زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ آبان ساعت 09:03 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۸/۳ ساعت 11:06    تعداد بازدید: 231    کد مطلب: 49771

مدیر کل کارفرمایان و سازمانهای تأمین اجتماعی در همایش رابطین بیمه ای خوزستان:
نقش آفرینی تامین اجتماعی در گرو توانمندی شرکای اجتماعی است
همایش هم اندیشی با تشکل های صنفی کارفرمایی و آموزش رابطین بیمه ای استان خوزستان با حضور مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها و با مشارکت اعضای سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رضا معینی مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانهای تامین اجتماعی کشور در این همایش  با تاکید بر اینکه صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی کارفرمایان و کارگران هستند، گفت : نقش آفرینی تامین اجتماعی در گرو توانمندی این سازمان  است و این توانمندی با مشارکت سه ضلع اصلی کارفرمایان ، کارگران و دولت شکل گرفته است و در نهایت مطلوب ادامه می یابد .

معینی با بیان اینکه می بایست از سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک نهاد عمومی غیردولتی صیانت کرد، تصریح کرد: این سازمان یک صندوق مشاع بین النسلی است و تنها صندوقی است که از محل دریافت حق بیمه و سودحاصله از سرمایه گذاری هایش به تعهداتش عمل می کند و تنها صندوقی است که بدون کمک دولت به حیات خود ادامه داده است.

وی افزود: این سازمان ماهیانه ٦٠٠٠ میلیارد تومان پرداختی دارد یعنی دو برابر یارانه ای که دولت پرداخت می کند چرا که تامین اجتماعی ماهیتی پاسخگو دارد اینکه کارفرمایان می باید در تصمیمات سازمان تامین اجتماعی سهیم باشند خواسته به حقی است و هر جا که کارفرمایان مشارکت داشته باشند باعث شده تا قوانینی بر سازمان تحمیل نشود .

 مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به کارکردها وفعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان اظهار داشت : فلسفه و ماهیت وجودی این معاونت آن است که بتواند از ظرفیت های تشکل های کارفرمایی استفاده کند از این روست که هر جایی که کارفرمایان مطالبه گر نقش داشته اند توانسته اند اثرگذار باشند .

در ادامه این همایش، نوراله حسن زاده مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان با تاکید بر نقش آفرینی سازمان تامین اجتماعی در حمایت از تولید تصریح کرد : به دلیل عدم استقرار نظام جامع تامین اجتماعی در کشور سازمان تامین اجتماعی بارمسئولیت سنگینی را به دوش کشیده و پاسخگوی نیازهای بخش عظیمی از جمعیت کشور و به ویژه استان خوزستان است .

حسن زاده با تقدیر از تلاشهای بعمل آمده مجموعه مدیران و کارشناسان تامین اجتماعی در راستای اجرای قانون بخشودگی جرائم گفت : تکیه گاه اصلی این سازمان مشارکت سه جانبه کارفرمایان ، بیمه شدگان و دولت در عرصه های مختلف سیاستگذاری ، تصمیم گیریهای کلان و تامین منابع مالی است و باید به حق اذعان داشت تامین اجتماعی تعامل بسیار خوبی با کارفرمایان استان داشته است .

مدیر کل تامین اجتماعی خوزستان نیز در این همایش با اعلام اینکه ٨٩ درصد منابع تامین اجتماعی این استان از حق بیمه های پرداختی است، گفت : براساس قانون سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه ها با مشارکت بیمه شده و کارفرما تامین می شود و متکی به منابع دولت نیست وکارفرمایان بعنوان اصلی ترین شریک اجتماعی سازمان تلقی می شوند.

محمود یارعلیزاده با تشریح اقدامات بعمل آمده در حوزه فنی و درآمد تامین اجتماعی در استان خوزستان اظهار داشت : در بحث اجرای قانون بخشودگی جرائم ١٣ هزار تقاضا دریافت شد که ١٠ درصد از تقاضاهای کل کشور را شکل می داد ، مبلغی که می توانست در این قانون باعث بخشودگی جرائم کارگاه ها در استان قرار گیرد قریب به ٥١٣ میلیارد تومان بود که معادل یک سوم از جرائم معوق تامین اجتماعی است .

یارعلیزاده همچنین با تاکید بر تعامل دو سویه میان تامین اجتماعی و کارفرمایان به بدهی ٢ هزار میلیاردی کارفرمایان این استان به تامین اجتماعی اشاره و گفت : با تلاشهای بعمل آمده ٣٠٥ میلیارد تومان از این بدهیها مشمول بخشودگی قرار گرفته است . .

در بخش پایانی این همایش پانل پرسش و پاسخ تشکیل و به سئوالات کارفرمایان و رابطین بیمه ای پاسخ داده شد .

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/7814 sec