home home
  • ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير
  • اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
  • Wednesday, July 18, 2018
بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب (تمدید آیین نامه)
کانال پیام رسان سروش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان
آمار سایت
افراد آنلاین : 4
بازدید امروز : 23
بازدید دیروز : 134
بازدید ماهانه : 2827
بازدید سالانه : 3714
آمار کل : 44649
زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ساعت 19:46 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۵/۳۱ ساعت 20:01 | تعداد بازدید: 110 | کد مطلب: 46853

پزشکان نمونه استان معرفی شدند

اول شهریور ماه،روز بزرگداشت حکیم بزرگ مشرق زمین،ابن سینا، بعنوان روز پزشک نامگذاری شده است. از سوی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان سه نفر از همکاران پزشک بعنوان پزشک نمونه سال 96 معرفی شده اند.
پزشکان نمونه استان معرفی شدند

دکتر صدیقه برفئی،متخصص اطفال،همکار بیمارستان دکتر غرضی سیرجان،دکتر فرزاد شعبان زاده،رئیس درمانگاه شماره دو کرمان و دکتر مهدی علیزاده،متخصص داخلی،همکار بیمارستان امام علی (ع)زرند،پزشکان نمونه واحدهای درمانی تامین اجتماعی استان در سال جاری هستند.

خبرنگار اداره روابط عمومی مدیریت درمان استان باپزشکان نمونه گفتگوی زیر را با این سوالات انجام داده است

1-لطفا خودتان را معرفی کنید 2-به نظر شما مهمترین وظیفه پزشک در قبال جامعه چیست.3-بهترین خاطره شما در طول خدمت چیست. 4- فکر می کنید به چه دلیل  بعنوان پزشک نمونه  انتخاب شده اید .

دکتر برفئی میگوید:

-صدیقه برفئی متولد 10/4/45 شهربابک، ورودی دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال۱۳۶۱ و فارغ التحصیل در رشته کودکان سال ۱۳۷۱ شهید بهشتی، طرح و ضریب k به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رفسنجان بودم  و پس از آن تا الان  در خدمت بیماران تامین اجتماعی هستم.

-پزشکان اساسا رسالت درمان را در جامعه بر عهده دارند و بواسطه این رسالت با قشرهای مختلف فرهنگی اجتماعی اقتصادی و جنسیتی مواجه هستند ولی همه را به یک نام مشترک یعنی "بیمار"می شناسند.  قابلیت وتوانایی علمی پزشک از مهمترین ویژگیهایی اوست،ولی بیمار فقط به تجربه و مهارت پزشک اکتفا نمیکند، بلکه پزشکی را برای مداوا انتخاب میکند که درمان را با حس همدردی ،صبوری وخوش خلقی همراه کند.
درواقع همراهی علم‌پزشکی با هنر طبابت است که تاثیر شگفتی در جلب اعتماد بیمار و تاثیر درمان دارد . تصویری که یک پزشک خوب از بیمار خود دارد، صرفا برمبنای شرح حال و معاینه فیزیکی شکل نگرفته است ، بلکه تصویر " بیمار"یست که توسط مجموعه ای ازعوامل مختلف شامل خانواده ،شغل ؛ روابط اجتماعی، ترس و امیدها، خوشی و ناخوشی ها احاطه شده است، و بیماران پزشکی را میخواهند که توجهش نه صرفا به بیماری آنها ، بلکه به خود " بیمار" با تمام محیط پیرامونش باشد.

- بی شک هر پزشکی خاطرات تلخ وشیرین  زیادی در دوران کاری خود دارد. خاطره ای که فکر میکنم برای پزشکان جوان آموزنده باشد عرض میکنم ، در دوران رزیدنتی کودکان روزی قرار بود بیماری رو در یک کنفرانس خدمت یکی از اساتید بنام کشور معرفی کنم؛ در شروع گفتم  بنده یک مریض جالب دارم که اجازه میخوام  معرفیش کنم ، استاد با ناراحتی فرمودند مریض که جالب نیست ؛ مریض مستاصل است  ،مریض بیچاره  است ، مریض درمانده است !!  اون مرض هست که جالبه ، هرگز نگو مریض جالبی دارم ؛ این بی احترامی به مریضه.  از آن موقع  یاد گرفتم  که هرگز نگویم مریض جالب  است !!  بلکه مرض جالب است ،

- دراین مورد قطعا لطف و عنایت مجموعه تامین اجتماعی و بخصوص ریاست محترم بیمارستان غرضی سیرجان و تمامی کارکنان محترم بیمارستان نسبت به بنده بوده که  به عنوان پزشک نمونه انتخاب شدم. در همین جا مراتب تشکر و قدر دانی خود را از این مجموعه ابراز میدارم.  مطمئنا همکاران بسیاری در این خصوص  شایسته تر از بنده هستند.                    در همه پرسی هایی که از بیماران به عمل آمده ؛ وانتظاراتشان را از پزشک خود بیان کرده اند، به توان علمی؛ تجربه کاری ؛ خوش زبانی و عطوفت ؛ همدردی با بیمار و چندین فاکتور دیگر نمره هایی بین ۳۰ تا ۸۰ درصد دادند ، تنها فاکتوری که اغلب بالای ۹۰ درصد  رای میاورد ،توجه و گوش دادن از روی التفات به درد بیماران است . فکر میکنم  خداوند به من این ویژگی رو عنایت کرده که همواره گوش شنوایی برای درد بیمارانم داشته باشم.

دکتر شعبان زاده

- فرزاد شعبان زاده هستم  ریس درمانگاه شماره دو تامین اجتماعی کرمان

- بنظر من مهمترین وظیفه پزشک کاهش آلام جسمی و روحی بیماران است. طبیب در مقابل جامعه مدبون است با صبر و بردباری و با روی گشاده اقدام به درمان بیماران نماید پزشکان باید همواره در حال مطالعه و تحصیل علم روز باشند . احترام جامعه به پزشکان به خاطر مدرکشان نیست بلکه به خاطر سوگندیست که خورده اند تا به بهترین وجه ممکن به انسانهای دردمند کمک نمایند .

- همه پزشکان به اقتضای شغلشان خاطرات تلخ و شیرین زیادی دارند. یک شب که در اورژانس قلب بودم بیماری را آوردند که هیچ ضربان قلبی و تنفسی نداشت و همراهان بیمار اماده بودند تا بشنوند که بیمارشان فوت نموده اما با توجه به اینکه مدت زیادی از ایست قلبی بیمار نگذشته بود، بلافاصله اقدام به CPR بیمار نمودم که پس از تلاش فراوان بعد از حدود یک ساعت بیمار تنفس و ضربان طبیعی داشت لذا بیمار به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد ،ساعتی بعد پرستاران مرا فرا خواندند و من با تصور ایست مجدد قلبی سریعا بر بالین مریض حاضر شدم  در حالی که همه همراهیان و پرستاران بالای تخت بیمار جمع شده بودند متوجه شدم بیمار روی تخت نشسته ودر حالی که اب میوه میخورد گفت پس تو مسول این اورژانسی در حالی که شگفت زده بودم که چقدر بیمار خوب شده گفت اصلا این بیمارستان بدرد نمیخورد کولرهای بخش خوب خنک نمیکند .درهمان حال همه با هم خندیدیم و بیمار متعجب بود.

- برای تمام پست های سازمانی وظایفی مشخص شده است من معتقدم اگر ما تمایل  داربم که احساس بهتری در محیط کار داشته باشیم باید فراتر از وظیفه عمل کنیم بابد هر روز بیندیشیم چه کار بهتری میتوان خارج از وظایف خود انجام دهیم و این همه بدون چشم داشتی باشد . اگر اینجانب را مفتخر به عنوان پزشک نمونه از سوی مدیریت محترم درمان دانسته اند قطعا لطف خداوند وحاصل تلاش همه همکارانم در درمانگاه و حمایت بی دریغ مدریت محترم درمان در تمامی ایده ها و طرح ها بوده . که لازم میدانم از همه این عزیزان کمال  تشکر را داشته باشم.

دکتر علیزاده

- اینجانب مهدی علیزاده فرزند رمضان متولد 6/1/52 در روستا دهزوییه از توابع شهرستان زرند . دوران تحصیل را با دیپلم تجربی در سال ۱۳۷۰ به پایان رساندم . همان سال رشته علوم تجربی  تربیت معلم کرمان  پذیرفته شدم . بنا به دلایلی  باز سال ۱۳۷۱ کنکور شرکت نمودم و در رشته پرستاری اصفهان مشغول به تحصیل شدم . پس از طی ۵ ترم و داشتن علاقه زیاد به پزشکی با مدرک معادل کاردانی ترک تحصیل نمودم . ۲سال در بیمارستان  ۱۲فروردین کهنوج مشغول به طرح شدم و درس را رها نکردم تا اینکه بهمن ماه ۱۳۷۶ در رشته پزشکی رفسنجان پذیرفته شدم و سال ۱۳۸۴ به پایان رساندم . در حین طرح پزشکی با قبولی سال ۱۳۸۶ در رشته تخصصی داخلی مشهد پذیرفته شدم و با فارغ التحصیل شدن درسال ۱۳۹۰ در زرند مشغول به خدمت شدم و این افتخار همچنان ادامه دارد .

- تعهد ، تخصص ، توانمندی ، سعه صدر  و فضایل اخلاقی همراه با دانش روز اینها عواملی هستند که یک پزشک اگر به  کار ببندد پزشک موفق می باشد .

- بهترین خاطره از درمان من : بیماری با ایست قلبی تنفسی به اورژانس آورده شد پس از یک ساعت CPR ضربان قلبی ۳۰-۲۵ داشت که وصل به دستگاه ونتیلاتور شد . با رویت آزمایشات‌ هیپرکالمی داشت که طی دو جلسه بیمار  بهبود پیدا کرد .


- من این لیاقت را در خود نمی بینم که قابل تمجید و تقدیر باشم اما سعی در انجام وظایف محول شده به نحو احسن  دارم.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ساعت 19:46 | تعداد بازدید: 110 | کد مطلب: 46853
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
  • خدمت رسانی به 110 هزار بیمار در اورژانس بیمارستان پیامبر اعظم(ص)
  • حضور اعضای کمیته بیمه ودرمان استان در شهرستان زرند
  • عیادت از بیماران در هفته تامین اجتماعی
  • بهره برداری از پد بالگرد بیمارستان تامین اجتماعی زرند
  • دیدار مدیر درمان استان با سرپرست استانداری کرمان
  • دیدار مدیر درمان استان با امام جمعه کرمان

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

Page Generated in 4/3750 sec