کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر
  • اِجُّمعَة ٢٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Friday, December 15, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد ساعت 17:40 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۵/۱۸ ساعت 17:40 | تعداد بازدید: 628 | کد مطلب: 46253
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

هتل هما مشهد در کمتر از 2 سال و با یک چهارم هزینه راه اندازی شد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: 13 سال بود هتل هما در شهر مشهد نیاز به بازسازی برای راه اندازی داشت که خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی توانست در کمتر از 2 سال با یک چهارم هزینه آن را راه اندازی کند.
هتل هما مشهد در کمتر از 2 سال و با یک چهارم هزینه راه اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر عبدالرضا عزیزی در همایش تخصصی ساماندهی و آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری پزشکی تامین اجتماعی که با حضور نمایندگان 32 کشور خارجی در هتل هما برگزار شد، افزود: ایران امکانات بسیار خوبی در زمینه جذب گردشگر پزشکی دارد .

نماینده مردم شیروان با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم می توانیم، گفت: در ایران امکانات پزشکی خوبی داریم که اگر مدیریت کنیم می توانیم از آنها بهره ببریم.

وی بااشاره به اینکه بهترین تبلیغ برای هر کاری، درست کار کردن است، در پایان تصریح کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس تمام توان خود را برای حمایت از گردشگری پزشکی در کشور مبذول می دارد.

 

مدیرعامل هگتا: سازمان تأمین اجتماعی می تواند پیشران گردشگری پزشکی باشد

دکتر غلامحیدر ابراهیمبای سلامی، مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی(هگتا) نیز در این همایش گفت: مزایا و جذابیت های زیادی در ایران برای جذب گردشگری پزشکی وجود دارد و سازمان تأمین اجتماعی با توجه به ظرفیت های بالایی که در حوزه گردشگری و درمانی دارد می تواند پیشران گردشگری پزشکی باشد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی 400 کلینیک و 75 بیمارستان دارد که در سراسر ایران گسترده است، افزود: بیمارستان های مجهز این سازمان می تواند در توسعه گردشگری پزشکی مثمرثمر باشد.

ابراهیمبای سلامی ادامه داد : هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی با تحقیق اکادمیک و مطالعات بازار منطقه ای تلاش کرده تا پیشران توسعه گردشگری پزشکی کشور باشد.

وی افزود: مدت دو سال است که با نمایندگی های مختلف کشورها در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم با ایجاد رابطه مستقیم، حضور دلالان را از گردشگری پزشکی کشور کمرنگ کنیم و با افزایش صد برابری آژانس تامین تا دو سال آینده و بهره گیری از هتل های هما و هتل های ایرانگردی و جهانگردی و قطارهای مسافربری رجاء با ایجاد یک سرویس دهی خوب و 17 بیمارستان ملکی در 15 استان و برخی نقطه مرزی این کار را بهبود بخشیم.

 

17 بیمارستان در خدمت گردشگری پزشکی

ابراهیم لاریجانی، مدیر عامل شرکت خدماتی گردشگری تامین نیز در این همایش گفت: برای اجرای طرح گردشگری پزشکی سازمان تامین اجتماعی ،17 بیمارستان و 200 پزشک در 15 استان کشور در اختیار اجرای طرح قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت از چهار زیر مجموعه پزشکی، درمانی، تندرستی و پیشگیرانه تشکیل شده است، افزود: موضوع این است که ما کدام بخش را می خواهیم توسعه دهیم.

لاریجانی گفت: اگر فقط به دنبال گردشگر باشیم، به واقع دیدگاه به غرب است. این گونه گردشگرها فقط چهار ماه می توانند از شرایط آب و هوایی ایران بهره مند شوند، در حالیکه توریست درمانی می تواند در همه فصول ادامه داشته باشد.

وی گفت: در توریست پزشکی دیگر نیاز به هتل های چند ستاره نداریم و همه استان های کشور می توانند در این حوزه وارد شوند.

به گفته لاریجانی،در گردشگری سلامت زیر ساخت ها آماده است و نیاز به سرمایه گذاری مجدد نداریم.

وی در خصوص اینکه آیا مداخله سازمان تامین اجتماعی در موضوع گردشگری پزشکی تهدیدی برای بخش خصوصی محسوب می شود، توضیح داد: در این طرح از بیمارستان های خصوصی هم که می توانند خدمات پزشکی به گردشگران خارجی ارائه دهند، یاری گرفته می شود و هر یک از فعالان پزشکی می توانند در این طرح قرار بگیرند.

در این مراسم از تمبر یادبود گردشگری پزشکی و بسته های (پکیج) بیمارستانی گردشگری پزشکی رونمایی شد. 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد ساعت 17:40 | تعداد بازدید: 628 | کد مطلب: 46253
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 0/6341 sec