زمان انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۱۵ مهر ساعت 13:54 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۷/۱۵ ساعت 13:54    تعداد بازدید: 2543    کد مطلب: 49033

"کارا کارت" ارزانترین و سریعترین تسهیلات برای بازنشستگان و کارمندان دولت تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال
معاون دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر ملی طرح کارا کارت( کارت رفاه اجتماعی ایرانیان) گفت: براساس این کارت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و همچنین کارمندان دولت می توانند با کارمزد حداکثر 12درصد بانکی(۶.۵ درصد بازار) در مدت 12ماهه تمامی کالاها و خدمات مورد نیاز خود را بصورت اقساطی خریداری کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ایمان آقا کریم علمدار افزود: در راستای توسعه طرح و با عنایت به نگاه ویژه مقام عالی وزارت مبنی بر افزایش معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران و کارمندان دولت فاز دوم کارا کارت با افزایش طول مدت بازپرداخت اقساط کارا کارت به 24ماهه آغاز شده است که در این مرحله بصورت آزمایشی با فروشگاه های رفاه و اتکا کار دنبال شده است.
شایان ذکر است دامنه خدماتی کارا کارت بسیار متنوع است به نحوی که دارندگان می توانند تمامی کالاها و خدمات مورد نیاز خود اعم از لوازم خانگی با همه برندها، مفروشات، مبلمان، خدمات پزشکی و دندانپزشکی، زیبایی، گردشگری، فرهنگی را از تمامی فروشگاه ها و مراکز خدماتی طرف قرارداد خریداری کنند.
همچنین با تلاشهای صورت گرفته دبیرخانه اجرایی کارا کارت موفق شده است با گروه خودرو سازی سایپا جهت خرید تمامی محصولات آن شرکت با کاراکارت تفاهم نامه ای را منعقد کند که در حال اجراست.
مدیر ملی پروژه کارا کارت به دارندگان این کارت مژده داد که با هماهنگی صورت گرفته با شرکت افق طلایی امکان خرید اقساطی آپارتمان با تسهیلات بسیار ویژه فراهم شده است.
علمدار افزود: بانک رفاه کارگران بتازگی تامین مالی کارا کارت را بر عهده گرفته است . این بانک تامین مالی طرح را در اقساط 24ماهه بر عهده گرفته که شرکتهای تولیدی بویژه تولید کنندگان کالاهای ایرانی و خدماتی هم می تواند از این امکان استفاده کنند.
وی گفت: به طور مثال در فاز نخست ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای فروشگاه رفاه و اتکا از سوی بانک رفاه کارگران به منظور توسعه طرح در نظر گرفته شده است که صرفا در ازای خرید کالا برای دارندگان کارا کارت تخصیص پیدا می کند.
وی میزان تسهیلات برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را چهار برابر میانگین حقوق و مزایای دریافتی یکساله گذشته تا سقف 100میلیون ریال و برای کارمندان دولت تا 500 میلیون ریال عنوان کرد.
وی اظهار داشت: تاکنون ۴۰۴ هزار کاراکارت صادر شده است که بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی می توانند برای دریافت کارت خود به شعب بانک رفاه کارگران مربوطه مراجعه کنند.
همچنین در صورتی که کارمندان دولت در هر اداره ای خواهان دریافت این کارت باشند می توانند به معاونتهای پشتیبانی و منابع انسانی دستگاه متبوع خود مراجعه کنند.
وی تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را 2.7میلیون نفر و کارمندان دولت را حدودا ۵ میلیون نفر عنوان کرد و گفت: 95درصد دارندگان کارا کارت از جمله بازنشستگان و مستمری بگیران هستند.
وی گفت: کارمندان و یا بازنشستگان حتی می توانند با کارا کارت کتاب و سایر اقلام فرهنگی نیر خریداری کنند.
بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی متقاضی می توانند جهت دریافت کارا کارت خود به شعب بانک رفاه مربوطه و کارمندان دولت به معاونتهای پشتیبانی و منابع انسانی مربوطه مراجعه کنند. کارت بازنشستگان تهران و البرز از پیش صادر شده و نزد شعبه ای که حقوق دریافت می دارند موجود است.
وی تصریح کرد: علاقه مندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی به نشانی www.refah.mcls.gov.ir مراجعه نمایید.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha