زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ آبان ساعت 12:04 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۳ ساعت 11:04    تعداد بازدید: 192    کد مطلب: 49795

مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان خبر داد:
انجام ٢١٠٠٠ عمل جراحی در بیمارستانهای تأمین اجتماعی استان اصفهان
مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان گفت: تا پایان مرداد امسال، 34 هزار نفر در بیمارستانهای این استان بسترى شدند که حدود 18 هزار نفر تحت عمل جراحى قرارگرفتند و در مجموع در مدت یاد شده 21 هزار عمل جراحی در بیمارستانهای این استان انجام گرفته است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی؛ دکتر علی اعتصام پور افزود: از این تعداد ٩٤٨٨ جراحی در بیمارستان دکتر شریعتی، ٧٧٥٨ در بیمارستان دکتر غرضی و ٣٧٥٤ جراحی در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) نجف آباد بوده است.
وی ضریب اشغال تخت در این بیمارستان ها در مدت مذکور را ٧٤/٨٩ درصد و متوسط اقامت بیمار را ٢/٥٥ روز بیان کرد.
به گفته دکتر اعتصام پور در این مدت ٤٠٧٨ زایمان در بیمارستانهای استان انجام شد که ١٨٤٦ زایمان آن طبیعى و ٢٢٣٢ زایمان سزارین بوده است.
وی اظهار داشت: تا پایان مرداد سال جاری، ٢ میلیون و 134 هزار و 929 نفر به صورت سرپایی به واحدهاى کلینیک تأمین اجتماعی استان اصفهان شامل پزشک عمومی و متخصص مراجعه کردند.
مدیر درمان تامین اجتماعى استان اصفهان خاطر نشان کرد: در این مدت یک میلیون و 347 هزار و 596 بیمار به پزشک عمومی مراجعه کردند, ٨٤٥ هزار و 602 بیمار توسط پزشک متخصص ویزیت شدند و 184 هزار و 488 نفر نیز به واحدهای دندانپزشکی مراجعه نموده اند.
دکتر اعتصام پور همچنین به تعداد مراجعین به واحدهای پاراکلینیک تأمین اجتماعی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در مدت یاد شده یک میلیون و 615 هزار و 543 نفر به داروخانه 177 هزار و 222 نفر به آزمایشگاه و پاتولوژی 111 هزار و 357 نفر به مرکز رادیولوژی و سونوگرافی،45 هزار و 523 نفر به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کردند.
وی به برنامه های عملیاتی این مدیریت در سال جاری اشاره کرد و گفت: کاهش آسیب پذیری و ارتقای آمادگی بیمارستانهای این استان، تداوم استقرار استانداردهای اعتباربخشی در بیمارستان ها، ارتقا هتلینگ برای بهبود کمی و کیفی خدمات قابل ارایه به بیماران و همراهان، ارتقاء تجهیزات پزشکی از جمله این برنامه ها است.
دکتر اعتصام پور ساخت بخشNICU ، بازسازی بخش داخلی، بازسازی اورژانس ، اضافه شدن ٤ دستگاه اکو کاردیوگرافی، ٤ دستگاه تست ورزش، سی تی اسکن پیشرفته در بیمارستان دکتر شریعتی، ارتقاء هتلینگ، آشپزخانه صنعتی، احداث پارک کودک، نمازخانه، سالن جلسات و پلی کلینیک ٥ هزار متری در بیمارستان دکتر غرضی، بازسازی مرکز آموزش و پژوهش فردوسی، افتتاح مرکز پژوهش های رفاه و سلامت، بازسازی مرکز کمیسیونهای پزشکی، احداث پلی کلینیک امام محمد باقر(ع)نجف آباد و درمانگاه رهنان، مهیا نمودن ٣٢ هزار متر زمین جهت احداث بیمارستان میلاد، تجمیع ٥٢ هزار پرونده دیابتی در استان همراه با ٢٠٠ ساعت آموزش مدون برای پزشکان رابط دیابت، راه اندازی فیبر نوری در کل مراکز، تجهیز مراکز به سیستم HIS، نظارت اورژانس به بیمارستان از طریق دوربین‎های مدار بسته و ...  از جمله دستاوردهای این مدیریت در سالهای اخیر دانست.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان اضافه کرد: دفاتر درمانی تأمین اجتماعی در مراکز ملکی سازمان حذف و کار ویزیت بیمار بصورت الکترونیکی انجام می شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/6716 sec