کلیک کنید
  • ۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر
  • اِجُّمعَة ٢٦ ربيع الاول ١٤٣٩
  • Friday, December 15, 2017
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۶ مرداد ساعت 11:27 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۵/۱۷ ساعت 10:16 | تعداد بازدید: 417 | کد مطلب: 46077
مدارس غیردولتی مکلف به پرداخت حق بیمه معلمان به سازمان تأمین اجتماعی هستند

درخواست بازرسی معلمان مدارس غیر دولتی به سرعت رسیدگی می شود

مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر 87 هزار و 770 نفر معلمان مدارس غیر دولتی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند، گفت: مدارس غیردولتی مکلف به پرداخت حق بیمه معلمان به سازمان تأمین اجتماعی هستند.
درخواست بازرسی معلمان مدارس غیر دولتی به سرعت رسیدگی می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهرداد قریب در برنامه روی خط خبر شبکه خبر اظهار داشت: در صورت خودداری مدارس غیر دولتی از ارائه لیست و پرداخت حق بیمه درخواست بازرسی معلمان در اسرع وقت از سوی سازمان تأمین اجتماعی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی بر اساس قانون اقدام به انجام بازرسی های دوره ای از تمامی واحدهای تحت پوشش می کند، افزود: علاوه بر بازرسی های دوره ای، در صورت درخواست افراد شاغل در کارگاه ها و واحدهای مختلف از جمله معلمان مدارس غیردولتی، بازرسی بر اساس درخواست افراد نیز قابل انجام است.

قریب ادامه داد: بر اساس قانون تأمین اجتماعی در صورتی که کارفرما به تعهدات قانونی خود از جمله ارائه لیست و پرداخت حق بیمه عمل نکند، سازوکارهای قانونی برای حمایت از بیمه شدگان در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر تعداد زیادی از معلمان مدارس غیردولتی درخواست بازرسی را به شعب تأمین اجتماعی ارائه داده و حقوق خود را مطالبه کرده اند، گفت: 500 شعبه تأمین اجتماعی در سراسر کشور آماده رسیدگی به درخواست های معلمان است و این عزیزان می توانند به مراجعه به واحدهای بازرسی و یا روسای شعب درخواست بازرسی را ارائه دهند.

مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه اکثریت قریب به اتفاق کارفرمایان که حدود یک میلیون و 300 هزار کارگاه را در سراسر کشور مدیریت می کنند، تعهدات خود را در قبال نیروی کار به خوبی انجام داده و حق بیمه نیروی کار را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کنند، گفت: اکثریت کارفرمایان حتی در شرایط سخت اقتصادی نیز انجام تعهدات خود در قبال نیروی کار را در اولویت قرار می دهند.

قریب با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی، گفت: در حال حاضر با تمهیدات در نظر گرفته شده شاهد تسهیل انجام امور مربوط به ارائه لیست و پرداخت حق بیمه هستیم و این خدمات بدون مراجعه حضوری به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی نیز قابل انجام است.

وی بازرسی الکترونیک را از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و اظهار داشت: بازرسی ها به منظور کارآمدی بیشتر و کاهش تخلفات احتمالی با استفاده از تجهیزات الکترونیک انجام می شود و کار در 12 استان و 208 شعبه در حال انجام است و بزودی در سراسر کشور توسعه خواهد یافت.

مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی به کارفرمایان توصیه کرد که در زمان مراجعه بازرسان همکاری لازم را داشته باشند و از تمامی افراد شاغل در واحدهای مختلف از جمله معلمان مدارس غیردولتی خواست که در صورت عدم ارائه لیست و پرداخت حق بیمه موضوع را به سازمان تأمین اجتماعی اطلاع دهند.

 


نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
تلگرام سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۶ مرداد ساعت 11:27 | تعداد بازدید: 417 | کد مطلب: 46077
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانبیمه شدگان محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه سوابق بیمه شدگان از مجموع سوابق خود به تفکیک سال، ماه و روز مطلع شوید.
Page Generated in 0/5967 sec