• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت 09:30 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۷/۱۷ ساعت 10:12 | تعداد بازدید: 333 | کد مطلب: 49116

بررسی مسائل تامین اجتماعی در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود، گفت: دراین جلسه مشکلات و مسائل مربوط به سازمان تامین اجتماعی با حضور مدیر عامل این سازمان بررسی شد.
بررسی مسائل تامین اجتماعی در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی

احمد همتی در تشریح نشست روز ( یکشنبه 16 مهر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در این نشست با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و معاونان وی مشکلات مربوط به این سازمان بررسی شد، به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اگر مجلس شورای اسلامی و دولت در جهت رفع مشکلات تامین اجتماعی اقدامی نکنند؛ به طور حتم مشکلاتی برای کشور ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر حدود 42 میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، بارها مشاهده شده در صورت بروز مشکل برای صندوق های دیگر با چندین هزار بیمه شده تمامی کشور تحت تاثیر قرار گرفته است حال اگر برای 42 میلیون نفر مشکلی ایجاد شود، متاسفانه تبعات غیرقابل قبولی برای جامعه به وجود می آید.

وی با اشاره به بررسی مسئله بدهی دولت به تامین اجتماعی ادامه داد: با توجه به مصوبه برنامه ششم توسعه دولت باید در طی 5 سال بدهی خود را پرداخت کند که امیدواریم با کمک مجلس و دولت و پرداخت بدهی ها مشکلات این سازمان کاهش یابد.

همتی با اشاره به بررسی موضوع جدایی منابع صندوق سلامت (درمان) تامین اجتماعی طبق مصوبه مجلس، گفت: خوشبختانه این مصوبه اجرایی شده  است، یعنی 9 بیست و هفتم حق سلامت و درمان کارگران و حتی بیش از این مبلغ به این صندوق واریز می شود؛ البته 9 بیست و هفتم اعتباری معادل 17 هزار میلیارد تومان را ایجاد می کند، اما هزینه  درمان کارگران حدود 19 هزار میلیارد تومان است.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت 09:30 | تعداد بازدید: 333 | کد مطلب: 49116
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0917 sec