کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر
  • اِلخَميس ٤ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Thursday, November 23, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 09:54 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۰ ساعت 11:10 | تعداد بازدید: 94 | کد مطلب: 50676
در فاصله زمانی 92 تا 95؛

مستمری بگیران تامین اجتماعی قم 31 درصد افزایش داشته اند

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: ضریب پشتیبانی تامین اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌ها در وضعیت بهتری قرار دارد و این رقم در استان قم به شش و هفت دهم رسیده است.
مستمری بگیران تامین اجتماعی قم 31 درصد افزایش داشته اند

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اصغر دادخواه در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان این که برای بررسی وضعیت صندوق‌ها شاخصی به نام شاخص پشتیبانی تعریف شده است، تاکید کرد: ضریب پشتیبانی، تعداد بیمه‌شدگان به تعداد مستمری‌بگیران در هر صندوق است که در فاصله زمانی سال 1392 تا پایان سال 1395 تعداد بیمه‌شدگان اصلی تامین اجتماعی قم 6 درصد رشد داشته، در حالی که رشد مستمری بگیران اصلی تامین اجتماعی در قم در بازه زمانی اعلام شده حدود 31 درصد بوده است.
وی کاهش ضریب پشتیبانی را برای صندوق های بازنشستگی مسئله ساز عنوان کرد و افزود: باید صندوق تامین اجتماعی مورد حمایت قرار گیرد و از تحمیل بار مالی جدید، بدون تامین منابع خودداری شود.
مدیرکل تامین اجتماعی قم تصریح کرد: امروز بخشی از بازنشستگی‌های تامین اجتماعی ، مربوط به بازنشستگی های زودتر از موعد مقرر است که درصد قابل توجهی از آن مربوط به بازنشستگی های زودتر از موعد مشاغل سخت و زیان آور است.
وی اظهار کرد: دلیل مهم پایین بودن ضریب پشتیبانی در تامین اجتماعی به همین بازنشستگی‌های زودتر از موعد باز می‌گردد .
دادخواه گفت: شاخص فراگیری تامین اجتماعی در استان قم در سال گذشته 53 درصد بوده که این رقم در 6 ماهه سال 96 به حدود 56 و سه دهم درصد رسیده است.
در این نشست مشترک، مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان قم، مباحث بیمه ای در حوزه کاری خود را با مدیرکل تامین اجتماعی قم در میان گذاشتند و تدابیر لازم در خصوص نحوه رفع مشکلات اتخاذ شد.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 09:54 | تعداد بازدید: 94 | کد مطلب: 50676
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0817 sec