زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ آبان ساعت 09:35 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۱۷ ساعت 12:03    تعداد بازدید: 225    کد مطلب: 50567

گزارش: پیمان شهامت، رئیس روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی کرمان
خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی درشهر بابک
سازمان تامین اجتماعی در شهرستان تاریخی شهربابک، به بیش از ٤٣ هزار جمعیت تحت پوشش خود خدمات درمانی ارائه می دهد.


شهربابک یکی از شهرهای مهم استان کرمان است که وجود معادن عظیم و قرار داشتن این شهر در مسیر تهران - بندرعباس اهمیت آن را دو چندان کرده ‌است.
این شهرستان یکی از قطب‌های گردشگری ایران محسوب می‌شود.
جمعیت این شهرستان بنا بر سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، برابر با ۱۰۴هزار نفر است.
دکتر امان اله زین الدینی میمند رئیس درمانگاه تامین اجتماعی شهربابک، متولد ۱۳۴۴ و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از سال ۱۳۷۴در این مرکزمشغول به خدمت شده است.
وی در خصوص سال تاسیس درمانگاه می گوید: درمانگاه تامین اجتماعی شهربابک در سال ۱۳۷۴ با تعداد ۷نفر پرسنل شروع بکار نمود و هم اکنون تعداد نیروی انسانی این مرکز ۲۲ نفر است.
درسال ۱۳۹۴این مرکز از درمانگاه عمومی به درمانگاه تخصصی ارتقاء یافت.
این مرکز در دوشیفت صبح وعصر خدمات درمانی را  با حضور ٣پزشک عمومی، یک دندانپزشک و کارشناسان مامایی، آزمایشگاه، دارویی و همکاران واحد تزریقات به بیمه شدگان ارائه می دهد. همکاران اداری و مالی نیز پشتیبانی های لازم را بعمل می آورند.
از دکتر زین الدینی در خصوص عملکرد درمانگاه شهربابک در سال گذشته سوال کردیم. وی می گوید: در سال ۱۳۹۵ تعداد۵۴ هزار نفربه پزشکان عمومی،  52 هزار و 500 نفر به داروخانه،  5هزارنفر به واحد دندانپزشکی، 6هزارنفر به آزمایشگاه، ٤٥٠٠ نفر به واحد مامایی و 10 هزار نفر به واحد تزریقات مراجعه نموده وخدمات مورد نیاز را دریافت نموده اند.
افزایش رضایتمندی مراجعین و تسهیل دسترسی آنها به منظور دریافت خدمات، همواره مورد اهتمام همکاران این درمانگاه بوده است.
رئیس درمانگاه تامین اجتماعی شهربابک می گوید: در این راستا اقدامات زیر انجام  شده است.
بهسازی مسیر ورودی و ایجاد رمپ، پذیرش خارج از نوبت سالمندان در تمامی واحدها، انجام معاینات پزشکی متقاضیان بیمه های غیر اجباری شامل رانندگان، قالیبافان، کارگران ساختمانی و مشاغل آزاد، افزایش کمی و کیفی خدمات دندانپزشکی، افزایش ساعات حضور فیزیکی پزشکان، نوبت دهی تلفنی، تامین داروهای مورد نیاز سالمندان مطابق فارماکوپه دارویی ‌سازمان تامین اجتماعی،  تجویز داروهای مورد نیاز بیماران مزمن برای دوره طولانی و انتقال واحد مامایی از طبقه اول به طبقه همکف.

 

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/7223 sec