زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ آبان ساعت 16:31 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۱۷ ساعت 16:31    تعداد بازدید: 364    کد مطلب: 50626

سازمان تامین اجتماعی امنیت شغلی و معیشتی بیمه شدگان را تامین می کند
به منظور کمک به دانش‌آموزان محروم، مدیریت و جمعی از کارکنان اداره کل غرب تهران بزرگ، رئیس شعبه یک و جمعی از کارکنان این شعبه و همکاری نماینده موسسه قلم‌چی، با حضور در دبستان دخترانه ایمان کمک‌های خیرخواهانه خود را میان دانش‌آموزان این مدرسه توزیع نمودند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ، کمک کارکنان اداره کل غرب تهران بزرگ را به مدارس محروم را حرکتی خداپسندانه و کم‌نظیر توصیف و ابراز امیدواری کرد: این اقدام که با مشارکت جمعی از کارکنان اداره کل، شعب ١ و ١٨ آغازشده باعث ایجاد انگیزه و شادی هرچند کوچک برای این کودکان شود.
وی تاکید کرد: این فعالیت‌های خیرخواهانه در شرایط سخت اقتصادی، کاری است که از روی دل و عشق صورت می‌گیرد و بسیار قابل ستایش است.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ فلسفه این نوع فعالیت‌ها را کمک به همنوع و جلب رضایت حق تعالی دانست و گفت: رضایت خداوند متعال در رضایت خلق و آحاد مردم نهفته است و ما افتخار می‌کنیم که توفیق خدمت به آحاد مردم را داریم.
وی کودکان امروز را آینده‌سازان ایران اسلامی دانست و افزود: امروز آموزش و پرورش امنیت تحصیلی و تربیتی برای کودکان را تامین می کند و همین کودکان در آینده زمانی که وارد بازار کار می‌شوند، سازمان تامین اجتماعی امنیت شغلی و معیشتی آنها را  تامین می‌نماید.
حیدری عدم اطلاع از حقوق شهروندی از جمله اطلاع از بیمه تامین اجتماعی را یکی از آفت‌های اقشار ضعیف جامعه دانست و گفت: بی‌شک اطلاع  از حق و حقوق فردی از جمله تامین اجتماعی در جامعه امروز یک امر اجتناب‌ناپذیر است. سازمان تامین اجتماعی طی چند سال اخیر با گسترش فعالیت‌های ارتباطاتی و اطلاع‌رسانی کوشیده است افراد مختلف جامعه را هرچه بیشتر و بهتر با حقوق تامین اجتماعی خود آشنا کند و در این راه همیشه پیشگام و جلوتر از بسیاری از سازمان‌ها قدم برداشته است.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به ثبت‌نام کودکان اتباع خارجی (کودکان افغان) در این مدرسه محروم گفت: جهت حمایت از خانواده‌های اتباع و تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتن آنها شعبه یک تهران را به عنوان پایلوت قرار خواهیم داد و کلیه اتباع که مجوز کار دارند، می‌توانند با مراجعه به شعبه یک هم خود و هم خانواده خود را تحت پوشش حمایت‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت تامین اجتماعی قرار دهند.
در پایان این مراسم خانم پوردانش، مدیر دبستان ایمان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در توجه به معیشت و مهمان‌نوازی از مردم محروم افغانستان گفت: در این مدرسه پذیرای تعداد زیادی از دانش‌آموزان افغان هستیم.
وی بافت منطقه شوش را بسیار محروم دانست و افزود: این منطقه یکی از مناطق قدیمی در تهران است که نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان در هر زمینه‌ای می‌باشد.
وی تاکید کرد: دانش‌آموزان این منطقه تهران از محروم‌ترین دانش‌آموزان هستند که هم از فقر اقتصادی و هم از فقر فرهنگی رنج می‌برند که حمایت و همیاری شهروندان نیکوکار را طلب می‌کند و ما از حضور سرکارخانم حیدری و همکاران محترم ایشان در این مدرسه و کمک‌های انسان‌دوستانه مجموعه اداره کل غرب تهران بزرگ و شعبه یک تهران تشکر و قدر‌دانی می‌کنیم.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/2483 sec