• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 09:53 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۲۰ ساعت 09:53 | تعداد بازدید: 67 | کد مطلب: 50669

داوری آثار ارسالی به سومین دوره جشنوارۀ دهخدا به پایان رسید

بر اساس اعلام دبیرخانۀ سومین دوره جشنواره نشان دهخدا که توسط انتشارات علمی و فرهنگی وابسته به سازمان تامین اجتماعی برگزار می شود، داوری آثار ارسالی به پایان رسیده است.
داوری آثار ارسالی به سومین دوره جشنوارۀ دهخدا به پایان رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این آثار که درحوزه‌های تاریخ و جغرافیا، باستان‌شناسی، حقوق، مطالعات زبان‌شناسی، ادبیات، علوم اجتماعی و ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری، تربیت بدنی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای، فقه، اصول، علوم قران و حدیث، فلسفه و کلام، اخلاق، ادیان، عرفان، فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی، مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی نگاشته شده اند، طی سه مرحله، توسط استادان صاحب نام هر رشته، بررسی و داوری شده اند.
گفتنی است؛ در این دوره از جشنواره، 31هزار و 795 عنوان کتاب احصا شد که مجموعا با عنوان علوم انسانی و در سال ۱۳۹۵ منتشر و بیشترین عناوین منتشر شده با موضوع ادبیات، علوم اجتماعی، رمان، دین و تاریخ و جغرافیا بود.
همچنین حوزه هنر  دارای کمترین میزان آثار تالیفی در این زمینه بود و از مجموع این آثار و در ۱۸ بخش در نظر گرفته شده برای این جشنواره، در نهایت ۲۳4 اثر داوری شد.
لازم به ذکر است؛ از این تعداد اثر، حوزه‌های علوم اجتماعی، ارتباطات، علوم قرآنی، اصول و الهیات، اقتصاد و مدیریت، حسابداری، تاریخ، زبان فارسی و فلسفه بیشترین میزان را دارا بودند.
گفتنی است؛ جشنوارۀ دهخدا به منظور بررسی آثار اعضای هیات های علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی توسط انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فن آوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 09:53 | تعداد بازدید: 67 | کد مطلب: 50669
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/6016 sec