• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ شهريور ساعت 15:30 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۶/۲۱ ساعت 15:29 | تعداد بازدید: 487 | کد مطلب: 48015
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با شهردار تهران دیدار کردند

دکتر ربیعی: 85 درصد نیروهای شهرداری تهران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

در جلسه ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و شهردار تهران، موضوعات مختلف شهری مطرح و بررسی شد.
دکتر ربیعی:  85 درصد نیروهای شهرداری تهران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جزییات این دیدار گفت: با شهردار تهران و معاونانشان و معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  جلسه ای را برگزار کردیم و تصمیم گرفتیم که به صورت ماهانه این جلسات را ادامه بدهیم و 6 کمیته زیر مجموعه آن برای حل مسائل تهران تشکیل بدهیم و من امیدوارم با توجه به اینکه شهر تهران حالت الگو برای  سایر شهرها و کلانشهرهای دیگر هم دارد بتوانیم این را به صورت الگو در کلانشهرهای دیگر بین وزارتخانه و شهرداری های دیگر هم اجرا کنیم.
وی گفت : از مهمترین بحث هایی که ما امروز انجام دادیم  ایجاد فضای اشتغال با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و شهرداری است.  حتی برای آموزش کودکان با فضای کار،  پارک هایی ایجاد می شود. همچنین جمعه بازارها و روزبازارها در مراکزی از شهر ساماندهی می شوند و برخی از مشاغل با حمایت شهرداری در این بازارچه های محلی و پارک ها ساماندهی می شود و می توان گفت صنوف نوینی در تهران ایجاد خواهد شد.
دکتر ربیعی گفت : تهران پر از صنوف است و صنوفی مثل ساختمان پلاسکو در تهران زیاد داریم. همکاری هایی که بین ما، شهرداری های تهران و آتش نشانی در خصوص ایمنی کار باید صورت بگیرد یکی از موضوعات  در این جلسه بود .
وی افزود : بحث دیگر ما در مورد تکدی گری در تهران ، متجاهرینی که به شکل کارتن خوابی یا اشکال دیگر در پارک ها و جاهای مختلف در تهران هستند، بود. به هر حال این موضوع موضوعی است که در تمام کلانشهر های دنیا به عنوان مسئله وجود دارد .ما ساخت پناهگاه ها را با هم دنبال کردیم که پناهگاه های مشترک ایجاد  بکنیم که برنامه ریزی کردیم بخشی از شب خواب ها بتوانند آنجا باشند. جمع آوری اینها توسط سازمان بهزیستی و نگهداری معتادانی که شدت اعتیاد دارند.
وی تصریح کرد:  امروز طی یک برنامه مشترکی شدت و سرعت به آن می دهیم که بتوانیم چهره تهران را زیبا بکنیم .
دکتر ربیعی افزود: بحث دیگر ما بحث اشتغال در تهران بود که  در مورد بخشی از مشاغل خدماتی در تهران  امروز بحث کردیم . متکدی ها و کودکان از چهارراه ها باید جمع آوری بشوند، اما سایر افرادی که کار می کنند،  بحث شد که اینها را سامان بدهیم با لباس مشترک و در قالب تعاونی ها که اینها خودشان به عنوان مشاغل خدماتی بتوانند از اینها استفاده کنند.
وی اضافه کرد : بخش دیگری از بحث ما اشتغال صنوف نوین در تهران بود که باید با همکاری اتحادیه های صنفی باید برویم به سمت بخش هایی که ظرفیت اشتغال پذیری بالایی در تهران دارند که همکاری ما و شهرداری  می تواند شکل جدیدی به کار بدهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : بحث استفاده از پارک ها و مناطقی که دولت و شهرداری در تهران دارند، شناسایی کنیم. ما از شنبه بازار ها  تا  جمعه بازار ها برای فروش کالاهایی که خانگی تولید می شوند یا کالاهایی که در کارگاه های کوچک تولید می شوند را هم با هم دنبال کردیم.  ایجاد پارک هایی برای آشنایی کودکان با اشتغال بحث دیگر ما بود که این تجربه در تمام دنیا هم بوده، که با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و شهرداری تهران و آموزش و پرورش پارک های آشنایی با اشتغال ایجاد شود.
وی افزود : برای حاشیه تهران گسترش تامین اجتماعی در حاشیه تهران یکی دیگر از بحث های ما بود که بتوانیم درمان را در حاشیه تهران گسترش بدهیم . همچنین با توجه به سرای محله ای که وجود دارد به عنوان کانون های مدیریت محلی،حتی آموزش فنی و حرفه ای هم استقرار پیدا کند.
دکتر ربیعی گفت :  بحث دیگر خدمات عمومی در تهران بود که این خدمات فاقد استاندارد است ، خیلی از مردم بارها برای خراب شدن وسایل گرمایش و سرمایش منزل شان افرادی را می آورند و مسئله حل نمی شود، سازمان فنی و حرفه ای با همکاری صنوف و شهرداری برای دادن صلاحیت حرفه ای به اینها و ساماندهی اینها و ایجاد اطمینان بخشی به مردم برای دریافت خدمات وارد کار می شود.
وی افزود:  معتقدیم که تهران به حقوق سالمندی و حقوق معلولین و حرکت روان معلول در تهران مراعات نمی شود و نوع شهرسازی تهران  به این شکل است و در این خصوص نیز بحث کردیم.
دکتر ربیعی گفت: 85 درصد نیروهای شهرداری تحت پوشش تامین اجتماعی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و موضوع بدهی های شهرداری به سازمان تامین اجتماعی مطرح شد و قرار شد بتدریج این موضوع ساماندهی شود.
شهردار تهران نیز در این جلسه با ارائه پیشنهادی مبنی بر تشکیل شورایی متشکل از اعضای دو ارگان شهرداری و وزارت کار گفت: تشکیل شورای مشترک مشتمل بر چندین کارگروه در کنار مشخص کردن موارد دارای اولویت و فوریت و ارجاع موضوعات و مشکلات شهر به این شورا می تواند به هم افزایی هرچه بیشتر بیافزاید و  منجر به تصمیم گیری های بهتری شود.
دکتر محمدعلی نجفی افزود: پیشنهاد من این است که نام شورای هماهنگی برنامه ها و فعالیت های اجتماعی شهرداری و وزارت تعاون برای این کمیته همکاری برگزینیم و اولین گزارش شورا یک ماه بعد ارائه شود.
دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه در شهر تهران حدود 6 میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و یک میلیون و 500 هزار نفر مستمری بگیر این سازمان هستند، گفت: 75 درصد شهروندان تهرانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و از خدمات این سازمان استفاده می کنند.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ شهريور ساعت 15:30 | تعداد بازدید: 487 | کد مطلب: 48015
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/1064 sec