• ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
  • اِسَّبِت ٨ ذو القعده ١٤٣٩
  • Saturday, July 21, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت 14:40 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۵/۲۲ ساعت 14:40 | تعداد بازدید: 198 | کد مطلب: 46403
رهایی تامین اجتماعی از حاشیه‌های پرهزینه

دکترهوشنگ فولادی، مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان

دکترهوشنگ فولادی، مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان

در چهار سال گذشته، سازمان تامین‌اجتماعی به ریل اصلی تعهدات و وظایف خود بازگشت و اقدامات چشمگیری را رقم زد. درواقع سازمان تامین‌اجتماعی در دولت تدبیر و امید از حاشیه‌هایی که در دولت‌های پیشین به آن گرفتار شده بود، رهایی یافت، هرچند تبعات آن همچنان بر بدنه سازمان باقی مانده است.
اقداماتی که در استان کردستان در چهار سال اخیر در حوزه درمان انجام شد، اگر نخواهیم بگوییم بی‌نظیر بود، می‌توانیم به‌جرئت بگوییم کم‌نظیر بود.
در این مدت یک درمانگاه عمومی در مریوان دایر شد؛ دو درمانگاه در بانه و کامیاران آماده بهره‌برداری شد؛ کلنگ‌زنی درمانگاه شهر دیواندره انجام شد؛ هتلینگ بیمارستان سنندج با اعتبار بیش از 4 میلیارد تومان ارتقا یافت و اقداماتی از این قبیل که پیش از این‌ها محقق نشده بود.
در حوزه تجهیزات پزشکی دهم به‌جرئت می‌توان ادعا کرد که اگر اقداماتی را که در دولت یازدهم انجام شده در یک کفه ترازو و اقدامات 15-20 سال گذشته را در کفه دیگر بگذاریم و حتی اعتبارات را به‌روز کنیم، کفه این چهار سال سنگینی می‌کند.
تجهیزاتی مثل سی‌تی‌اسکن، ام‌آرآی، ماموگرافی، لاپروسکوپ، سونوگرافی پیشرفته، نو شدن ست‌های جراحی، میکروسکوپ دوچشمی پایه سقفی و استقرار سیستم پکس، بخشی از تجهیزاتی است که به بخش درمان استان کردستان تزریق شده است. با توجه به سیاست‌های کلان برنامه‌های توسعه و سند چشم‌انداز 1014، می‌توان گفت برنامه‌ها و اهداف راهبردی سازمان مشخص است. به عقیده من، سازمان تامین‌اجتماعی در حوزه درمان چه کمی و چه کیفی، در نقطه مطلوبی قرار دارد. با توجه به تیم مدیریتی قوی که در سازمان وجود دارد، با وجود تنگناها و رکود اقتصادی موجود در کشور، سازمان توانسته تا به امروز بدون اتکا به دولت از پس هزینه‌ها برآید. رویکرد فعلی مدیران سازمان تامین‌اجتماعی، بحث الکترونیک و به کار گرفتن فناوری‌های نوین در خدمت به جامعه بیمه‌شده در حوزه‌های بیمه‌ای و درمانی است که امیدواریم این مسئله در آینده نزدیک توسعه بیشتری یابد.

منبع: هفته نامه آتیه نو شماره 115

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت 14:40 | تعداد بازدید: 198 | کد مطلب: 46403
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/0916 sec