زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 09:53 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۰ ساعت 09:53    تعداد بازدید: 76    کد مطلب: 50669

داوری آثار ارسالی به سومین دوره جشنوارۀ دهخدا به پایان رسید
بر اساس اعلام دبیرخانۀ سومین دوره جشنواره نشان دهخدا که توسط انتشارات علمی و فرهنگی وابسته به سازمان تامین اجتماعی برگزار می شود، داوری آثار ارسالی به پایان رسیده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این آثار که درحوزه‌های تاریخ و جغرافیا، باستان‌شناسی، حقوق، مطالعات زبان‌شناسی، ادبیات، علوم اجتماعی و ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری، تربیت بدنی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای، فقه، اصول، علوم قران و حدیث، فلسفه و کلام، اخلاق، ادیان، عرفان، فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی، مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی نگاشته شده اند، طی سه مرحله، توسط استادان صاحب نام هر رشته، بررسی و داوری شده اند.
گفتنی است؛ در این دوره از جشنواره، 31هزار و 795 عنوان کتاب احصا شد که مجموعا با عنوان علوم انسانی و در سال ۱۳۹۵ منتشر و بیشترین عناوین منتشر شده با موضوع ادبیات، علوم اجتماعی، رمان، دین و تاریخ و جغرافیا بود.
همچنین حوزه هنر  دارای کمترین میزان آثار تالیفی در این زمینه بود و از مجموع این آثار و در ۱۸ بخش در نظر گرفته شده برای این جشنواره، در نهایت ۲۳4 اثر داوری شد.
لازم به ذکر است؛ از این تعداد اثر، حوزه‌های علوم اجتماعی، ارتباطات، علوم قرآنی، اصول و الهیات، اقتصاد و مدیریت، حسابداری، تاریخ، زبان فارسی و فلسفه بیشترین میزان را دارا بودند.
گفتنی است؛ جشنوارۀ دهخدا به منظور بررسی آثار اعضای هیات های علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی توسط انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فن آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/6991 sec