زمان انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور ساعت 10:13 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۶/۲۲ ساعت 17:53    تعداد بازدید: 178    کد مطلب: 48051

آئین کلنگ زنی ساختمان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بجنورد
آیین کلنگ زنی ساختمان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بجنورد با حضور مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی ، مدیران وکارشناسان مرتبط حوزه بیمه ای، درمان و جمع کثیری از بازنشستگان ومستمری بگیران مرکز استان برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد علی عباس زاده، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی با قدردانی از خدمات کارکنان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان بر اهمیت احترام به بازنشستگان و بزرگان در جامعه تاکید کرد .

وی افزود: براین اساس همه ما مکلف و موظف هستیم شان و احترام به بزرگان، افراد پیشکسوت را درجامعه حفظ کنیم چرا که بسیاری از مسائل و مشکلات درجامعه در قالب احترام به یکدیگر به ویژه بزرگان حل و فصل خواهد شد.

عباس زاده احترام و پاسداشت بزرگان را یک وظیفه شرعی و اخلاقی یاد کرد که از گذشته برای ما باقی مانده است و  امروزباید این مهم را با رفتار و اخلاق خوب به فرزندان و آیندگان انتقال دهیم.

وی احداث کانون بازنشستگان ومستمری بگیران را در قالب خانه مهر و امید مامنی امن برای این قشر دانست واظهار کرد: امیدواریم با احداث سریعتر کانون بسیاری از مشکلات، مسائل و خواسته های  بازنشستگان از طریق کانون به گوش مسئولان برسد و مسئولان نیز بر خواسته ها آنها جامعه عمل بپوشانند.

  رمضان مجیدنیا، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران خراسان شمالی نیز در این  آیین به پیگیری های فراوان کانون بازنشستگان استان و بجنورد برای تخصیص زمین کانون اشاره کرد و گفت: بعداز چند سال  با موافقت شهرداری و شورای شهر بجنورد زمینی به مساحت ٣٧٠ متر به کانون اختصاص یافت.

وی جمعیت کل بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی  استان را ١٢ هزارنفر اعلام کرد و گفت: تاکنون نیز   ٤ هزار و ٧٤٦  بازنشسته ومستمری بگیر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بجنورد هستند.

وی با  اعلام این که  کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان خراسان شمالی در دو طبقه احداث خواهد شد، گفت: برای گرفتن پروانه و آماده سازی ساختمان کانون از سوی شهرداری فرصت یک ساله برای احداث داریم.

مجید نیا اظهارکرد: براساس مصوبه سازمان تامین اجتماعی مقرر شده است اعتباری به میزان ٥٠ میلیون تومان به کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان خراسان شمالی و ٥٠ میلیون تومان به کانون های شهرستان اختصاص یابد .

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد نیز در این آیین بازنشستگان را قشر آسیب پذیر و کم درآمد جامعه دانست و از تمامی مسئولان استانی و مسئولان مرتبط با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواست همکاری لازم برای احداث ساختمان کانون بازنشستگان ومستمری بگیران استان داشته باشند تا هرچه زودتر شاهد ساختمانی مستقل برای بازنشستگان استان باشیم.

حجت الله شهسوار  به ساختمان کنونی کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد اشاره کرد وگفت: این کانون هم اکنون در یک طبقه استیجاری که مربوط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است مستقر است و به دلیل قرار گرفتن در طبقه سوم ساختمان و نبود آسانسور رفت و آمد برای بازنشستگان به سختی انجام می شود که امیدواریم با احداث سریعتر ساختمان جدید دیگر مشکلی برای بازنشستگان فراهم نشود.

گفتنی است دراین آیین روسای کانون بازنشستگان شهرستان اسفراین، شیروان، جاجرم ، کارشناسان و روسای بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی،رئیس شعبه یک تامین اجتماعی بجنورد شهید حمیدی زاده ، دبیر اجرایی خانه کارگر، مدیریت بیمه آتیه سازان بجنورد و... حضور داشتند وکلنگ احداث ساختمان جدید کانون بازنشستگان ومستمری بگیران بجنورد به زمین خورد. 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha