• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر ساعت 15:08 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۷/۲۰ ساعت 15:08 | تعداد بازدید: 199 | کد مطلب: 49292
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد:

توسعه تعاملات با شرکای اجتماعی و استفاده از نقطه نظرات پیشکسوتان

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: مسائل فرهنگی یک روزه ایجاد نمی شود که یک روزه حل شود. این مقوله بسیار زمانبر بوده و نیاز به اقدامات جدی دارد . در جامعه ما تخریب اخلاق خیلی راحت است ولی ایجاد اخلاق حسنه بسیار سخت است.
توسعه تعاملات با شرکای اجتماعی و استفاده از نقطه نظرات پیشکسوتان

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر محمد رضا جعفریان در جلسه ای با اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اظهار داشت: کارگروه های مختلف برای برقراری تعامل با ذی نفعن سازمان تأمین اجتماعی ایجاد شده و پیگیری خواسته ها و مسائل در جریان است.

وی درخصوص طرح تحول سلامت از این طرح به عنوان یک طرح مترقی یاد کرد و گفت : این طرح نیازمند توجه به کل چارچوب آن دارد نه بخشی از وجوه آن . به این طرح باید از تمام ابعاد توجه شود.

دکتر جعفریان در خصوص افزایش سواد سلامت سالمندی بازنشستگان اظهار داشت: این طرح به صورت پایلوت در حال اجرا است و به زودی در تمام کشور به منظور ایجاد نشاط در بازنشستگان و ارتقاء سلامت آنان اجرا خواهد شد.

وی در خصوص طرح کرامت رضوی یادآور شدند: با استفاده از نقطه نظرات اصلاحی شرکای اجتماعی، این طرح در حال بازنگری ا ست و با توجه به مشکلات مطرح شده بازبینی خواهد شد.

در ادامه این نشست دکتر جعفریان  با تاکید بر این نکته که  تعاملات با شرکای اجتماعی ادامه خواهد یافت اظهار داشتند: معاونت فرهنگی و اجتماعی برنامه های مختلفی را در راستای توسعه ارتباط با شرکای اجتماعی سازمان  (بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان) در حال اجرا دارد و تلاش برای توسعه این اقدامات باجدیدت ادامه خواهد یافت .

حسن صادقی رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در این نشست با اشاره  به اهمیت حوزه فرهنگی و اجتماعی و گستردگی فعالیت آن در کشور و همچنین اهمیت وجود معاونت فرهنگی و اجتماعی و احیاء این معاونت بدست جناب آقای دکتر نوربخش اظهار داشت :  اقدامات شایان توجه مرحوم دکتر اعتصامی در زمینه فرهنگی و اجتماعی قابل تقدیر بود و انتصاب دکترجعفریان بعنوان نیروی فعال و سازمانی در عرصه فرهنگی و اجتماعی با پتانسیل بسیار بالا برای خدمت به جامعه کارگری سازمان تأمین اجتماعی با ریل گذاری علمی، قطار سازمان تامین اجتماعی را در مسیر درست قرار می دهد.

وی افزود: اهمیت این معاونت و فعالیت های آن با حفظ معیارهای ارزشمند فرهنگی قطعاً می تواند مؤثر واقع شود. با استمرار فعالیت های اثرگذار فرهنگی و اجتماعی، دفاع علمی و کارشناسی از کیان سازمان امکانپذیر خواهد بود.

صادقی ادامه داد : در صورت هم افزایی شرکاء اجتماعی بعنوان یک مجموعه توانمند و صاحب نظر و معاونت فرهنگی و اجتماعی می توان در مقابل دست‌اندازی ها، با قدرت و نفوذ بیشتری عمل نمود.

وی افزود : احیاء روابط و تعامل بین تشکل ها و سازمان در شرایط فعلی کشور یک اصل است و دعوت از شرکاء اجتماعی و تشکیل نشست های مختلف و استفاده از نقطه نظرات آنان می تواند منجر به تغییر قوانین و یا ایجاد قوانین جدید جهت حفظ کیان سازمان و تسهیلات برای جامعه کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان کشور شود.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری خاطر نشان کرد : با افزایش قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری با حضور شرکاء اجتماعی می توان نسبت به گذشته فعالتر عمل نمود.

اعضاء شرکت کننده در این نشست نیز نظرات خود را در خصوص طرح کرامت رضوی و موضوعات بازنشستگان مطرح کردند.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر ساعت 15:08 | تعداد بازدید: 199 | کد مطلب: 49292
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 0/5818 sec