زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۹ مهر ساعت 14:40 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۷/۳۰ ساعت 08:30    تعداد بازدید: 434    کد مطلب: 49676

معاون امور بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در اراک مطرح کرد :‌
تدوین ١٣٠ برنامه عملیاتی در سال ٩٦ نتیجه ثبات مدیریت در سازمان تامین اجتماعی است
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فراهم ساختن زیر ساخت های لازم در ارایه خدمات الکترونیک به ذینفعان، از آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای جهشی بزرگ در حوزه های خدمات الکترونیک خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد حسن زدا در جلسه شورای اداری تأمین اجتماعی استان مرکزی، گفت : در سازمان تامین اجتماعی با قدمت بیش از  ٦٠ سال  برای اولین بار در ٤ سال گذشته مدیر عاملی از بدنه اجرایی سازمان به این مهم منصوب شد که ثمره این انتخاب، برقراری آرامش در سازمان، انجام فعالیت ها مطابق با برنامه و تنظیم برنامه استراتژیک است.

وی گفت : در تهیه سند برنامه راهبردی سازمان تأمین اجتماعی، حرکت به سمت سازمانی چابک و سرآمد در پاسخگویی با فرآیندهای هوشمند به عنوان اولویت های مهم گنجانده شده است  که از آن جمله می توان به ایجاد شعب تمام مکانیزه و ارایه خدمات الکترونیک به ذینفعان اشاره کرد.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه ١٣٠ برنامه عملیاتی این سازمان برای سال ٩٦ تهیه و تدوین شده است، افزود: از مجموع  این برنامه های عملیاتی بیش از ٥٠ برنامه مربوط به امور بیمه ای است  و تاکنون نیز اقدامات اساسی و مهمی در ارایه خدمات و سهولت در دسترسی برای بیمه شدگان، ‌مستمری بگیران و کارفرمایان به این خدمات صورت گرفته است که از جمله می توان به بهره مندی از سیستم حیات و ممات و رخداد ازدواج و طلاق بر خط  اشاره کرد.

زدا گفت: تا پایان سال ٩٦ بخش مهمی از این ٥٠ برنامه عملیاتی با اولویت رضایت مندی مخاطبان و سرعت در ارایه خدمات اجرایی می شود.

وی در پایان گفت : همه ماهه قریب به ٦ هزار میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه و بلند مدت به بیمه شدگان و مستمری بگیران پرداخت می شود که این مبلغ از محل پرداخت حق بیمه های بیمه شدگان تامین می شود.

در این جلسه محمدرضا بیدهندی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی در سخنانی گفت: تعداد مستمری بگیران استان مرکزی نسبت به دهه گذشته بیش از ٢ و نیم برابر افزایش یافته و این در حالیست که نرخ رشد بیمه شدگان در استان مرکزی متناسب با این افزایش مستمری بگیران نبوده است .

وی گفت: در حال حاضر تعداد بیمه شدگان استان مرکزی ٢٩٨ هزارو ٦٧١ نفر و تعداد مستمری بگیران نیز ٦٤ هزار و ٢٩٥ نفر است.

بیدهندی گفت: پیش بینی هزینه های بیمه ای استان مرکزی در سال ٩٦ رقمی معادل ١٣٤٠ میلیارد تومان خواهد بود.

دکتر عدلی مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این جلسه در سخنانی با اشاره به وضعیت درمان تامین اجتماعی استان مرکزی گفت:‌ طرح های زیر بنایی و ارتقای هتلینگ و اورژانس در هر سه بیمارستان تامین اجتماعی استان مرکزی به نحو بسیار مطلوب انجام شده است به طوریکه اغلب بیمارستانهای ملکی سازمان  در کشور از طرح هتلینگ این بیمارستانها الگو گرفته اند .

وی گفت : ضریب اشغال تخت بیمارستانی در استان مرکزی هم اکنون به بالای ٨٥ درصد رسیده است که از شاخص کشوری (٧٥درصد ) بالاتر است.

دکتر عدلی گفت: در سال ١٣٩٥ در مراکز درمانی استان مرکزی تعداد ٤ میلیون و ٢٢٧ هزار نفر پذیرش بیمار به صورت سرپایی داشته ایم و این در حالی است که پلی کلینیک شبانه روزی ابن سینا در اراک با قدمت ٦٠ سال بیش از یک میلیون نفر مراجعه کننده را پذیرش کرده است .


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha
Page Generated in 1/1631 sec