• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير
  • اِثَّلاثا ٤ ذو القعده ١٤٣٩
  • Tuesday, July 17, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۵ شهريور ساعت 12:55 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۶/۱۵ ساعت 12:55 | تعداد بازدید: 272 | کد مطلب: 47816

"آپاندیس" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره مونترال را کسب کرد

فیلم «آپاندیس» ساخته حسین نمازی و تهیه کنندگی مقصود جباری در نخستین حضور بین المللی جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره مونترال را دریافت کرد.
"آپاندیس" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره مونترال را کسب کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، فیلم «آپاندیس» که در جشنواره جهانی فیلم فجر برای نخستین بار به روی پرده رفته بود، در نخستین حضور بین المللی خارج ایران و در بخش مسابقه اصلی جشنواره جهانی فیلم مونترال به نمایش در آمد و جایزه بهترین فیلمنامه را برای حسین نمازی به ارمغان آورد.
جشنواره جهانی فیلم مونترال یکی از رویدادهای پانزده گانه رقابتی بین المللی در تقویم فیاپف محسوب می شود که در انتخاب و نمایش فیلم های ارزشمند سینماگران ایرانی نقشی شایان توجه داشته است.
در این دوره از جشنواره مونترال، بنیاد سینمایی فارابی در مقام پخش کننده بین المللی فیلم «آپاندیس» را در بخش مسابقه جهانی و فیلم «یه وا» نخستین ساخته آناهید آباد محصول مشترک ارمنستان و ایران را در بخش غیر رقابتی فوکوس بر سینمای جهان عرضه کرد.
بر اساس گزارش بنیاد سینمایی فارابی، در این جشنواره که از 2 تا 13 شهریور ماه در کشور کانادا برگزار شد، فیلم «زیر سقف دودی» ساخته پوران درخشنده نیز در بخش فوکوس بر سینمای جهان حضور داشت.

فیلم آپاندیس به یکی از موضوع‌های اجتماعی به  ویژه تامین‌اجتماعی می‌پردازد. مردی که به دلیل بیکاری دفترچه درمان خود و همسرش فاقد اعتبار است و همسرش با تشخیص آپاندیس باید به اتاق عمل برود... از طرفی هم پولی ندارد تا به صورت آزاد  هزینه‌هایش را متقبل شود.
قرض گرفتن دفترچه درمانی دوست و آشنایی جرقه‌ای در ذهنش می‌زند  و به نظرش کم دردسرترین وراحت‌ترین راه حل است اما مشکلات از همین جا شروع می‌شود؛ از پرسش و پاسخ‌های مسئولان پذیرش تا  باقی قضایا و در آخر نیز  فروپاشی دو خانواده  و ...

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۵ شهريور ساعت 12:55 | تعداد بازدید: 272 | کد مطلب: 47816
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0836 sec