,٣درصدی و مراجعین به دندانپزشکی، رشد ١٦,٨ درصدی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه طی همین مدت، ٢٤ هزار و ١٤٩ نفر در بیمارستان های ملکی استان خراسان رضوی بستری  شده اند و از این تعداد١٣هزار و ٩٥١ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، تصریح کرد: آمارهای شش ماهه اول سال جاری در خصوص میزان سزارین،  کاهش حدود ٢,٨  درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.
دکتر داستانی تعداد مراجعه به داروخانه های مراکز درمانی تابعه را یک میلیون و ١١٦  هزار و ٤٨٦ مورد اعلام کرد و افزود: در این مدت ٢٢٨ هزار و ٢٦٣ مورد مراجعه به آزمایشگاه، ٧٦هزار و ٣٨١مورد مراجعه به رادیولوژی مراکز درمانی ملکی استان و تعداد ٢٣ هزار و ٣٢٠ مورد سونوگرافی نیز در بخش سرپایی و بستری انجام شده است.
وی افزود: در حال حاضر استان خراسان رضوی در حوزه تامین اجتماعی با 3 بیمارستان، 5 پلی کلینیک و ١١مرکز درمانی، خدمات سلامتی مورد نیاز بیمه شدگان را به آنان ارائه می کند.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/6994 sec