• ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
  • اِسَّبِت ٨ ذو القعده ١٤٣٩
  • Saturday, July 21, 2018
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد ساعت 15:11 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۵/۳ ساعت 09:13 | تعداد بازدید: 517 | کد مطلب: 45186
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

قانون، فصل الخطاب و مرجع فعالیت های سازمان تامین اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی حرکت این سازمان را در جهت قانون برشمرد و تصریح کرد: اصل را بر مبنای قانون گذاشته ایم.
قانون، فصل الخطاب و مرجع فعالیت های سازمان تامین اجتماعی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در جلسه شورای مدیران این سازمان با بیان اینکه واحد حقوقی از اجزای مهم این سازمان است، افزود: احکامی که از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی صادر می شود در سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذار است.
وی با اشاره به مذاکرات موثر سازمان تامین اجتماعی با نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در 4 سال اخیراظهار داشت: در این سالها دفاع اصولی از منافع بیمه شدگان انجام شده است.
وی با اشاره به بازگشت هزاران میلیارد تومان از اموال سازمان تامین اجتماعی به این سازمان در پرونده های حقوقی گفت: این اقدام نشانگر اتفاقاتی است که بر سر این سازمان افتاده و همچنین بیانگر فعالیت های گسترده در جهت استرداد منافع بیمه شدگان است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور مدیریت پرونده ها، نرم افزار جامع سیستم حقوقی در این سازمان پیاده شد که اقدام زیربنایی در این حوزه است.
وی تلخیص بخشنامه ها را از دیگر فعالیت های موثر واحد حقوقی سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: تعامل موثر وسازنده با مجلس شورای اسلامی در 4 سال گذشته یکی دیگر از اقدامات شاخص این حوزه است.
دکتر نوربخش با اشاره به دیدگاه روسای دیوان عدالت اداری و مجلس شورای اسلامی در خصوص اتفاقات سالهای گذشته در سازمان تامین اجتماعی گفت: رئیس دیوان عدات اداری در جلساتی که با مسئولان این سازمان برگزار شده است، شخصیت حقوقی سازمان تامین اجتماعی در سالهای گذشته را غیرقابل قبول خواند .در حالی که در 4 سال گذشته این سازمان در کاهش پرونده ها در دیوان عدالت اداری به عنوان دستگاه برتر از سوی دیوان معرفی و تقدیر شد.  همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدارها، به مشکلات حیثیتی سازمان در سال ها قبل اشاره کرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: با استقرار دولت یازدهم و ایجاد بنای تعامل و همفکری با نهادهای سه گانه، ارتباطات به شکل موثری برقرار شده است.
وی افزود: تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر اجتماعی است و برند این سازمان اعتماد بیمه شدگان است . بنابراین در بی اعتمادی این سازمان به موفقیت نمی رسد.
دکتر نوربخش با بیان اینکه خدشه به حیثیت سازمان تامین اجتماعی قابل جبران نیست، تاکید کرد: خط قرمز این سازمان قانون است و در حال حاضر هر بخشنامه قبل از صدور حتماً به تایید و پاراف واحد حقوقی این سازمان می رسد.
وی با تاکید بر فصل الخطاب و مرجع بودن قانون در سازمان تامین اجتماعی گفت: از قانون عبور نمی کنیم و در سال های اخیر نشان دادیم که قانون را رعایت می کنیم.
وی با اشاره به هفته تامین اجتماعی که سپری شد، گفت: با هدف ارتقای خدمات، پروژه های مهمی در این ایام افتتاح شد .
دکتر نوربخش با بیان اینکه حذف دفترچه درمانی در مراکز سازمان تامین اجتماعی یک برنامه مهم در اصلاح فرایندهای درمانی، ارائه خدمات و مدیریت مصارف بود، افزود: در 3 ماه گذشته 20میلیون پرونده الکترونیکی تولید کردیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد این سازمان در استان یزد که هفته گذشته به بهره برداری رسید، گفت: با 270 پزشک از طریق پرونده الکترونیک ارتباط برقرار شده است.
وی افتتاح هتل شماره یک همای مشهد مقدس در هفته گذشته را از اتفاقات مهمی دانست که پس از 13 - 12 سال وقفه بازسازی شد و هزار میلیارد تومان سرمایه این سازمان احیا شد.
دکتر نوربخش در پایان از زحمات و تلاش های مدیران و کارکنان معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی تشکر کرد.

 

گزارش تصویری مراسم سومین نشست شورای اداری مدیران ستادی سازمان تامین اجتماعی

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد ساعت 15:11 | تعداد بازدید: 517 | کد مطلب: 45186
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانPage Generated in 1/4264 sec